۱۰۰ هزار تومان بده و «کد» مورد نظر را خواستگاری کن / گزارشی از تورهای همسریابی

سایت اصولگرای مشرق نیوز در گزارشی نوشت:
 
سفری پرهیجان برای انتخاب همراه؛ فرقی ندارد همراه اول است یا رفیق نیمه راه. فعلا، مهم کد ۵۳۹ است و ادامه راه که فرصتی است برای آشنایی بیشتر با او.
 
اتوبوس که حرکت می کند تمام فکر و ذکرش انتخاب بین کدهایی است که روی کاغذ نوشته، ۵۹۱ یا ۵۶۷ ؟ مسئله این است؟! راستی هفته قبل که کد ۵۳۹ خودش را روی سن سمینار صندلی سفید معرفی کرد، خیلی ها او را پسندیدند و کدش را روی کاغذهایی که دستشان بود یادداشت کردند. حالا رقبا باید خودی نشان دهند و کاری کنند که کد مذکوره! بین تمام خواستگارهایش او را برای وقت گذراندن در این سفر انتخاب کند.
شنایی شان مربوط به یک جمعه قبل است، وقتی هر دو روی صندلی های سیاه رنگی که سفید صدایش می کنند نشسته بودند و خیلی اتفاقی کد های همدیگر را یادداشت کردند.
 
تعجب نکنید اینجا سازمان جاسوسی نیست و کدها و عددها هم هیچ ارتباطی به ماموران مخفی سازمان های اطلاعاتی ندارد. اگرچه خیلی از نیات آدم هایی که با این شیوه به دنبال پیداکردن همراه هستند پشت نقابی خود ساخته مخفی شده اند و همان معانی دروغگویی و کتمان حقیقت را در فیلم های جیمزباند تداعی می کند اما اینجا یک مرکز همسریابی است و حالا عده ای برای آشنایی بیشتر با کدهای مورد پسندمان به یک تور همسریابی آمده اند که جدیدترین ابتکار این موسسه است و چند هفته ای است که بازارش با توجه به بهتر شدن هوا و تبلیغات گسترده در فضای مجازی، حسابی رونق گرفته است.
 
اینجا همان جایی است که دقیقا نمی دانی در فکر طرف مقابلت چه می گذرد. آیا او واقعا قصد ازدواج دارد یا فقط می خواهد رابطه ای را از سرکنجکاوی آغاز کند و بعد از مدتی با این بهانه که به درد هم نمی خوردیم به سراغ کدی دیگر برود. آقا باشی و ۴۰ هزار تومان که بدهی و یک لیست بلند بالا از اطلاعات شخصی که تقدیم برگزارکنندگان این تور کنی، تازه اجازه ثبت نام در تور همسریابی را پیدا می کنی که بسته به نوع تور، قیمت های متنوعی برای آن پیش بینی شده است و حدودا برای یک تور یک روزه، ۱۰۰ هزار تومانی باید تقدیم مبتکران این حرکت کنی.
 
مشکلات اینجا کمتر از قمارخانه ها نیست، احمد سه ماه قبل وقتی از طریق یکی از دوستانش به سمینار صندلی سفید دعوت شد فکرش را هم نمی کرد روزی معتاد این کار شود و حضورش در سمینار ها و تورهای همسریابی به عادتی ترک نشدنی برایش تبدیل شود.
 
حالا دیگر ازدواج کردن یا مجرد ماندن چندان برایش اهمیت ندارد، چون شرکت در سمینار و تورهای همسریابی و البته آشنا شدن با خانم های مختلف آنقدر برایش جذاب هست که به بهانه ازدواج هر هفته در انها شرکت کند و وقت بگذراند.
 
مریم که از طریق همین کانال با تعدادی از آقایان قرار خواستگاری گذاشته و حالا هم با شرکت در تور همسریابی به دنبال آشنایی بیشتر با خواستگارش است، در اینستاگرامش از تجارب خود می گوید: “راستش از اینکه در این راه وارد شده ام احساس پشیمانی می کنم.به نظرم وقتی آدم در یک روز پنج خواستگار دارد و می تواند با هر پنج نفرشان مذاکره کند،انتخاب کمی سخت می شود.من و پیمان دریکی از سمینارهای صندلی سفید باهم آشناشدیم و توسط آقای رییس به هم معرفی شدیم.”
 
“چندین بار با هم بیرون رفتیم و حالا هم برای آشنایی و شناخت بیشتر در تور همسریابی شرکت کرده ایم.من دراین مدت با چهار نفر آشنا شده ام و به نظرم تمام آدم هایی که در این راه قدم می گذارند یک مشکل اساسی دارند و آنهم این است که نمی توانند انتخابی قاطع داشته باشند.به خصوص مردها که فکر می کنند هفته بعد و در سمینار بعدی یا تور همسریابی بعدی احتمال آشنایی با خانم های زیباتر و بهتری را دارند.حتی خیلی ها را می شناسم که تا پای عقد هم پیش رفته اند اما پشیمان شده اند.”
+9
رأی دهید
-26

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  تیتو تیتو - تهران، ایران

  ببین به چه روزی انداختن مملکترو دختر و پسر برای اینکه همو ببینن باید پول بدن چون پول دادن مجازن همو ببینن سر همم میتونن کلاه بزارن مهم نیس چون پای کاسبی انگلی یک سری کلاش اخوند در میونه .
  8
  51
  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۹
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران
  هر دم از این باغ بری میرسد . واقعا جوکی هستیم برا خودمون . جالبه هر ایده ای هم که به ذهنمون میاد سریع به گند می کشیم .
  8
  25
  جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲
  نظر شما چیست؟