"آیت‌الله خمینی دستکم با کندی و کارتر تماس برقرار کرده بود"

بی بی سی :بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آمریکا را شیطان بزرگ میخواند و میگفت تمام گرفتاریها از آمریکاست. اما آیت الله خمینی دستکم دوبار با روسای جمهوری آمریکا تماس مستقیم برقرار کرده بود. اینها براساس اسنادی است که بی بی سی فارسی به آنها دست پیدا کرده است. اولین مورد به بیش از نیم قرن پیش برمیگردد وقتی جان اف کندی در کاخ سفید بود. و بار دوم، در روزهای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بود وقتی آقای خمینی با جیمی کارتر تماس گرفت.

+151
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  سرورآقا - پوتسدام، آلمان

  این بی انصاف سر آمریکا و انگلستان هم کلاه گذاشت چه رسد به ملت زودباور ایران .
  22
  189
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۶:۳۰
  ۴۳
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  دست اخر این مردم بودن که با وعده اب و برق مجانی ریختن تو خیابون وگرنه خمینی و امریکا کاری از پیش نمی بردن. نمی شه همیشه مردم بی تقصیر باشن. طبیعتا کشورهای دیگه هم به منافع خودشون نگاه کردن اما سهم مردم و منافقین و کمونیستهای نادان و بیسواد هم کم نبود.
  26
  161
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۹
  ۶۲
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  از زمان کندى اینو تو اب نمک خوابونده بودن !! واى بر ما !! ببینید از کى تو فکر کله پا کردن شاه بوده اند و نقشه بر اندازیش رو چیده بوده اند !! در گذر زمان خیلى مسائل دیگه روشن خواهد شد !! اى لعنت بر همتون !!!
  23
  167
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۵۳
  ۵۳
  esfanie - اسن، آلمان

  آخوند برایه قدرت و پول، زن وبچه و خواهر و مادرش را میفروشه، چه برسه به کشور ایران.اون هم آخوندی که اصلا ایرانی‌ نبوده.
  23
  171
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۰
  ۶۰
  kasra persia - لندن، انگلستان

  انهایی که مثل من مصاحبه های خمینی رو از زمان حضور در عراق تا حرکت به سمت فرانسه بیاد میارند نیازی به به اسناد بی بی سی ندارند تا پی به دروغ گویی و حقه بازی این فرد ببرند، خمینی بعد از حضور در ایران اعلام کرد که ** اینطور نباشد که من امروز حرفی بزنم و فردا حرف دیگر لاکن من حرفهایم را به مصلحت زمان تغییر خواهم داد** و اینطور به که او بنیاد دروغ، خلف وعده، حقه بازی، و. بنا نهاد.بارون به ویدئو کلیپها و روزنامه های به جا مانده میتوان به راحتی به حقیقت پی برد
  21
  131
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۲
  ۶۰
  kasra persia - لندن، انگلستان

  وا نهایی که امروز واسش سینه چاکی میکنند یا احمقند و یا به دنبال منافع
  21
  131
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۴
  ۶۰
  kasra persia - لندن، انگلستان

  تا وقتی که در این مملکت بین مردم ودولت صداقت استوار نشود این وطن ، وطن نشود ، عدم صداقت شده مثل تسونامی در کلیه روابط، از اقتصاد گرفته تا مسائل اجتماعی ، خانوادگی، زناشویی، و...
  23
  71
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۹
  ۶۲
  hamid swed - مالمو، سوئد

