درمان چاقی با روش غیرتهاجمی بالون معده

سیستم جدید بلع بالون قابل هضم، شیوه‌ای غیرتهاجمی برای کنترل اشتها و کاهش وزن است.

در روش بلع بالون قابل هضم موسوم به (Obalon) به افراد مبتلا به چاقی کمک می‌شود تا وزن بدن خود را هفت درصد کاهش دهند. در این روش بیمار کپسول حاوی بالون را می‌بلعد و پس از آن بالون با گاز ترکیبی نیتروژن پر می‌شود.

دکتر “شلبی سوسیوان” از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گفت: بیمار در طول پروسه درمان سه کپسول و در فواصل زمانی مشخص مصرف می‌کند. این کپسول‌ها زمانی که باد می‌شوند بخشی از فضای معده را اشغال کرده و در نتیجه میل به خوردن را در فرد کاهش می‌دهند.

به گفته این پزشک، پس از گذشت شش ماه تمامی بالون‌ها به روش اندوسکوپی از بدن بیرون آورده می‌شوند که فرآیند انجام آن کاملا غیرتهاجمی است.

این روش درمان چاقی تاکنون مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار نگرفته و به همین دلیل مطالعات دیگری برای بررسی بخش‌های مختلف آن در حال انجام است.

به گزارش هلث دی نیوز، طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا نزدیک به ۷۹ میلیون نفر در این کشور به چاقی مبتلا هستند که روش‌های درمانی تهاجمی همچون جراحی بای‌پس معده به آنها پیشنهاد می‌شود.
+13
رأی دهید
-1
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
نظر شما چیست؟