عکس روز : حرکت نمادین پدر یک خانواده افغانی

حرکت نمادین پدر یک خانواده افغانی برای همدلی با قومیت های افغانستانی
+272
رأی دهید
-54

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  ایکاش ما ایرانیها هم همینطور با حرکات نمادین، هم توی دلهامون باور بدیم که یکی‌ هستیم. کرد، ترک، فارس، بلوچ، عربِ ایرانی‌، گیلکی، لرو، ترکمن، ارمنیها، بهاهی ها، زردشتیها، یهودیهای ایرانی‌، و و و. ما همه یکی‌ هستیم. همونطور که شهبانو فرح گفت و من هم با ایشون موافقم یک پارچگی ایران رو نذاریم که ازمون بگیرن...
  27
  151
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  40Mehrdad - مالمو، سوئد
  حرکت نمادینش به جای خودش زیباست ولی آیا همه این بچه ها متعلق به خودشان میباشد و اگر بله بفرمایند تمام این فرزندان از یک همسر هستش یا؟؟؟
  95
  91
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  araz kartuli - شانگهای، چین
  ای کاش یکی تو کله این پدر خرررردمند فرو میکرد که لازم نبود دو برابر اقوام افغان بچه تولید کنی که کار نمادین انجام بدی!!!پس فردا هم نتیجه کار نمادینت سر بار ایران و اروپا بشن.
  109
  128
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  اگه اینا بچه های خودش باشن که خودش رو باید بازخواست کنن. خود اینو با این همه بچه باید محکمه کنن.حالا این می خواد فرهنگ سازی کنه؟ کی بهش اجازه داده که از این بچه ها اینجوری استفاده کنه.انگار یه گله گوسفندن که تصمیم گرفته یه دفعه سر همشون رو بتراشه. امیدوارم از طرف هموطنان با فرهنگ خودش محکوم بشه این نادان
  68
  91
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران

  آفرین به شعور و فهم این پدر و آموزش و تربیت صحیح به فرزندانش و درک درست از عِرق ملی! کاش ما ایرانی ها هم میفهمیدیم همه ایرانی هستیم و قلبمان فقط باید برای ایران بانو مادرمان بتپد و با هم و در کنار هم در تمام مشکلات جمعی باشیم...
  38
  107
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  esfanie - اسن، آلمان

  اولین کار باید این مردتیکه را آخته کرد.
  64
  111
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  sareban21 - سوئد، سوئد

  توروجددتون کسی بره به این بابا کاندوم معرفی کنه! ;)
  48
  123
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  juvel - اسلو، نروژ

  این دیگه چه مدل مسخره بازی .
  54
  76
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان

  طفلی چقدر هم شب کاری داشته
  35
  107
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  رقص پرواز - پراگ، چک

  ظاهرا تعداد اقوام افغانستان از تعداد فرزندان این خانواده کمتر است که دوتا از بچه ها بدون اسم ماندند! امیدوارم در کنار این همدلی برای قومیتهای افغانستانی، مادر خانواده، از همدلی و حمایت این پدر بزرگوار برخوردار باشند (البته نه به صورت نمادین)که بدنیا اوردن و بزرگ کردن این همه بچه ی کم سن و سال کار حضرت فیله!
  17
  110
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان

  [::Ghooloo - آبادان، ایران::]. درد اول افغانستان نبود آموزش و فرهنگه.بدون این چیزا هیچی درست نمیشه. وقتی با اون فقر مردم این همه بچه دارن آموزش معنی نداره. این برای ما هم باید مهم باشه چون چند میلیون از اونا در ایران زندگی می کنن. در هر حال مهمتر از هر قومی سرنوشت فرزندان بی پناه افغان هست. خوشحالم که بیشتر ایرانی ها به این درجه از فهم رسیدن که اینجور خرگوشی بچه دار نشن.من از منفی هایی که گرفتم ناراحت نیستم فقط امیدوارم اونایی که به من منفی دادن بیشتر از 2تا بچه نداشته باشن که یه روزی یه دفعه تصمیم بگیرن اینجور گوسفندی سرشون رو بتراشن(حتی برای کار فرهنگی)
  15
  59
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران

  [::ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان::]. دقیقا! درد اول افغانستان نبود آموزش صحیح بوده و این افغانی عزیز هم سعی در انجام همین کار دارد. شما وارد مقولاتی شده اید مثل چرا اینقدر بچه درست کرده و آیا میتواند از پس تربیت آن برآید! بنده و شما هیچ اطلاعاتی در مورد جزئیات زندگی این شخص نداریم که در این مورد اظهار نظر کنیم (مگر اینکه شما بیشتر در این زمینه اطلاعات داشته باشید!) شاید هم وضعش خیلی خوب باشد و بتواند ده تا بچه هم به درستی بزرگ کند و ده تا جوان رعنا و خوب هم تحویل جامعه دهد ولی موضوع اینجا اصلا این نیست! کار این شخص همانطور که در متن موضوع آمده نمادین است! یعنی سعی در همبستگی و اتحاد بین اقوام افغانی دارد و این را به بچه هایش و دیگران می آموزد! این کار بسیار زیبا و ارزشمندی است عزیز من. آموزش فقط شکم و زیر شکم نیست بلکه آموزش فکری است حتی <حتی> اگر این بچه ها با نداری هم بزرگ شوند ولی ذهنیت درست از اقوام و همبستگی و اتحاد و انسانیت داشته باشند برای جامعه مفیدتر هستند تا بچه هایی که در ناز و نعمت بزرگ میشوند و هیچ از انسانیت نمی دانند!
  13
  60
  شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  f1368 - هرات، افغانستان
  [::Ghooloo - آبادان، ایران::]. دوست عزیز عالی فرمودید قلمت رسا ؛اکثر کامنت های دوستا بی ربط بوده به معنی ومفهوم عکس پی نبردن صدبار بیندیش یکبار بینداز ؛خب شاید مشکل درک واقعی یاعدم سواد کافی باشه .
  35
  32
  یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  *پسر شجاع* - تهران، ایران

  با این پشتکاری که داره خودش میتونه یه ملت تشکیل بده نیازی به حرکت نمادین نداره..
  3
  23
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Ghooloo - آبادان، ایران

  [::ایران سرفرازم آرزوست - ورشو، لهستان::]. دوست عزیز به دو مطلب سریع اشاره کنم اول اینکه سر تراشیدن جنبه فرهنگی نداره ما هم وقتی بچه بودیم در مدارس باید سرمان را میتراشیدیم این جنبه بهداشتی و نظافتی داره! دوم در مورد منفی ها واقعا نمیدانم چه آدمهای مریضی دست به این کار میزنند و بنده هم خودم بارها به این مسئله اشاره کردم ولی من خودم به شخصه از اول این مثبت و منفی ها تا کنون هیچوقت نشده تا به حال به مطلبی یا به کاربری منفی بدهم (دوست داشتم مسئولین سایت این گفته بنده را تایید میکردند!) و اگر مطلبی یا کامنتی به نظرم مهم یا جالب آمده فقط مثبت داده ام و هیچ دلیلی برای منفی دادن نمیبینم چون به آزادی بیان اعتقاد دارم! در کل در بین ما ایرانی ها افراد افراطی و بیمار زیاد هستند و دلیلش هم همان فقر فرهنگی است. موفق باشی عزیز
  3
  23
  دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.