دانمارک شادترین کشور جهان / ایران در رتبه ۱۰۵

ایران در جدول رده بندی شاد ترین مردم جهان از میان 157 کشور جهان در جایگاه 105 قرار گرفت.
 
به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز در تازه ترین رده بندی کشورهای جهان از نظر شاخص شادی کشور های اسکاندیناوی 5 رده نخست خود را از آن خود کردند و مردم سوریه و بروندی به ترتیب با جایگاه 156 و 157 در انتهای این رده بندی قرار گرفتند.
 
این رده بندی به طور مشترک از سوی موسسه مطالعاتی "SDSN" (راه حل های پایدارشبکه توسعه) – وابسته به سازمان ملل - و "موسسه زمین" در دانشگاه کلمبیا آمریکا انجام شده و گزارش سالانه 2016 آن روز چهارشنبه در شهر رم ایتالیا منتشر شد.
 
کشور سوییس در سال 2015 درجایگاه نخست این رده بندی قرار داشت و دانمارک در رده دوم بود اما امسال در تازه ترین گزارش این دو موسسه مطالعاتی دانمارک و سوییس جابجا شده اند.
 
10 کشور نخست این رده بندی به ترتیب عبارتند از : دانمارک، سوییس،ایسلند، نروژ، فنلاند،کانادا، هلند، نیوزیلند، استرالیا و سوئد.
 
10 کشور انتهای این لیست نیز عبارتند از : ماداگاسکار، تانزانیا، لیبریا،گینه، رواندا،بنین، افغانستان ، توگو ، سوریه و بروندی.
 
ایالات متحده آمریکا در این رده بندی در جایگاه سیزدهم ، بریتانیا در رده بیست و سوم،فرانسه سی و دوم ، ایتالیا در رده پنجاهم ، چین در رده هشتاد و سوم و هند در جایگاه صدو هجدهم قرار گرفته اند.
 
در انجام این مطالعه از شاخص های مختلفی چون سرانه تولید ناخالص داخلی، میزان حمایت های اجتماعی، اعتماد عمومی، سیستم های سیاسی، وجود فساد ، آموزش، شاخص های بهداشتی و طول عمر، آزادی زندگی و انتخاب، سخاوت و دیگر شاخص ها استفاده شده است.
 
ایران در رده بندی امسال در جایگاه صدو پنجم قرار گرفته است و در گزارش سال جاری نسبت به گزارش پارسال 5 رتبه بهبود پیدا کرده است.
 
نکته قابل توجه در این رده بندی این است که جایگاه کشورها در زمینه شاخص شادی مردم لزوما ارتباطی به ثروتمند بودن آنها ندارد.
 
در این زمینه پروفسور "جفری ساکس" رییس موسسه SDSN  به رویترز گفته است: " این گزارش حاوی پیامی قوی برای کشور من آمریکا است . چرا که نشان می دهد شاخص شادی لزوما ارتباطی به ثروتمند بودن ندارد. کشور من با وجودی که در 50 سال گذشته ثروتمند تر شده است اما شادتر نشده است.
پروفسور ساکس رییس موسسه SDSN (وابسته به سازمان ملل) و مشاور ویژه دبیر کل سازمان ملل در اهداف توسعه هزاره سازمان ملل است.
بیست کشور نخست جهان در سال 2016  از نظر شاخص شادی
+40
رأی دهید
-8
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  امیدوارم مردم ایران هم روزی معنی شادی واقعیرو احساس کنن و این با وجود دین عقب گرای اسلام و اخوند بیسواد و بسیجی نادان و سپاهی فاسد و خامنه ای (شاه اسماعیل) میسر نشود.
  1
  32
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴
  ۶۳
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  من نمیدونم که این آمار رو بر چه مبنائی منتشر کردند، چون که ساکنین کشور‌های اروپای شمالی، معمولاً عبوس و اخمو هستند، من هلند رو رفتم و تعجب می‌کنم که این کشور هفتم هست در این لیست.
  19
  23
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
  ۱۰۲
  pars40 - فرایبورگ، سوییس

