نامه تکان دهنده یک روحانی محبوس در زندان: آقای لاریجانی! این‌جا گوانتانامو است یا زندان اوین؟

وکیل بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین، که تا کنون چندین بار دست به خودکشی زده، طی نامه‌ای تکان دهنده به رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه، پرده از مظالم رفته بر روحانیون محبوس در این «بند ویژه» برداشته است.
 
به گزارش «سحام»، «حسین غلامی آذر» وکیل بند سابق ویژه روحانیت زندان اوین، در اعتراض به «بی‌عدالتی» قوه قضائیه در ۲۶ اسفندماه سال گذشته، خود را در محل دادگاه ویژه روحانیت به آتش کشید. وی پس از آن که خود و اتاقی را در دادگاه به آتش کشید، به دلیل مصرف سه عدد قرص (برای خودکشی) به بیمارستان لقمان منتقل گردید.
 
متن نامه تکان دهنده «حسین غلامی آذر»، خطاب به «محمدجواد اردشیر لاریجانی» رییس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه را که برای انتشار در اختیار «سحام» قرار گرفته، با هم می‌خوانیم:
 
جناب آقای محمدجواد لاریجانی
سلام علیکم
در قرن بیست و یکم، محکمه‌ای که نه می‌شود وکیل گرفت و نه می‌توان دفاع کرد و نه حق اعتراض داری و حکمی نشانت می‌دهند که بدانی به چه جرمی طبق کدام ماده و تبصره محکوم شدی، در کجای دنیا دیده‌اید؟!
 
جناب آقای لاریجانی!
شما که به تمام سازمان‌های بین‌المللی از جمله حقوق‌ بشر خط می‌دهید و آن‌ها را متهم به دروغ‌گویی می‌نمایید، همین بغل گوش‌تان زندان اوین؛ در گوانتانامو نیز چنین رفتار وحشیانه‌ای دیده نمی‌شود که شخصی را بدون دلیل به تخت ببندند، بدون آن‌که سابقه بیماری حتی از نوع سرما خوردگی داشته باشم و به زور قرص بخورانند و آمپول تزریق کنند، برای این‌که بر علیه دادسرای ویژه حرف نزنم و نگویم که نگذاشتید وکیل بگیرم و نتوانستم از حق خودم دفاع کنم، تمام بدنم را بی‌حس می‌کنند و طبق اقرار یکی از اعضای تیم پزشکی زندان، که گفت: نهایت مثل «هنرور شجاعی» سکته می‌کنم که نتوانم حرف بزنم. جناب مدافع حقوق بشر؛ فاین تذهبون؟؟
 
از بین بیست نفر جمعیت بند ویژه روحانیت، دوازده نفر ایشان قرص اعصاب با «دز بالا» مصرف می‌کنند که یک‌سره می‌خوابند و قدرت دفاع و تکلم را از ایشان گرفته است. به راستی چرا؟
 
آقای رئیس این‌جا گوانتانامو است یا زندان اوین؟؟
 
گفتنی است محمدجواد اردشیر لاریجانی رییس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه است که تا کنون موضع‌گیری‌های عجیبی را در فضای سیاسی کشور مطرح کرده و حملات متعدد لفظی را نیز به احمد شهید نماینده ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران را انجام داده است.
 
وی در آخرین اظهارنظرش در ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۹۴، گزارش «نقض حقوق بشر» در ایران که توسط «احمد شهید» منتشر شد را، گزارشی «مغرضانه و آبکی» دانست و گفت: این گزارش از نظر محتوا نه فقط هیچ مطلب جدیدی ندارد، بلکه از هیچ موضوع قابل توجه و استنادی برخوردار نیست و هم‌چنان اشکالات سابق بر آن وارد است.
 
جواد لاریجانی افزود: ما تعیین گزارش‌گر ویژه را برای کشورمان قبول نداریم. ایران بزرگ‌ترین و جدی‌ترین دموکراسی غرب آسیا را دارد و در این منطقه ساختار مدنی و سیاسی هیچ کشوری از نظر سازوکارهای دموکراتیک مانند کشور ما نیست.
 
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ادعا کرد: احمد شهید قبل از هر چیز باید قوانین اسلام و این دین مبین را بفهمد، حقوق بشر ما مانند سایر جهات مدنی ما مبتنی بر عقلانیت اسلامی، «پرچم» ماست که از آن حمایت کامل می‌کنیم.
 
