روستای پهلوان پرور هندی! +عکس

روستای «آسولا فاتح پور بریِ» هند از یک نظر با تمام روستاهای هند متفاوت است. در این روستا همه افراد از کوچک گرفته تا بزرگ به شکلی خاص تنومند هستند!
 
به گزارش فرادید به نقل از سی ان ان، این روستا در جنوب دهلی نو واقع شده است. سال‌ها است که مردان روستا در دو نوبت دوساعته‌ی صبح و عصر به تمرین می‌پردازند. جالب اینجا است که همه مردها از نوجوانان گرفته تا مردان 50 ساله در این تمرینات طاقت‌فرسا شرکت می‌کنند.
 
مردان روستا به نوعی بدن‌سازهایی ماهر هستند و در «آخادا» به شدت عرق می‌ریزند. این روستا البته سالن بدن‌سازی مجزای خود را دارد، اما آخادا جایی است که آن‌ها را می‌سازد. آخادا در زبان هندی به معنای «زمین کشتی» است.
 
مردان روستای آسولا فاتح پور بریِ در زمین گِلی روستا کشتی می‌گیرند و از طناب بالا می‌روند. سپس صدها مرتبه شنا می‌روند و تمرین‌های مختلف دیگری را انجام می‌دهند. آن‌ها حتی قادرند یکدیگر را کول کنند. البته این نوع تمرین‌ها جزو تمرین‌های سنتی هند محسوب می‌شوند. حتی یکی از افراد روستا موتورسیکلتی به وزن 350 کیلوگرم را بلند می‌کند. تعداد مردان روستا که هر روز به تمرین‌های بدن‌سازی می‌پردازند به 40 نفر می‌رسد.
 
ویجای تنوار، مربی روستا در آخادا می‌گوید: «تغذیه ‌آن‌ها سالم و سر وقت است. آن‌ها هر روز برای تمرین به اینجا می‌آیند و به همین دلیل است که قدرتمند هستند.»
شغل اکثر مردان قدرتمند آسولا فاتح پور بِری نیز به واسطه ماهیچه‌های قدرتمندشان پیدا شده است. اکثر آن‌ها به عنوان دربان و حراست در کافه‌ها و دیگر مراکز دهلی نو مشغول به کار هستند. زندگی شبانه و تفریحات مربوط به آن در دهلی نو روندی فزاینده داشته و همین امر سبب شده تا نیاز به افراد قدرتمند بیشتر و بیشتر شود.
 
مردانی که نان بازوی خود را می‌خورنداین رویه جدید مدیون ویجای تنوار است. آقای تنوار 15 سال پیش در مسابقات انتخابی کشتی المپیک حذف شد. او می‌گوید که پس از آن اتفاق به دنبال شغلی می‌گشت تا بتواند از قدرت زورش نان دربیاورد. در نهایت هم در جایی به عنوان مامور حراست استخدام شد تا افراد اخلالگر را از سالن بیرون کند.
 
او می‌گوید: «اولین کسی که از این رو به عنوان مامور حراست مشغول به کار شد من بودم. بعد از آن، دیگران هم راه من را پیش گرفتند. در حال حاضر بیش از 300 مرد قدرتمند در کافه‌ها و کلوب‌های دهلی نو به عنوان مامور مشغول به کار هستند.»
 
تمام مردان روستا می‌دانند که تنها از طریق این تمرینات و تمرینات بدن‌سازی است که می‌توانند هیکل خود را روی فرم نگه دارند. ویجای تنوار در ادامه می‌گوید: «همه می‌گویند که سلامتی بزرگترین نعمت است. ما سالم هستیم و پول خوبی هم درمی‌آوریم. ما با این پول می‌توانیم بچه‌هایمان را به مدارس خوب بفرستیم و غذای خوبی هم بخوریم. مگر یک آدم در زندگی چه چیزهایی می‌خواهد؟»
 
داشتن بازوهای قوی فقط برای پیدا کردن شغل در دهلی نو نیست. مردان روستا این رویه را بخش از سنت قدیمی روستا می‌دانند.
 
