ماجرای زنده شدن مرده‌ای در سردخانه در مراغه!

جام جم آنلاین: ماجرای بیمار 68 ساله‌ای که براساس نظر پزشکان کشیک بیمارستان امیرالمومنین  مراغه علائم حیاتی خود را از دست داده و نیم ساعت پس از انتقال به سردخانه دوباره به زندگی بازگشت، توسط دادستانی شهرستان در حال پیگیری است.
 
خسرو طالب آغ‌بلاغ ساعت یک و 50 دقیقه بامداد 30 تیر امسال به علت عارضه قلبی همراه همسر خود به بیمارستان شهید بهشتی مراغه مراجعه و در حین انجام مراقبت‌های اولیه، دچار ایست قلبی شده و با آمبولانس به اورژانس بیمارستان امیرالمومنین(ع) این شهرستان منتقل می‌شود.
 
متخصص اورژانس همراه پزشک معین بیمارستان که متخصص قلب و عروق است، اقدام به احیای علائم حیاتی این بیمار می‌کنند اما به رغم این تلاش‌هاساعت 2 و 45 دقیقه بامداد، فوت این بیمار توسط پزشکان اعلام و به سردخانه منتقل می‌شود.
 
پس از حدود 30 دقیقه بیمار دیگری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد که هنگام انتقال بیمار دوم به سردخانه، کارکنان بیمارستان متوجه وجود علائم حیاتی در بیمار 68 ساله قبلی شده و این بیمار به سی‌سی‌یو منتقل و پس از اقدام‌های درمانی در این بیمارستان، برای تکمیل درمان به بیمارستان آیت‌الله مدنی تبریز (بیمارستان تخصصی قلب و عروق) منتقل می‌شود.
 
محمدعلی و رقیه طالب، پسر و دختر این بیمار 68 ساله می‌گویند: در حال حاضر بیمار ما هوشیاری خود را از دست داده و پاهایش به خاطر سرمای سردخانه فلج شده است. به دلیل نبود هوشیاری، مدتی آنژیوگرافی پدرمان به تاخیر افتاده و به منظور بازگشت سلامتی وی باید عمل باز روی او انجام شود.
 
سرپرست دانشکده علوم پزشکی مراغه نیز در این ارتباط به ایرنا گفت: این بیمار در مسیر انتقال به بیمارستان امیرالمومنین بدون علائم حیاتی در اورژانس پذیرش شده است.
 
علی جنتی افزود: طبق گزارش پرونده، علائم حیاتی این بیمار توسط پزشک متخصص اورژانس همراه با پزشک متخصص قلب (پزشک معین بیمارستان) بررسی و تلاش برای احیای علائم حیاتی توسط این دو پزشک حدود 45 دقیقه انجام شده است.پس از عملیات احیا و پاسخ ندادن بیمار و نبود علائم حیاتی، براساس علائم مشاهده شده در دستگاه مونیتورینگ، بیمار به عنوان فوتی به سردخانه منتقل شده که پس از نیم ساعت کادر بیمارستان متوجه علائم حیاتی وی در سردخانه می‌شوند.
 
وی با اشاره به این‌که در صورت اثبات هرگونه کوتاهی بشدت با عوامل آن برخورد می‌شود، گفت: این اتفاقات در گذشته در نقاط مختلف دنیا مشاهده شده که بیمار پس از اعلام پایان علائم حیاتی دوباره به زندگی بازگشته است.
 
علی دلداری، دادستان عمومی و انقلاب مراغه نیز در این‌باره گفت: دادستانی پیگیر این مساله است که مشخص شود صدمات وارده ناشی از اقدام‌های پزشکان بیمارستان امیرالمومنین در آن شب بوده یا پیش از آن وجود داشته است.
+64
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران

  وای که چه باغ وحشی شده این مملکت که از تعجب مرده‌ها زنده میشن و از سیاهی زنده‌ها رو میکشن !
  42
  75
  ‌سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::karaji - کرج ، ایران::]. هیچوقت چیزی ننویس که مثل بومرنگ به طرف خودت برگرده !امیدوارم فهمیده باشی چون اگه بخوام قضیه رو بیشتر موشکافی کنم صددرصد از زیر تیغ سانسور رد نمیشه !
  52
  41
  ‌سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  karaji - کرج ، ایران
  دوست هلندی من شما هم چیزی نگو که نتونی اثباتش کنی ٬ میدونی که منظورم چیه در ضمن خیلی از حیوانات ای باغ وحش بیرون پریدن تو اثبات کن جزوشون نیستی اگه نه که خاموشی بهترین کاره تازه کار از این حرفا گذشته عزیز !!
  22
  38
  ‌سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  Lolitaa - دلفت، هلند
  [::karaji - کرج ، ایران::]. اولا که تو اون اصطلاح رو به کار بردی و نه من پس باید خودت اثبات کنی که چنین چیزی هست !پس اول از همه مغلطه نکن و کج بشین و راست حرف بزن !دوم اینکه این اولین بارت نیست که توهین همگانی می کنی و(فکر میکنم) بار دوم یا سومت باید باشه ! سوم اگه شما هنوز در همان مکان (نامبرده توسط خودت) هستی پس بدا به حالت و اگه هم نیستی و اینو نوشتی باز هم بدا به حالت !دلیلش اینه که چون خودت توش نیستی و بقیه رو خوار شمردی (حتی اطرافیانت رو) این خیلی بده !اتفاقا این طرز نگاه از بالا به پایینت مال کساییه که اتفاقا داخل ان مکانی (که اسم بردی) نیستند وبقول خودت ازش بیرون زدن!طرز نگرشتوعوض کن از من میشنوی! در ضمن اگه دین نداری باید بدونی که طبیعت دست انتقامشو از امثال تو خیلی خوب میگیره!در اخر باید بنویسم :"شازده !من به تک تک مردم باایمان کشورم ایمان دارم و بهشان توهین نمیکنم " !
  21
  20
  ‌سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ali-Dk - لونگبو، دانمارک
  [::karaji - کرج ، ایران::] فکر کنم [::Lolitaa - دلفت، هلند::] راست می گویند که شما شخصاً در ..... تشریف دارید در ضمن این اتفاقات در تمام بیمارستان دنیا پیش آمده که طرف ایست قلبی کرده بعد از چند روز به هوش آمده .
  5
  5
  ‌سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.