او همچنین در ۷ تیرماه ۱۳۹۴ در پاسخ به این سئوال خبرگزاری تسنیم که شما چه نمره‌ای به عملکرد رئیس قوه قضاییه می‌دهید، گفت: چون من برادر او هستم نمره‌ای کمتر از ۲۰ به وی نمی‌دهم!
+213
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران

  احکام اسلام کاملا جاری است وهیچ ایرادی بآن نیست.داعش نمونه بارز آن است1400سال چنین بوده فقط گوش مارا با ظلم شمر و یزید بدبخت پرکردند
  19
  58
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۲
  ۳۸
  نسترن19 - وین، اتریش

  جناب ملا این وضع قریب به چهل سال است که برای مردم ایران رخ داده.بعدازهرج ومرجی که انقلاب نامیدنش ویک دجال خودخواه خونخواربه اسم خمینی شد رهبر،مردم سرنوشتی تلخ پیداکردن.اعدام شد سرگرمی حکومت وکشتن مردم بازی.سالهاست که زندان های قرون وسطایی زیرنظر هم کیشان خودتون اداره می شه با نوکری مافیای دزدسپاه.
  11
  60
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
  ۵۱
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  دوست عزیز این انقلاب کثیف را شما ها به ایران آوردید.حکومتهاى اسلامى در یک کلم یعنى دیکتاتورى چون یک نفر براى مردم تصمیم مى گیرد. رأى مردم هیچ معنایى ندارد.
  9
  47
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۹
  ۵۴
  همه چیز ایران بر باد رفت - برلین، آلمان

  همش که نمیشه دانشجو و معلمو کارگرو روزنامه نگارو نویسنده شکنجه و ترور بشن!!! البته دانش آموزا خودشونو اینجا و اونجا به دار میکشن ! چه حکومت بزدلی که به خودی ها هم رحم نمیکند! عاقبت این رژیم منفور آدمخور چه شود!؟
  7
  39
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۶
  ۳۰
  IRAN+ISRAEL+USA4EVER - مونیخ، آلمان
  اینطور هم که از نگاه میکند انگار بهش تجاوز هم شده‌ توی زندان. البته ملاها بدشون نمیاد.
  16
  27
  شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۸
  razmandeh - استکهلم، سوئد
  حاجی رفتی هتل اوین اعتراض هم میکنی؟؟؟؟ آمپول زند !!! بطری که .... نکردند اعتراض داری !!!اونجا دوست نداری بگو یک شب ببندت کهریزک!!!! البته شماها تو حوزه عادت دارید شاید هم دلتنگیت واسه رفتن به کهریزکه؟؟؟
  12
  26
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۱
  ۴۰
  asal30 - بندرعباس، ایران

  ایکاش قدرت داشتم یک شبه تمام زندانیان سیاسی رو آزاد می کردم. و برادران قاتل لاریجانی رو بهمراه کل خاندان بیت رهبری و کل سپاه و اطلاعات رو یکجا ... ولی حیف که هیچ قدرتی ندارم ...ایکاش آمریکا با قدرتش مردم ایران رو نجات میداد .
  7
  41
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۰:۴۹
  ۵۴
  از هیبت به نکبت - تهران، ایران

  آخوند خوب نداریم آخوند خوب آخوند مرده هست،این رژیم از روز اول با آمدن یک مشت ضد ایرانی‌ و بی‌سواد و دروغگو و عربده کش بناش نهاده شد ،و از روز اول وحشی گریهاش رو شروع کرد ،این اوباشان و اراذل ضد ایرانی‌ از قوانین بین المللی چیزی سرشون نمیشه ،هر کسی‌ حرف حق و درست زد باید صداش رو ببرن ، انسانهای بی‌ گناهی که در این رژیم بدست این جلادان بی‌ همه چیز کشته شدن ،و یک مشت مزدور وطن فروش ضد ایرانی‌ هم از این جنایتکاران وحشی حمایت و طرفداری می‌کنن ،ولی‌ اینجور نمیمونه به زودی این جنایتکاران و وحشیهای .... باید جوابگو باشن ،وقتی‌ بدست مردم افتادن صحنه‌های تماشایی در راه هست .
  11
  38
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۱۷
  ۵۶
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  بر ..... برادران دالتون لعنت! :o
  7
  27
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۱:۵۰
  ۴۳
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  نظامیکه به طرفداران خودشم رحم نداره دیگه نمی شه ازش توقع داشت برا مردم عادی کاری انجام بده. این روحانی هم خواهان رفتن اسلام از ایران نیست مثلا می خواد یه ذره تغییرات ایجاد بشه وگرنه در اصل قضیه با اخونداست و مزدشو دادن. کاش روزی ملت ایران این نفرین ابدی یعنی دین و اخوندو از ایران بیرون می کردن.
  6
  29
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۴
  ۴۵
  Southern Star - سیدنی، استرالیا
  یه آخوند خوب ، آخوند مرده هست. حالا از این چندصدهزار نفر مفت خور یه بیستاشون هم تو زندون مفت خوری کنن .. که بر نمیخوره
  6
  23
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۳
  ۳۸
  karaji - کرج ، ایران

