امام جمعه اصفهان: جوانی که با سگ همنشین است، نمی نواند از مرزهای کشور دفاع کند/ دوچرخه سواری زنان باعث ناامنی در جامعه می شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: حفظ وحدت و جلوگیری از تفرقه در جامعه اسلامی از چیره شدن دشمنان بر مسلمانان جلوگیری می کند.
 
به گزارش ایرنا، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام اصفهان با اشاره به سالروز لغو امتیاز توتون و تنباکو توسط آیت الله میرزای شیرازی، افزود: وحدت مسلمانان در آن دوره با پیروی از مرجع و رهبرشان، از تسلط انگلیسی ها بر کشور بوسیله امتیاز توتون و تنباکو محافظت کرد.
 
وی اضافه کرد: میرزای شیرازی با اعلام اینکه 'امروز کشیدن تنباکو و توتون در حکم محاربه با امام زمان است'، مردم را به مبارزه علیه دشمنان فراخواند و مردم هم با شکستن قلیان ها و از بین بردن توتون و تنباکو، وحدت و برادری خود را نشان داده و امتیاز آن قرارداد برای انگلیسی ها لغو شد.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: اولین چیزی که ما باید از این وقایع بیاموزیم این است که علما، مراجع و بزرگان اسلام همواره سعی داشته اند که دشمن بر ما نفوذ نکند.
 
وی در باره نقش علما در جامعه اسلامی گفت: همه انسانها در ظلمت ها، فتنه ها و سختی ها بوسیله ستارگان دینی و علمای بزرگ الهی می توانند راه خود را پیدا کنند.
 
طباطبایی نژاد، واقعه لغو امتیاز توتون و تنباکو و در پی آن عقب نشینی شاه و کوتاه کردن دست دشمنان آن دوره را برگ سبزی در تاریخ ایران و اسلام دانست و تاکید کرد: اگر مردم با هم متحد باشند، هیچکس هیچ غلطی نمی تواند بکند حتی اگر شاه باشد. 
 
وی افزود: ملت اسلامی باید آزاد باشد و در هر دوره از تاریخ که مسمانان محروم ماندند و در حق آنها ظلم شد، دلیل آن وجود تفرقه و اختلاف بود.
 
امام جمعه اصفهان گفت: بنا بر اصول صدر اسلام و پیامبر حتی اگر بین دو برادر و دو طایفه اسلامی تفرقه و نفاق بوجود آمد، باید دیگران در برابر آنها احساس مسئولیت کرده و بین آنها را اصلاح کنند. 

وی افزود: اکنون شاهد درگیری و جنگ در یمن و سوریه هستیم و این وظیفه امت اسلامی است که به کمک برادران اسلامی خود برود و بین آنها را اصلاح کند.
 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان اضافه کرد: اگر در بین مسلمانان وحدت و برادری باشد هیچکس به خود اجازه تفرقه اندازی و دشمنی نمی دهد.
 
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: یکی از بارزترین مشخصه های جامعه ما وجود امنیت است که باید در حفظ آن بکوشیم.
 
امام جمعه اصفهان افزود: شرارت ها و مواد مخدر، امنیت جامعه را از بین می برد.
 
طباطبایی نژاد همچنین گفت: دوچرخه سواری بانوان در گوشه و کنار شهر نیز از جمله موارد ناامنی در جامعه است.
 
وی تصریح کرد: از بین رفتن امنیت راه را برای سوءاستفاده دشمنان باز می کند. 
 