تنوار در این رابطه می‌گوید: «چند باشگاه جدید بدن‌سازی در روستا وجود دارد، اما اغلب مردان روستا همان شیوه‌های سنتی را ترجیح می‌دهند. تمرینات سنتی باعث می‌شود که انعطاف‌پذیری بدن بیشتر و احتمال آسیب دیدن نیز کمتر شود.»
 
مردانی که در تمرینات شرکت می‌کنند، اهل دود و مشروبات الکلی نیستند. رژیم غذاییِ اغلب آن‌ها نیز گیاهی بوده و میوه، آجیل، ماست و شیر از جایگاه ویژه‌ای در رژیم تغذیه‌ای آن‌ها برخوردار است. تنوار می‌گوید: «ما از هیچ نوع مکملی استفاده نمی‌کنیم.»
 
نسل جدید هم استقبال می‌کنندسو نو تنوار 19 سال دارد و به توصیه‌ی والدینش در این تمرینات حضور پیدا می‌کند. او صبح‌‎ها ساعت پنج صبح از خواب بیدار شده و پس از کمی دویدن، راهی آخادا می‌شود.
 
سونو به نمایندگی از نسل جوان روستا می‌گوید: «من می‌خواهم کشتی گیر مشهوری شوم تا پدر و مادرم به من افتخار کند. من در وزن 66 کیلوگرم کشتی می‌گیرم و تاکنون چندین مرتبه قهرمان شده‌ام.»
 
گورو لِخراج، 75 ساله، از ساکنان بومیِ روستا است. او می‌گوید: «عادت دادن جوانان به این ورزش خیلی اهمیت دارد. پسران 17 تا 27 ساله ممکن است گمراه شوند، اما اگر ما آن‌ها را با ورزش و تغذیه سالم سرگرم کنیم دیگر خیالمان از همه چیز راحت خواهد شد. ما این چیزها را از اجدادمان آموختیم و اگر ما آن را به جوانانمان نیاموزیم، چه کسی این کار را خواهد کرد؟»
 
لخراج گاهی اوقات برای تماشا به آخادا می‌رود و از مشاهده تمرینات طاقت‌فرسای جوانان بسیار خرسند می‌شود. او می‌گوید: «کدام مادری است که دوست ندارند فرزندش را قدرتمند، زیبا و باهوش ببیند؟»
 
بدن‌سازی در روستای آسولا فاتح پور بری علاوه بر معنای رایج خود معنای دیگری هم دارد و آن حفظ و تقویت میراث روستا است.
+56
رأی دهید
-12
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۹
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک

  لا‌اقل عکس چهار تا خوش تیپ مثل محمد رضا گلزار رو میزاشتید. اینا چین آخه؛ چندشم شد؛ یه سری هندیه گاوپرست. اینقدر فلفل میخورن؛ نفسشون که به آدم میخوره؛ آدم اشکش درمیاد. همین چند روز پیشا تو اتوبوس مرتیکه هندی بزور خودش رو نشوند بغل دستم (البته صندلی دو نفره بود؛ تو این ایام عیدی دید و بازدید زیاده؛ وقته باشگاه فیتنس رو ندارم؛ یه نیم شماره‌ای سایز کمرم رفته بالا)؛ ایستگاه بعدیش پیاده شدم تا یه اتوبوس دیگه سوار شم.
  256
  43
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
  ۸۸
  mountainman - استکهلم، سوئد

  واقعا خیلی خوبه تو هند افرین.
  10
  103
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
  ۴۵
  samamos - میدلزبرو، انگلستان
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. فدای آقای تفکر اسلامی یعنی‌ خیلی فیلمی بهت مثبت دادم برو حالشو‌ ببر ولی‌ روت یه وقت زیاد نشه!
  55
  41
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
  ۳۹
  machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا

  دوستانی که خارج هستند در مواجه با هندی های غیر مسلمان مراقب باشید. دروغگو و شارلاتان و دزد. البته کم و بیش خوب هم بینشون هست که ما ندیدیم.
  77
  37
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف، لهستان