  ای تو روح همگی‌ تون سگ .....!
  6
  30
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۶:۱۲
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حاجی همه حرف ها یا فرمایشات بزرگوارنه شما یک طرف و نمره بیست را باخوی گرامی دادن یک طرف. احمد شهید با این اظهار نظر شما واقعا شهید شد
  7
  20
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
  ۷۸
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان
  حاجی خدائیش همه دفاعیات شما در رابطه با حقوق بشر اصلا حرفی نداره.ولی یک ایرادی داره و ان اینکه در چند سطر باین اقای شهید بنویس. بدون سر و صدا وبدون داد وفریاد. باین مصمون: شما بنویسید اقای شهید.(البته احمد را نوشتی یا ننوشتی زیاد مهم نیست) بنویس اثای شهید :اخر تو چه نماینده بصیری هستی که تا حالا ندیدی و نمیدانی کشور مال ما سه تنفنگداران لاریجانی است . شما بنویسید و بگوئید صاحب این کشور ما هستیم و هر برادری وظیفه ای دارد یکی وظیفه تنظیم و تصویب قوانین را عهده دارد و دیگری هم وظیفه دارد هر کس باین قوانین احترام نگذاشت چوب تو استین ملت بکند و من هم جار چی اینها هستم. دیگر شما چه کاره هستید بما ایراد میگیرید. حاجی اگر برای نوشتن این مطالب ادم درست حسابی نداری و کم و کسر داری از همین اخوند های بندروحانیون اوین کمک بگیرید . البته بشرط اینکه یک مقدار جوی اینها زیاد تر بکنید. یک عر عری برایت راه میاندازند که احمد شهید راه خودش را فراموش بکند. حاجی حضرت عباسی این توصیه من یادت نره
  5
  16
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳
  ۴۲
  Dara20 - تهران، ایران
  چه خوب، اصلان ایرادی نداره کمی زجر اسلامی از نوع ناب محمدی بکش تا بفهمی که اسلام و رژیم فاسد اسلامی چه بلایی بر سر کشور آورده. شما آخوند‌ها همگی‌ سر و ته یک زباله هستید و تنها لایق مرگ با عذاب فراوان می‌‌باشید
  8
  25
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۰
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران
  جواد لاریجانی؟؟؟چه امام زاده ای؟؟؟حسین اقا بدان وآگاه باش که این امام زاده کور میکنه ولی شفا نمیده.
  5
  20
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱
  ۷۴
  hassan5 - تهران، ایران

  ساندیس خورهای نظام برای منفی دادن بکامنت ها فعال شده اند!؟!؟تعداد این ات ....از انگشتان دست بیشتر نیست.
  3
  23
  یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
  ۵۲
  iran2015 - وین، اتریش
  این سایت برای یک عده متاسفانه شده محل عقده گشایی و تسویه حسابهای شخصی ؟؟؟؟ دو نفر کامنتی دقیقا عین هم نوشتند یکی به خاطر مواضع میهن پرستی گذشته خیلی منفی گرفته ؟؟این نشان میدهد که ادمهای هرزه منافع شخصی را به منافع میهن ترجیح میدهند.واقعا این عده لیاقت حکومت اخوندی را دارند چون فقط یک بی بته منافع میهن را نادیده میگیرد.
  1
  8
  ‌چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۰
  ۵۹
  92ارشام - لندن، انگلستان
  تعدادمنفی ها ملاک نیست سیستم رای گیری یوکی ایرادداردوقتی با فیلترشکن های گوناگون واردشویدمیتوانیدچندباررای بدهیدوپیشترهم گفته بودم ولی رفع نشده است.اماجواد بایدبه برادرش بیست بده تا بتواند زمین خواری راادامه دهد.
  0
  0
  شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.