  مرگ بر آمریکا ,کارتر , کندی و آخرش هم اوباما, که به خاطر منافع خودشون این بلای ننگین و کثیف رو سر مردم و کشور ما آوردن,و در نهایت باید بگم مرگ بر خودمون که همیشه با جهل و بیسوادی و نا آگاهی دنباله رو یک مشت آدم احمق عصر حجری هستیم و اجازه میدیم که برای مملکت ,جان و مالمون تصمیم بگیرن و فقط رضاییم به رضای خدا, یه همچین مردمی همیشه طعمه هستند چه برای آخوند چه آمریکا چه انگلیس یا شوروی فرقی نمیکنه لیاقت مردم بی سواد و خرافاتی همینه, همیشه 1400 عقب تر بقیه دنیا!!!!
  23
  120
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۷
  ۵۵
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  لعنت بر امریکا و انگلستان و بعد مردم ایران که فریب خمینی کلاش را خوردن این حقه باز اگر بیشتر عمر میکرد خاطر جمع باشید سر روسیه هم کلاه گنده ای میگذاشت !
  23
  87
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۷
  ۴۸
  shaghayegh-tehran - تهران، ایران

  ارتباط خمینی با آمریکا و انگلیس اسناد نمیخواهد یک بچه هم میداند شاه دیگه منافع غرب را آنطوری که غرب می‌خواست تامین نمیکرد در نتیجه خمینی را آماده کرده بودند خمینی هم که استاد دروغگویی و انکار بود.
  21
  126
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۸
  ۵۳
  ramin-cph - کپنهاگ، دانمارک

  [::hamid swed - مالمو، سوئد::]. کاملا موافقم، و چیزی که مسلم بود این که ملت بیسواد با چهار تا کتاب نخونده انتظار معجزه داشتند از شاهی که چه ها نکرد. همچین مرگ بر شاه میگفتند انگار تا پیش از اون ما شاهان و نخست وزیران و مردان انچنانی داشتیم که ایران رو فرانسه کرده بودن، یادشون رفته بود که تا چند دهه قبل ایران جزو پنج فقیر ترین و عقب افتاده ترین کشور ها بود،
  23
  69
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  تنها چاره و آخرین راه باقیمانده برای ملت ایران بیرون انداختن کلیه عمامه به سرهای مفتخور و اعوان و انصارشان و تبدیل گور اون دجال هندی تبار به مدرنترین سرویس بهداشتی جهان خواهد بود! :o
  22
  62
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
  ۴۷
  david_02003 - هاسلت، بلژیک

  به نظر شما کثیف تر آخوند و کسانیکه از آخوند طرفداری میکنند در دنیا وجود دارد ؟
  22
  73
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴
  ۵۲
  فارسان - مرکزی، ایران

  مصدق چی های فرصت طلب خرفتهای جبهه ملی و ملی منقلیها و مزاحمین خلق و کو مونیست های احمق و بی سواد و مذهبیون آدم خوار همگی با هم بگو :مرگ بر شاه.....!!!!!؟؟؟؟
  15
  41
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
  ۴۲
  sasan87 - سیاتل، ایالات متحده امریکا

  چرته!؟ یکم منطق هم خوب چیزی قضیه ایران و امریکا خمینی رو کنار بذارید فکر کنید موضوع افراد دیگه و کشور های دیگه هستند بدون احساساتی شدن قضاوت کنید اخه اگر مدرکی بود خود امریکایی ها تا حالا هزار باره رو میکردند. اگر نامه نگاری شده کدوم نامه یه عکس ازش بذارید اگر تلفنی بوده که بعیده کدوم صدا حداقل امریکایی ها در ضبط این چیزا استادند بعدشم قضیه اومدن امریکایی هاو تحویل نگرفتنشون در ایران رو که همه یادشونه اونم با مدرک . بی بی سی یه روده راست توی شکمش نداره چون مخاطب از دست داده داره دست و پا می زنه با این گزارشا
  58
  25
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
  ۳۰
  agha_ehsan - تهران، ایران

  کتاب ( پشت پرده های انقلاب) رو دانلود کنید و بخونید تا بفهمید که خمینی توسط خود شیطان بزرگ ساپورت و حمایت میشد . فقط واریزی های شخصی اکریکا به حساب خمینی در پاریس میلیون دلاری بود ، بقیه سرمایه گذاری ها بماند .
  21
  53
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
  ۴۶
  Ghooloo - آبادان، ایران