  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::]. آخه تو دانمارک مگر اقوام دور و نزدیک هم آنجا تشریف دارند که شما عیدی به دید وبازدید رفتی?!مگر اینکه روزهای چهارشنبه یه تُک پا تا سفارت میری سُک سُک میکنی و میای! البته اگر فدای آقا نیستی که هیچی ولی اگر هستی باز هم هیچی ! البته اگر فدای آقا باشی,فرقش این است که او به دیدار چهار تاپدرزنهایش میرود و هر کدامشان هم برای خودشان "یلی هستند ارجمند"!
  12
  33
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸
  ۳۴
  winnie1987 - بيرمنگهام، انگلستان
  [::machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. هموطن خوبم، شخصیت و درستکاری به نژاد و رنگ و مذهب و اینها نیست. به خانواده مربوط هست و تربیت فرزندان. متاسفانه در دنیای امروز به تربیت درست فرزندان بی‌ اعتنایی میشه، مردم فقط میخوان بچه‌هاشون تحصیلات عالیه داشته باشند و از نظر مالی‌ موفق باشن. پدران و مادران ما هم مذهبی‌ بودند، ولی‌ جامعه بسیار درستکار تر و سالم تر از امروز بود. حالا اگه کسی‌ ریا میکنه، مذهب شده محل دزدی و پدرسوختگی، اینها رو شما به هم ربط نده. دوست خوبم، در مسیحی‌‌ها هست دزد و آدمکش و دروغگو، در بی‌ مذهب‌ها هم هست دزد و آدمکش و دروغگو.
  7
  24
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۲
  ۵۹
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::] دیدی چقدر فاشیست و نژاد پرستی؟ کجا اسلام میگه با یک انسان فارغ از دین و مذهبش اینطوری صحبت کنی؟ دیدی ذره ای فرهنگ و ادب و معرفت نداری که به هویت مردم توهین نکنی؟ به خدا قسم دین و عقیده روافض هیچ وجه مشترکی با عقاید مسلمانان نداره. بدبوتر و کثیف تر از این هندیهای فقیر اخوندای دزد و گرگ صفت رافضی هستند که قتل ترور و فقر و طلاق و فحشا و فساد اخلاقی رو در ایران نهادینه کردن .
  33
  15
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۴
  ۱۰۲
  amonbede - تهران، ایران
  اکثر ایرانی ها یی که هندی و پاکستانی هارو میشناسند میدونن که چقدر آدمهای شارلاتان و کلاهبرداری هستند مخصوصا پاکستانیها
  8
  27
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
  ۲۹
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::machan - لس انجلس، ایالات متحده امریکا::]. بین بد و بدتر؛ بد رو انتخاب میکنم. بدون که همون هندو فلفل‌خور از اون عمر چلپاسه خور ...کولا خور تو بهتره.
  30
  21
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲
  ۳۵
  استالین - ولادی وستوک، روسیه
  این عکس ها خیلی گی هست :)
  10
  13
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱
  ۲۹
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. تو اول بیا و مسلمونی ابوبکر و عمر رو ثابت کن؛ بعد هی اسلام سلام کن!!!! هموطنان عزیز: کفر این دو نفر رو در یوتوپ اثبات و به ثبت رسوندیم. «پیروزی تاریخی علامه اللهیاری و اثبات«کفر ابوبکر و عمر» در مناظره با مولوی طاهری نژاد» خداوکیلی نیگاه کنید؛ اون موقع واسه این سلطنت‌طلب تره هم دیگی خورد نمیکنید. هر موقع غمگینم و محتاج به خنده؛ این مناظره رو نیگاه میکنم.
  25
  19
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵
  ۳۵
  استالین - ولادی وستوک، روسیه
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. .. رافضی هر چه باشد بمب در کمرش نمی بندد مانند چند روز پیش در بروکسل انسان های بی گناه را بکشند. هم شیعه هم سنی هر دو عقبمانده هستند ولی سنی گری افراطی عقایید فاشیستی بیمارگونه دارند که اصلا با شیعه قابل قیاس نیست. یک بیخدای بیطرف