وی همچنین با انتقاد از آوردن حیوانات خانگی مثل سگ به معابر عمومی گفت: نمی توان از جوانی که در گذران زندگی خود همنشینی با سگ را برمی گزیند، انتظار داشت تا در وقت لزوم بتواند از مرز و بوم جامعه اسلامی دفاع کند.
+12
رأی دهید
-159

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  بنظر من یک قلاده سگ،ارزشش از تمامی خیانتکاران و جانیانی چون تو و امثال تو بیشتر و مفیدتر است!
  21
  119
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
  ۲۲
  Mammal - لندن، انگلستان

  حکایتی هست که در زمان قاجار انگلیسیها قند را وارد ایران کرده بودند، ولی‌ با مخالفت آخوند‌ها روبرو شدند و آنها قند را حرام کردند، بعد از مدتی‌ انگلیسی‌ها توانستند با دادن رشوه به آخوند‌ها آنها را راضی‌ کنند، و از آن به بعد آنها پای منبر گفتند که اگر قند را اول در چایی بزنند و بعد در دهان بگذارند حلال هست، از آن به بعد دیگر این مد شد و حتی شنیدم که هنوز هم در ایران این رسم رواج دارد. حالا حکایت این هست که گویی این شیاد به دنبال پول مفتی هست که دوچرخه سواری‌ را حلال کند.
  15
  73
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
  ۴۱
  Compatriot - لیون، فرانسه

  مشتی موجود بی‌ مصرف و انگل که خود را علما می‌نامند. و مشتی انسان بی‌ مصرف که حاضر به تعقل نیستند و چشم بسته از این انگلان و سر باران جامعه پیروی میکنند!
  15
  86
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
  ۶۱
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  این ملاها همیشه تاریخ با هر چیزی که وارد این جامعه میشد مقابله میکردن همین ملاها تا 50 سال پیش میگفتند عکاسی حرام است دوش حمام غسل ندارد تلویزیون حرام است روزنامه حرام است ویدیو حرام است سینما حرام است حالا هم گیر دادن به سگ وحجاب اینتر نت و اینجور چیزها آدمشو ای ملا خجالت بکش
  17
  71
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
  ۴۱
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  پس منتظر باشیم که دوباره همین روزها به صورت زنان مملکتمون اسید بپاشن. لعنت تو روح هرچی‌ آخوند خوب و بد
  14
  68
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
  ۴۱
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  لطفا مدیران ایران یوک این گزارش چند روز پوشش بدن تا خدای ناکرده شاهد اتفاقا ت ناگوار ی مثل حادثه اسید پاشی در اصفهان نباشیم. با تشکر
  15
  37
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
  ۸۶
  تفکر اسلامی - اودنسه ، دانمارک

  کلام شما کاملأ صحیح است بغیر از اون سگ که گفتید. برعکس کسانی که سگ دارند؛ وفاداری رو از سگ میآموزند و بمراتب بیشتر و بهتر از مرزهای ولایت دفاع میکنند. ولی در مورد دوچرخه‌سواری زنان درست فرمودید. دلیلی ندارد که سوار به اون زین باریک بشن و مرتب پاهاشون رو بالا پایین کنند. بهتر است که زین عریض باشد و جای پا زدن گاز بزنن؛ یعنی موتورسیکلت که مسائل شرعی پش نیاید.
  108
  8
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
  ۲۲
  romano - تهران، ایران
  باشه قبول کردم همه اون بچه‌هایی که میرن سربازی یکبار سگ رولمس کردن و قرتی هستن تو که با سگ نمیگردی و از لحاف معاشقه با زن سفتتر تو زندگیت ندیدی برو جای همه قرتیها مرزو نگهدار. یک سوال هم دارم بجز اهل تصوف و عرفا که تمام تاریخ مورد قتل و ظلم شما بودن شما کدوم ستارگان دینی و علمای بزرگ الهی داشتین لطفا تنها یک نام ببرید این قلم برای همیشه خفه میشه.
  23
  37
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸
  ۳۱
  پروردگار - تهران، ایران

  راست میگه دلیل اینکه پاسدارها در سوریه نمی تونن بجنگند هر روز اسیر و کشته میدن همین همنشینی با آخونداست
  17
  48
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
  ۶۱
  aerosmith666 - ادلاید، استرالیا