  بله عزیزان من، معما چون حل گردد آسان شود! اینکه الان همه ماشالله کارشناس مسائل سیاسی خاورمیانه و جهان شدند و بعد از 40 سال تازه تز میدهند کار زیاد سختی نیست! مسائل را همیشه در همان زمان باید نگاه کرد و راه حل پیدا کرد! حالا هر کی گفت 40 سال دیگه ما داریم به کی لعن و نفرین میکنیم و مرگ بر کی میگیم؟ ;-))
  11
  45
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۴
  ۲۳
  زنده بادایران من - ایران، ایران

  عشق به خمینی عشق به همه خوبی هاست. اگرواقع بین باشید که نیستید وصیت این پیرفرزانه رابخوانید که فرمود که بعدازمن حزفهایی به من نسبت میدهند که هیچکدام صحت ندارد مگراینکه درصداوسیما ویا مکتوب با خط ومهروامضا ام باشد. دقیقا مقارن باسالگرد این اسطوره بشریت چنین خباثتی ازطرف دشمنان این ملت انجام شد. ولی زهی خیال باطل. به کوری آنهایی که نام خمینی چشمان وقلبشان رامرده وازشدت حقدوحسدنمیتوانندخودشان راکنترل کنندمخصوصا دربدران فراری توالت شوی خارجی نشین
  76
  1
  شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۲
  ۳۹
  خورشیدخانم - وین، اتریش

  [::زنده بادایران من - ایران، ایران::]. خریت مرزنمی شناسه....
  1
  42
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۱۵
  ۴۲
  smart292 - ونکوور، کانادا

  سوال اینجاست که کدامشان به کشتار مردم ایران دست زدند و هنوز هم میکشند ،، شاه یا خمینی گور به گور شده ؟ قضاوت با شما .
  13
  50
  یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۱:۰۶
  ۴۵
  آریاتس - سئول، کره جنوبی
  با بیرون دادن این اسناد میخواهند چی رو ثابت کنند شاید میخواهند بگویند اها ملت خوشباور و زودباور بازم میخواهیم بازبتون بدیم شما که خوابید کار ما را راحت کردید ایملت خوابزده امام زمانی .
  5
  0
  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۵
  ۶۲
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  [::زنده بادایران من - ایران، ایران::]. چجوری میتونی شب راحت بخوابی؟ چی داری که به بچه هات یاد بدی؟ چطوری پولی رو که میگیری توجیه میکنی؟ خیانت به مغز و شعورت رو چطوری حلاجی میکنی؟ با وجدانت کشمکش های سختی داری! اصلاً نمیتونم خودمو جای تو بذارم، امیدوارم حد اقل دستمزد خوبی بگیری! حد اقل اون اسم کاربری ت رو عوض کن!
  1
  12
  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۸
  ۴۵
  آریاتس - سئول، کره جنوبی
  [::زنده بادایران من - ایران، ایران::] امیدوارم مادر طبیعت لطف کند و کمی عقل در جمجمه شما بپروراند باشد که دیدگانت روشن شود.
  0
  10
  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
  ۴۲
  mona98 - اسلو، نروژ
  مرده شور هرچی‌ آخونده کثیف ببرم. امیدوارم یه روز بتونیم قبر خمینی رو به عنوان بزرگترین توالت عمومی در دنیا معرفی‌ کنیم. بیسواد عربزاده، ننگ‌ بر تو و طرفدارانت.
  0
  8
  دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
  ۴۶
  alvares - زوریخ، سوییس
  خمینی و در و دسته احمقش یک بر گو فتند ولی‌ مردم نفهمیدند، اون روباه مکار گفت به سه کس میتوانید دروغ بگویید، به دشمن، کافر و زن، حالا مردم ایران را جزو کدام دسته فرض میکرد، بسیار واضح است، لعنت بر خمینی دروغ گو.
  0
  7
  ‌سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۳
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.