  6
  24
  ‌پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۱
  ۵۹
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  [::استالین - ولادی وستوک، روسیه::] سلام دوست من ، شما که فرمودین بی خدای بیطرف پس لطفاً در مورد ادیان اظهار نظر نفرمایید، اونهایی که تو اروپا بمب بستن به کمرشون هم با وجود مدعای اسلامی بودنشون بدونید مسلمان نیستند چون اسلام جز محبت و اخلاق رو ترویج نمیده، یک مشت گمراه عقده ای بنام اسلام یا بنام هر ائین به رهگذران بیگناه حمله کردند. همین قضیه ها هم در فلسطین عراق و سوریه شاهدش هستیم.
  22
  4
  جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۵:۴۶
  ۳۵
  Ario - اهواز، ایران
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. نتیجه ی آموزشهای دینی فرقه ی شما منجر به ایجاد القاعده و داعش می شود.پس بیخود سعی نکنید آنرا موجه و مهربان جلوه دهید.شما رادیکالیسم و فساد را با خود به همراه می آورید.آن چرت و پرتهایی که می خواهی درمورد فرقه ات منتشر کنی بدرد همان شمال آفریقایی ها و سیاهپوستان می خورد و نه مردم ما.مردم ما از چاه به چاله نخواهند افتاد و تو هم فکر کن که ما گمراهیم اما احمق نه.
  4
  15
  جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۰
  ۳۵
  استالین - ولادی وستوک، روسیه
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. بیخود است، ...دین وحشت و ترور هست و هیچگاه ترویج محبت و دوستی نکرده است. اینکه میگوید "مسلمانان باهم برادرند" دیدگاه درون دینی است. کافر را در اسلام باید کشت. قتل و ترور و کشتار و کنیزبازی که امروز داعش انجام میدهند را ...در صدر اسلام انجام داده بود. صدها ایه کشتار و نفرت در مانیفست ....یا بقول شما قرآن وجود دارد. چند تا آیه خوب قرآن مال زمانی بود که ...دار و دسته آدم کش نداشت و در مکه یاوه میبافید، وکسی هم به ایشان گوش نمیکرد. بعد از فرار روباه صفتانه به مدینه و جمع شدن دزدان و آدم کشان لحن محمد صد و هشتاد درجه تغیر کرد و شروع کرد به سرودن آیه های من در آوردی نفرت و کشتار البته به نام سخنان ....از زبان جبرئیل نامه رسان :) . پس بیخود یاوه نبافید که اسلام ترویج محبت و دوستی میکند. تازمانیکه شما بنام این ایدئولوژی فاشیستی انسان ها را میکشید و ما بیخدایان را بنام کافر تکفیر میکنید ،ما حق داریم اظهار نظر و ... کنیم.
  3
  14
  جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵
  ۲۹
  تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک
  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. همینکه کامنت منو میخونی و جوش میاری؛ واسم یه دنیاست. تو که ..... عالمای دینت هم نمیتونن مسلمونی عمر و ابوبکر رو ثابت کنم. چون علامه بزرگ اللهیاری؛ عزراییل شما عمریها؛ کفر اینها رو ثابت کرده؛ مثل دو دو تا چهارتا. با منم که میگی بحثی نداری؛ چون جواب نداری عمری.
  15
  11
  جمعه ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
  ۵۹
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  [::تفکر اسلامی - کپنهاک، دانمارک::] همچون از شیطان یاری میگی که انگار داره شق القمر میکنه ، همین اختلاف شیطان یاری با حوزه جهل و خرافات قم و درگیریش با اخوندان ایران کفایت میکنه. بهتره اول شیطان یاری اثبات بکنه که از ادب و معرفت اسلامی چیزی حالیشه، و تصدیقش رو از اخوندان خودتون بگیره بعد حرف بزنید.
  2
  3
  شنبه ۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۸
  نظر شما چیست؟