  البته درسته که سوییس از لحاظ رفاه و امکانات زندگی خوبه اما شاد بودن یک چیز دیگه ای هست . رفاه اجتماعی بالاست اما با 7 میلیون جمعیت دارای بیشترین تعداد بیمار روانی و دکتر روانشناسه قسمت بسیار زیادی از این مردم اگر صبح قبل از از خونه بیرون آمدن یک مشت قرص نخورن نمیتونن در خیابان درست راه برن و مشکلات روانی داره بیداد میکنه . والبته باز هم فراموش نشه از لحاظ رفاه زندگی بله خوبه اما بستگی داره شادی واقعی یا خوشبختی چی باشه . سلامت روان یا جیب پرپول ;)
  9
  31
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۶
  ۳۷
  Iranemaa - قم، ایران

  همه چیزای خوب مال بلاد کفره.شادی تکنولوژی..حتی انسانیت.
  5
  31
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۱
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  پس بگو چرا تفکر اسلامی از دانمارک اینقدر شنگوله
  3
  40
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۱
  ۱۰۲
  pars40 - فرایبورگ، سوییس
  [::Iranemaa - قم، ایران::] البته باید دید این وسط کافر کیه کسی که مردم رو به بدبختی مینازه مثل حکومت ایران یا کسی که به آدمها ازادی میده مثل اروپا و البته آمریکا که در رابطه با آزادی از اروپا هم بسیار بهتره . لعنت به این ولایت فقیه که شده سرطان اسلام و موجودیت انسان .
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  اصلا تعجب نکردم که باز هم انگلیس رتبه بسیار ضعیف و بدی کسب کرده،ایکاش میشد از این کشور سگی بریم جای دیگه.
  8
  31
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۲
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  انگلیس بالاترین رکوردهای افسردگی،بیماریهای روانی و جسمی و شکافهای اجتماعی،بیسوادی و کم سوادی و انواع جرم و بزه کاری توی اروپا رو داره.وضع مسکن و خدمات رفاهی دولتی فجیع هست و بیدلیل نیست بالاترین آمار نارضایتی و غم و افسردگی مردم رو داره.متاسفانه ما هم توی این کشور خاکستری و کثیف و زشت فعلا اسیر شدیم.
  13
  46
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  امروزه روز کسانی که قدرت ِ مالی و نظامی شان بالاتر باشد آمارها را اینان -در هر زمینه- اعلام می کنند یا شاید گاهی هم آمارسازی می کنند بالطبع بر همگان واضح و بدیهی ست که وارونه نمایاندن ِ حقایق و سرپوش گذاشتن برمشکلات کاریست که تمامی کشورها می کنند و این امر مختص ِ فقط مثلا ایران نیست اما تبلیغات ِ نادرست فقط از برخی کشورهای صاحب قدرت برمیآید که پروپاگاندای خاصی را دنبال می کنند بعضی وقتها فکر می کنم که در صورت بروز یک جنگ اتمی جهانی,ثروتمندان که فعلا -به دلیل نبود امکانات موجود-به فضا نمی توانند بروند تا زنده بمانند می خواهند کشورهای خود را ترک کرده و به دیگر کشورها -مثلا تبت از لحاظ موقعیت خوب کوهستانی برای در امان ماندن از طوفان های ابری اتمی یا ایران یا کوههای آند آمریکای لاتین-بروند اما افراد ان کشورها را وادار می کنند تا به کشور خود - که امکان زنده ماندن ناچیز -به دلیل ِ پست بودن سرزمین شان - کم خواهد بود,هجوم بیاورند به هر حال این آمارهای قضاقورتکی و الله بختکی را همیشه چپ اندر قیچی به خوردِ ما می دهند !
  9
  9
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
  ۵۱
  hiwa68 - رتردام، هلند
  هیچ کس در از درونه دیگری خبر نداره. این آمار را نباید زیاد جدی گرفت. درسته امکانات و پول دارند ولی‌ زندگیشون یک نواخته. با تمام مشکلاتی که در ایران هست من بیشترین لذت را در ایران با یک زندگی‌ ساده حس می‌کنم. البته اگر دوروبر آدمو راحت بزارن و اینقدر پارازیت نندازن.
  4
  23
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
  ۴۹
  ali1111 - تهران، ایران