  اقای طبا طبایی جوانان این مرز و بوم از چی و چه کسی دفاع باید بکنند؟ دیگه اون ممرو لو لو خیلی وقته برده . بالاخره یک وقتی هم صبر خداوند مهربان بسر میرسد. که بد روزی است ان روز برای همگیتان. متاسفانه دین را دام کردید صید خلق کردید.
  2
  65
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴
  ۱۰۴
  DenaOslo - اسلو ، نروژ

  هر چه حضور زنان در جامعه بیشتر باشد و هر چه آنان آزادتر باشند جامعه بشری امنتر و بهتر خواهد بود .جامعه ایی که زنان بر ان مدیریت داشته باشند ان مردم در عدالت و مدنیت موفقتر خواهد بود. زنان در تمام ادیان مایه درد سر دین فروشان و آخوند است . حالا این مردک با این پک و پوزش مشخص است که از زیبایی و آزادی زنان میترسد .
  14
  39
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
  ۱۰۴
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  پسر نوح با بدان بنشت خاندان نبوتش گم شد / سگ اصحاب کهف روزی چند پی نیکان گرفت ومردم شد . این خاک بر سر مسلمان نما گویا اصلاقرآن رو نخونده در عمرش . سگ بسیار حیوان مهربان و با وفاییه موجوداتی مثل این ملا نجس و کثیف هستن چون ....انسانی هم یک استفاده ای دارند اماموجوداتی مثل این ملا هستن که موجودیتشون مضر سلامت روح و جسم بشرین .
  1
  26
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۳
  ۵۴
  parvin55 - مادرید، اسپانیا

  یک موی سگ این بهترین دوست انسانها-------نه سوسمارها----می‌ ارزد به شما قاتلان و اجدادتان از عرعرستان!!
  6
  32
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
  ۴۱
  دژمن الله - روسیه، روسیه
  [::فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین::]. فرمایش شما کاملا صحیح است!
  5
  16
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
  ۷۰
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  بر اساس نظریه بعضی از هموطنان سایت .گویا مشگل اصلی زین دوچرخه است که غلغلک میدهد نه خود دوچرخه ! پس بهتر نیست بجای زین از یک لوله راست استفاده شود بجای زین! چون زین پهن هم بر اثر سایش تولید دما میکند و همان مشگل را ایجاد میکند!!!
  2
  23
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
  ۸۶
  تفکر اسلامی - اودنسه ، دانمارک

  دوچرخه‌سواری برای دختران و بانوان در مجامع عمومی و در منظر نامحرم موجب جلب نظر مردان و در معرض فتنه و به فساد کشیده شدن اجتماع و منافی با عفت بانوان است و لازم است ترک شود و در صورتی که در منظر نامحرم نباشد فی نفسه اشکال ندارد. و اگر عادتاً تحریک آمیز باشد جایز نیست.
  39
  8
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
  ۴۱
  ekman - شیراز، ایران

  زمانیکه قند خارجی وارد تهران شد،زیدی به تاجر وارد کننده میگوید که باید به فلان آیت الله باج دهی و سبیل او را چرب نمائی. وارد کنندگان قند که بازارشان رونق گرفته بود و سود سرشاری هم عایدشان میشد از دادن رشوه به آخوند و یا آخوندها امتناع کردند.آیت الله طماع که هر چه انتظار کشید،چیزی بعنوان رشوه دریافت نکرد،بالای منبر رفت و گفت که این قندها حرام است و جهت سفید کردن آن از استخوان مرده و امثالهم استفاده میشود،لذا شما ملت مسلمان نباید ازینگونه قند ها استفاده نمائید.و همانطور که شما فرمودین تاجر وارد کننده دریافت که باید حق الحساب روحانیون را بپردازد، بعد از دریافت رشوه و در حالیکه تاجر باور نمیکرد که آب رفته از جوی ،بجوی بازگردد، متوجه حقه بازی آخوند شد که گفت :من که گفتم حرام است،لیکن جهت حلال شدن،نخست قند را در چای فرو کنید و در دهان گذارید تا حلال شود و ....
  1
  21
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۱
  ۶۱
  hamid swed - مالمو، سوئد

