زندگی یک خانواده کرد با "مار"ها!

سراب روانسر نوشت: یک خانواده در روستای فیروزه از توابع شهرستان روانسر چنان با مار اُنس گرفته اند که گویی سالهاست مار در خانه آنها اجاره نشین است.
 برخی از افراد حتی از اسم مار هم ترس دارند و به نوعی برای بسیاری از افراد مار خطرناک و ترس آور است اما در روستای فیروزه از توابع شهرستان روانسر استان کرمانشاه خانواده ای زندگی می کنند که سالهاست با مار همنشینی دارند.
 خداداد مروتی ساکن روستای فیروزه از توابع دهستان دولت آباد شهرستان روانسر دامدار و دارای دو فرزند دختر و پسر است که سالهاست با مار زندگی می کند.
 
مروتی اظهار داشت: نمیدانم چه قدرتی در من وجود داشت که برای اولین برخوردی که در کودکی با مار داشتم توانستم با او کنار بیایم و او نیز من را تحمل کرد. این رفتار و مواجهه برای من کم کم عادی شد به طوری که ترسم از مار شکست و به راحتی او را بعنوان دوست قبول کردم.
 
 وی ادامه داد: حکمت این کار را فقط خدا می داند و بس، زیرا حرف از مار برای بسیاری از افراد ترس دارد چه برسد به اینکه شب در کنارش بخوابی.
مروتی تنها مشکل ایجاد شده از سوی این حیوان برای او و خانواده اش را دوری جستن اقوام به دلیل ترس از این حیوان و کم شدن رفت و آمدهای فامیلی دانست و گفت: ما برای اینکه مهمان به منزلمان بیاید بایستی با قسم و قرآن مهمان را به خانه بیاورم.
مار ها کودکانم را سرگرم می کنند
وی افزود: اکنون بعد از گذشت 36 سال از عمرم به یاد نمی آورم مار یکبار هم من و خانواده ام را نیش زده باشد و حتی الان چند نوع از مارهای افعی در خانه به عنوان اسباب بازی و وسیله سرگرمی بچه ها در خانه دارم.
 
  مروتی یادآور شد: مارهایی در منزل دارم که بیش از 5 سال در خانه ام زندگی می کنند و به نوعی اجاره نشین من هستند. اما بیشتر دخترم با این حیوانات سروکله میزند، و پسر و زنم زیاد اهمیت نمی دهند و گاهی ترسی در وجودشان هست.
+53
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران

  اکثرمواقع نیش زبان انسانها کشنده تر ازنیش مار است.مادوتاشو تو خانواده داریم
  3
  32
  ‌پنجشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۶
  نظر شما چیست؟