  ناکامییچی -لندن . تا حالا یک کامنت درست و حسابی‌ از تو ندیدم !!! اینقدر انگلستان بده چرا برنمی‌گردی اینجا؟!!!!! هر چی‌ از انگلستان میگی‌ غلط و اشتباه است.
  57
  13
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف ، لهستان

  [::ali1111 - تهران، ایران::]. بنده نمی دانم که آیا حرفهای ایشان درست بوده یا خیرو بنده هم هیچوقت نه انگلستان بوده ام و نه خواهم رفت و نه دوست دارم که بروم اما بنده - وشاید بسیاری از کاربران همینجا- به تعداد زیادی از سایرکشورهای اروپای غربی رفته و چند صباحی به عنوان - حالا شما تصور کنید توریست- به فراخور در برخی از آنها بوده ایم واز طرفی می دانم که شمادر انگلیس زندگی می کنید و ظاهرا همه چیز به روال است اما برخی مواقع بعضی افراد شانس نمی آورند و از زمین و زمان برایشان بد می آید و گاهی هرچه می اندازند طاق می آید و جفت نیست و گاهی هم پول چاره ساز نیست و مشکل چیزی فراتر از مشکل مالی است گاهی شرایط روحی روانی و گاهی حتی همسایه ها ی ناباب و مزاحم و گاهی هم نژادپرستی های عجیب و غریب . بنابراین شما به هیچ عنوان حق ندارید حتی به کاربری امر و نهی کنید که چه کند یا نکند ! امیدوارم زندگی هیچگاه روی بدش را به شما نشان ندهد اما به قول تولستوی "باید با پتک بر آستانه ُ در هر فرد خوشبختی ایستاد تا یادآوری کرد که بدبختی به شکلی به او دیرو زود روی خواهد آورد"! عزت زیاد!
  1
  23
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۴
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::ali1111 - تهران، ایران::]. من که اینجا زندگی میکنم بیشتر میدونم یا تو؟ لابد همه معلوماتت از انگلیس رو از من و تو و بی بی سی فارسی کسب کردی که فقط خوبیهای (ناچیز) اینجا رو با بوق و کرنا تبلیغ میکنن،میتونم همین الان برات ده تا شاهد بیارم تک تک حرفهای من رو تایید کنن،ایران مشکل زیاد داره و بعد از چند سال که موندی خارج ازش دیگه از قافله عقب نیمونی نمیتونی برگردی ولی اینجا هم خیلی نسبت به کشورهای اروپایی و کلا غربی بده،اصلا قابل مقایسه نیست. مدتی تو جایی که کار میکردم،بدون استثنا هر مشتری میومد (غیر انگلیسی و غیر هندی) ناراضی و میگفتن فقط برای کار اینجان و متنفرن از اینجا،از همه چیزش و کاملا درست میگفتن.عین حقیقت رو گفتم.
  4
  28
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۹
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::دایره مینا - کراکف ، لهستان::]. در توضیح کامنت شما،من به جرات میگم بواسطه شغل سابقم هر روز با حد اقل ده انسان از ملیتهای مختلف اینجا برخورد داشتم و بدون اغراق میگم ٩٠ درصد اونها (به غیر از خود انگلیسی ها و هندیها) از اینجا بسیار ناراضی بودن و فقط و فقط بخاطر کار اینجا بودند و بهیج وجه اینجا رو مناسب زندگی نمیدونن،من کشورهای مختلف اروپایی رفتم (سوئد،هلند،آلمان،اسپانیا،سوئیس) و به جرات میگم انگلیس کشوری هست بسیار جرم خیز،با بدترین کیفیت مسکن،کثیف ،بدترین وضع مدارس،بدترین وضع دکتر و بیمارستان،دارای بیشترین تعداد بزه کار،نوجوانهل ی خلافکار و بسیار شرور و بی ادب که همه حا ایجاد ناامنی میکنن،و کمترین امکانات رفاهی. کسانی که از اینجا طرفداری میکنن معمولا از قشر بسیار ضعیف اقتصادی ایران بودن که جز اینجا هیج کشور درست حسابی اروپایی رو ندیدن.اینوری هست با جو کارگری که رفاه اون بسیار بسیار ضعیفتر از سوئد،آلمان،هلند و هر کشور بیشرفته دیگه ای هست.فقط اسم و تبلیغات..
  4
  25
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۲
  ۱۰۲
  millionaire - منچستر، انگلستان