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. خوب فدای آغا!! پاچه خوار آغا!! تو با اون کله ....چرا رساله نمینویسی؟؟ که اصلآ مسائل شرعی پیش نیاد؟؟
  2
  33
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  اگر سگ بازی حرام است، پس چرا در عاشورا قلاده بر گردن و وق وق می‌‌کنید و می‌‌گوهید من سگ حسین هستم. چرا قدغن نمی‌‌کنید که ملت اسم خود کلب علی‌ نهند. این دولت امام زمان مثل آاش شعله قلمکار است. سگ بازی ممنوع ولی‌ نمونه اسلامی حلا‌ل . تازه ثواب هم دارد. نمی‌دانستیم که سگ هم سگ نیست نمونه مسلمان خیلی‌ هم پاک است . می‌‌گویم برادر تفکر اسلامی می‌‌شود ما را ارشاد کنید ؟ و فرق سگ معمولی‌ و سگ مسلمان را توضیح دهید. فرق در چیست . البته منظور من سگ مرد است. سگ زن که تکلیف مو شخص است یک چیزی مثل دستمال در سر دارند سگ با حجاب . وگر در دانمارک‌ هستی‌ حتما نمونه این سگ را دیده‌ی .پر است. که یک چیز سفید بر سر دارند. ببین این سگانِ کفار عاقل‌تر از مردم کفار هستند اسلام را درک می‌‌کنند . همه حجاب دارند
  3
  24
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۴
  ۳۹
  paksan - ایران، ایران
  این اراجیف رو ول کنید. این چهره رو بعنوان یک جنایتکار ،یک قاتل حکومتی به یاد داشته باشید. او کسی بود که دستور حمله با اسید به دختران معصوم اصفهانی رو داد ،او کسی هستش که خیلی جنایتهای بدتر از این رو هم مدیریت کرده ولی فعلاً فقط همون اسید پاشی عواملش لو رفته. به نظرم هر کسی این جنایتکار جانی رو که زیر ریش و ابا و پشت خدا و پیغمبر قایم شده و برای منافع شخصی اش و بالا رفتن در مناسب حکومتی جنایت میکنه رو اعدام انقلابی بکنه در پناه خداوند به مدارج بالا خواهد رسید. رستگار شدن تنها این نیست که نماز و روزه بگیری باید بتونی چه اعتقادی چه عملی کسانی که دین رو به لجن کشیدن رو یا مترود کنی یا معدوم. در هرصورت این یاران معاویه زمان خامنه ای بتدریج به بدترین ها مبتلا خواهند شد
  2
  19
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
  ۵۹
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. احمق عزیز ،دوچرخه سواری یکی از ایده آلترین ورزشهای ارزان قیمت و جهانیست،نه هرکسی از دید شما به مسئله مینگرد،اگر اینجوری باشه که شما میفرمایید حتی راه رفتن دوشیزه گان و بانوان معصیته!
  3
  18
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۴
  ۳۲
  AЯMAN 2000 - نصف جهان، ایران
  امام جمعه اصفهان: ببخشید من غلط کردم، مثل سگ دارم هذیون میگم آخه یه جورایی هم حق بدین بهم چون این فرمایشات را از معظم لَه لَه لَه لَه لَه دستور میگیرم (ببینید چطور مث سگ له له میزنم)، اصن درد و بلای آقا سگه بخوره فرق سرم درست وسط اون عمامه مشکی،‌ خوب شد؟.
  3
  9
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۵
  ۵۱
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  من نمیدونم مگه این سگ با ....گرامی این اسلامیون وصلت کرده که اینهمه ازش متنفر هستن!؟
  1
  5
  یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۰
  نظر شما چیست؟