توصیه‌های پزشک سعودی به مردان برای کتک زدن همسر

به گفته خالد الثقابی برخی از زنان، عمدا شوهران خود را تحریک می کنند که آنها را کتک بزنند. یک پزشک خانواده در عربستان سعودی ویدیوئی منتشر کرده که در آن توصیه هایی به مردان برای کتک زدن همسرانشان ارائه داده است
 
به گزارش روزنامه اینیپندنت، چاپ لندن، "خالد الثقابی" در این ویدیوی آموزشی می گوید، می داند این مساله ای غامض است و خطرات زیادی دارد، اما "انشاء اﻟله، ما از این پل به سلامت عبور خواهیم کرد."
 
الثقابی در ویدیو که در اوائل سال تهیه شد، و موسسه پژوهش رسانه های خاور میانه در واشنگتن آن را ماه گذشته ترجمه و منتشر کرد، می گوید که هدف از کتک زدن همسر"ادب کردن است، نه خالی کردن خشم."
 
وی در ادامه تاکید می کند که البته "شرایط اسلامی برای چنین کاری باید رعایت شود. نباید ترکه، سربند یا یک شیئی تیز به کار رود، بلکه باید از یک سیخ پاک کردن دندان یا دستمال استفاده شود."
 
این پزشک سعودی با این توضیح که "هدف فقط این است زن احساس کند با شوهرش درست رفتار نکرده است،" یادآوری می کند که شوهر پیش از کتک زدن زن خود، باید "حقوق و وظایفش را، آنگونه که اﻟله مشخص کرده" به او گوشزد کند.
 
آقای الثقابی سپس به شوهر توصیه می کند همسرش را در رختخواب، با پشت کردن به او نادیده بگیرد، یا حتی محل خواب خود را تغییر دهد.
 
در مورد دلایل اصلی که یک مرد ممکن است همسرش را کتک بزند، او می گوید، نخست با بگو مگو بین زن و شوهر آغاز می شود؛ "متاسفانه، بعضی از زنان می خواهند یک زندگی برابر با شوهر داشته باشند. این مشکل بسیار بزرگی است."
 
به عقیده او، اشتباهاتی است که زنان مرتکب می شوند و ممکن است موجب شود شوهرانشان آنها را کتک بزنند، دلیل دیگری برای این کار است.
 
 به گفته خالد الثقابی برخی از زنان، عمدا شوهران خود را تحریک می کنند که آنها را کتک بزنند.
+33
رأی دهید
-55

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  esfanie - اسن، آلمان

  دقیقا درست گفته. بحث که سر مردم نیست، بحث سر عرب هاست . بزنند ، بسیار خوب.
  10
  48
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۸
  ۴۴
  Dur az persia - فرانکفورت، آلمان

  سیخ پاک کردن دندان؟!!!! خوب دقیقا با اون سیخ که فکر کنم منظورش خلال دندان باشه چطور می‌شه زد؟ خخخخ. باید سوراخ سوراخش کرد؟ می‌تونم بگم دنیا یه عقلی به شما بده یه پولی‌ به من.
  1
  69
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۶
  ۴۵
  40Mehrdad - مالمو، سوئد

  آه ه ه ه ه که اگر قدرتی ماورالطبیعه داشتم یا چی میشد شاه تو قصه بودم . چی میشد که پدر این فلان فلان شده ها رو در میآوردم با این افکار ناجوانمردانه . فرقی نداره در ایران یا عربستان .
  3
  49
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲
  ۵۷
  فرهاد امیرپور - خارکوف، اوکراین

  امیدوارم روزی در جهان برسه که کشورهای ظالم به حقوق بانوان گرامی از روی نقشه کره زمین محو شوند و الباقی خانمها با خیال راحت به زندگی خود ادامه دهند.
  5
  48
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۸
  ۳۹
  ekman - شیراز، ایران

  ای به قبر پدر این پزشک که چنین طرز فکری دارد.
  2
  63
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵
  ۲۹
  freewoman - وین، اتریش

  امیدوارم یه روز یکی‌ خودشو اونقدر بزنه که تربیت بشه، آدم واسه تربیت سگش هم کتکش نمیزنه بلکه با پاداش .
  2
  52
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۲
  ۵۹
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا

  سلطنت طلب -ابوظبی- دبی ! برو رو منبر بقیه رو هم شما توصیف کن که شرح زدن زن را به ما صفوى هاى شیعه نامسلمان یاد بده ! میترسم زنم رو زدنى از حد بگذرم و خداى ناکرده موجب معصیت شوم ! نمیگم ایرانیها دست بزن ندارن ولى حداقل جزء قوانین شیعه نامسلمان نیست ! ! مشتاقانه منتظر افاظات جنابعالى در مورد زدن زن هستم !! البته تیکه کلام حاج رضا مارمولک رو هم در نظر داشته باش که شرع و دین در مورد ( دستى رو که رو زن بلند میشه رو باید قلم کرد رو هم در نظر بگیر چون اینم یکى از راه هاى رسیدن به خداست و همش هم ختم میشه به خود خدا ). چى هستش !!! و السلام و علیکم و رحمة الله و برکاتُ !
  3
  29
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۹
  ۴۹
  shirzan - برلین، آلمان

  آی اگه این شوهر من بود نشونش میدادم کی کیو میزنه یک بابائی ازش میسوزوندم دیگه از این غلطا نکنه
  2
  43
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۳
  ۵۱
  Omidjaber - سایتاماکن، ژاپن

  البته تاریخ عرب نشان داده و داره نشون میده وحشی بودنه افکار اینهارو. که خوشبختانه نسبت به قدیم کمی افکار تعدادی عوض شده.
  2
  29
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۱
  ۱۰۲
  DenaOslo - اسلو ، نروژ

  این مسلمون ها هم دیگه شورش رو در آوردن با این الله و قوانینش ! یا مشغول جنگد یا زن !
  2
  28
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۵
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  مشخص نکرده بود که منظور همسر خود آدمه یا همسر دیگرى!
  0
  24
  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۹
  ۳۰
  *پسر شجاع* - تهران، ایران
  بابا این عربا واقعا فکر میکنن زن هم یه جور حیونه مثل اینکه بگن اگه دیدی الاغی داره راه درست رو نمی ره شلاق رو رو هوا تکون بده و یه صدایی در بیار تا الاغه بترسه و بفهمه داره اشتباه می ره و مسیرش رو اصلاح کنه تازه با کلی منت که هدفشون واقعا تنبیه کردن و خالی کردن خشم نیست فقط هدفشون تربیت اون هست..البته واقعا من از گفتن این حرفا معذرت میخوام ...
  0
  11
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۰
  ۳۰
  *پسر شجاع* - تهران، ایران
  این بابا دکتره! آنوقت دکتریشو از کدوم جهنم دره ای گرفته..واقعا کلمات جدیدی داره وارد فرهنگ لغت میشه مثل دکتر عربستانی !...
  0
  17
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۳
  ۵۹
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  این فکر کنم دکتری شو از طویله آل سعود کرفته
  1
  12
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
  ۵۲
  parvin55 - مادرید، اسپانیا
  کلیه ی کسانی‌ که در بالا نظر داده اند به این نکته اشاره نکردند که این قانون کثافت گفته ی این پزشک عر عر نیست‌--یکی‌ از دستورات مهم این دین است----در کتاب اینها---!!زنانی که اطاعت مرد را نمیکنند اول نصیحت‌بعد جدا کردن بستر---------در مرحله ی سوم..آنها را بزنید !!!!!!!!!!!!!
  4
  13
  شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴
  نظر شما چیست؟