کشتن گوریل باغ وحش پس از افتادن پسر بچه چهار ساله بداخل قفس آن

ماموران یک باغ وحش در شهر "سینسیناتی" آمریکا در ایالت اوهایو برای نجات کودک چهار ساله یک گوریل را کشتند.
 
به گزارش ایسنا، این کودک از حصار محوطه‌ای که گوریل در آن نگهداری می‌شد بالا رفته و داخل محوطه افتاده بود.
 
مسئولان باغ وحش می‌گویند که چون خطر جانی وجود داشته، تصمیم گرفتند گوریل 180 کیلویی را بکشند.
 
در یک ویدئو که از این صحنه ضبط شده، گوریل به سمت کودکی که داخل آب افتاده می‌‎رود، او را به یک سو می‌کشد و به او خیره می‌شود. گوریل در لحظه‌ای دستش را به کودک می‌رساند و کودک هم دست خود را روی دست گوریل می‌گذارد اما آنچنان که از این تصاویر مشخص است، صدمه‌ای به او نمی‌رساند.
 
با این حال "تین مینارد" مدیر باغ وحش از تصمیم کارشناسان این مکان تفریحی دفاع می‌کند و می‌گوید: شرایط به گونه‌ای بود که جان کودک می‌توانست به خطر بیفتد و برای همین کشتن گوریل 180 کیلویی در آن لحظه تصمیم درستی بود.
 
به گزارش بی‌بی‌سی، در شبکه‌های اجتماعی از این اقدام باغ وحش به شدت انتقاد شده است. بعضی از کاربران توییتر پرسیده‌اند چرا مسئولان از بی‌حس کننده برای رفع خطر استفاده نکردند. مینارد نیز در پاسخ به این انتقادها گفته است که اسلحه بیهوش‌کننده، قدرت این را ندارد که به سرعت حیوان را بی‌حس کند.
 
او گفته با این‌که به کودک حمله نشده بود اما با این حال او مطمئنا در معرض خطر جدی قرار داشت.
 
"هارامب" گوریل 17 ساله نر از تیره گوریل‌های "وسترن لولند" در آفریقای غربی بود که در قفسی در تگزاس به دنیا آمد و سال 2014 با هدف تولیدمثل به سینسیناتی منتقل شد. باغ وحش سینسیناتی بیشترین میزان زاد و ولد گوریل‌های وسترن لولند را در آمریکا دارد.
 
این گونه گوریل پرتعدادترین گوریل در جهان است. 500 گوریل از این نوع در باغ وحش‌های سراسر جهان وجود دارد.
 
مدیر باغ وحش از این اتفاق ابراز تاسف کرده و آن را ضایعه‌ای برای این باغ وحش و جمعیت گوریل‌های حیات وحش دنیا دانسته است.
 
دو گوریل ماده هم در این قفس بودند که چون به کودک نزدیک نشدند جانشان محفوظ ماند. باغ وحش سینسیناتی بخش مربوط به گوریل ها را بعد از حادثه روز شنبه بسته است.
 
بنابر این گزارش، در حادثه‌ای مشابه در سال 1986 در جزیره "جرسی"، یک پسر پنج ساله داخل محوطه گوریل‌ها سقوط کرد و بیهوش شد.
 
یک گوریل پشت نقره‌ای به نام "جمبو" که به شهرت جهانی رسید، در مقابل گوریل‌های دیگر ایستاد و از این کودک دفاع کرد و اجازه نداد گوریل‌ها به او نزدیک شوند تا این‌که ماموران باغ وحش کودک را که فکش شکسته بود از محوطه خارج کردند.
 
هفته گذشته هم در باغ وحشی در شیلی یک مرد، ظاهرا به قصد خودکشی وارد قفس شیرها شد. در واکنش به این اقدام، ماموران باغ وحش دو شیر داخل قفس را کشتند.
 
فعالان حقوق حیوانات به شدت از این حادثه انتقاد کردند چرا که به گفته آنها باغ وحش در آن لحظه بی‌حس کننده سریع در اختیار نداشت.

+40
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  liberté - مونترال، کانادا

  طراحی اشتباه فضای باغ وحش!
  1
  43
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
  ۳۷
  شهر من تهران - تهران، ایران

  این مشکل و ضعف باغ وحش است که چه جور ممکن هست کسی‌ به این راحتی‌ به درون اونجا بیفته و چرا نتوانستند پیش بینی‌ کنند!؟. اینجا سال پیش بید که آیا جون یه انسان مهمتر است یا یک گوریل به این سن و جثه!!!!!
  2
  38
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
  ۴۷
  ab5534 - هلسینکی، فنلاند

  عجب بچه فجیعی بوده این پسر
  1
  37
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
  ۵۶
  saeed scotland - لندن، انگلستان

  اگه فدای آقا بجای اون پسر بچه توی اون استخر افتاده بود باید یه فکری بحال جان گوریل میکردند
  6
  84
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
  ۴۱
  smart292 - ونکوور، کانادا

  به عقیده من پدر و مادر‌های بی‌ بند و بار ،که بچه را رها کردند به حال خودش ،همچنین نبودن حصار زیر یک متر ،باعث شد که جان این گوریل گرفته شود .
  2
  64
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۲
  ۲۲
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  چرا از فاصله نزدیک گلوله رو باید به سرو سینه حیوان بزنن نه دست و پا؟ (گلوله سربی نه پلاستیکی) اونم همین نتیجه رو داشت و سپس با تزریق داروی بیهوشی وانتقال به دامپزشکی میشد جلوی مرگ اون زبون بسته رو گرفت. بخاطر یه توله سگ، گوریل بی آزار رو که تو باغ وحش کنار آدما بزرگ شده رو کشتن!--مرگ بر رئیس باغ وحش
  37
  24
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵
  ۳۹
  oswaldo - یورک، انگلستان

  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. به این دلیل که اگه تیر به دست و پای حیوان میزدن بخاطر زخم و درد بدون شک عصبی و خشن میشد و بالافاصله بچه رو تکه پاره میکرد. تیر بیهوشی چندین دقیقه طول میکشه تا اثر کنه و درد اولیه تیر میتونست باعث تحریک بیشتر گوریل و درنتیجه کشتن بچه بشه. کسایی که تصمیم گرفتن گوریل باید کشته شه مسلما آشنایی بیشتری با خصوصیات رفتاری این جانور داشتن و از حرکات اون مشخص بود هر لحظه امکان تکه پاره کردن بچه هست. گوریل و شامپانزه حیوانات بسیار بیرحم و خشنی هستن با وجود هوش بالا و گاها رام شدن خوی بسیار خطرناکی دارن و حتی تمایل به مصرف گوشت در اونها دیده میشه.بد نیست تحقیق کنید در مورد شامپانزه خانگی و تربیت شده ایکه بعد از ۱۵ سال شخصی رو در آمریکا بدون هیچ دلیل تکه پاره کرد و صورتش رو خورد.گوریل نر باغ وحش جای خود.
  0
  41
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۹
  ۶۱
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  آقاى محمود احمدینژاد، تسلیت من را بپزیرید!
  0
  23
  ‌سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
  نظر شما چیست؟