  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. زر نزن اگه بده اینجا چه .....
  45
  8
  ‌پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۶
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. من ... نیستم اینجوری حرف میزنی بی فرهنگ،خوشم میاد هنوز سوزش ادامه داره!
  2
  28
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۰
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  . [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. از اون آیدیت معلومه از این قشر .. گدا گشنه هستی که اسم انکلیس رو شنیدی .. پشت تریلی اومدی اینجا خودت رو زدی به بدبختی و کیس دروغی دادی و خالا با کار سیاه و خودت رو زدن به علیل بودن و بیماری تا پول جمع کنی بفرستی دهاتتون.آخر عاقبت امثال تو اما همون کارگری تو کارواش و ظرف شوری سیاه پشت دخل مغازه هاست تا شاید بتونین با این خفت پولی بفرستی تو دهاتتون یه خونه چیزی بخری.
  1
  30
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۵
  ۴۹
  ali1111 - تهران، ایران

  ناکامیچی، لندن. ولی‌ من تو تمام کتاب‌ها خوندم غیر از این است! ضمنا هم بی‌بی سی‌ میگه و هم منو تو؟!! نادان من ۳۰ سال است که مقیم لندن هستم و اون موقعی که پوند ۱۲ تومان بود ،ما ایرانیها با پول یک آپارتمان ۴ خوابه در عباس آباد( فرح جنوبی) اینجا کنزینگتن، ناتینگ هیل. ۳/۴ خوابه میخریدم!!! حالا همتون پشت کامیون تو کنت پریدید پائین...عزیز اینکام تکس من از در آمد سالانه تو بیشتره. بس کن.
  37
  3
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::ali1111 - تهران، ایران::]. اولا نادان خودتی ..،یاد بگیر همه ...نیستن اینجور حرف میزنی،دوما چشمای بابا غوریت رو باز کن،قوانین ثبنت نام سایت نوشته شهر و کشور محل زندگی رو بنویسید،برای دکور و قشنگی نیست،رفته نوشته محل سکونت ایران فکر میکنه مردم غیب میبینن. در مورد درآمد هم هیچکس اینجا علاقه ای به دونستن درآمد و زندگی تو نداره که اومدی اینجا طبق عادت تا ه بدوران رسیده ها افه در کردی،اصلا صحبت پول و درآمد نبود،صحبت مسایل اجتماعی و فرهنگی و چیزهایی بود که امثال تو اصلا درکی ازش ندارن .در مورد کامیون هم من تو عمرم به یک متری کامیون بیشتر نزدیک نشدم پس مزخرف نگو تازه بدوران رسیده و به کوری چشمت با هواپیما اومدم.
  1
  26
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۴
  ۴۹
  ali1111 - تهران، ایران

  ناکامیتچی عزیز از احتمالا از پک هام!!! حالا چقدر حرص می‌خوری!!!! یک کباب بزن انعامت با من!!! با چیلی سوس و گارلیک سوس!!
  29
  2
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  [::ali1111 - تهران، ایران::]. برو زر زر نکن بابا ،معلومه خیلی عقده داشتی تو ایران،الانم معلوم نیست نشستی خونه کنسلی که با زدن خودت به چلاقی و بیماری از دولت گدایی کردی اینجا چوسی میای.لووووول تو اگه پول و کار درست داشتی اینقدر سوزش حس نمیکردی بیای اینجا جفنگ بگی.هههههه
  2
  23
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
  ۴۹
  ali1111 - تهران، ایران

  ماشاالله بازی ایرانیها خوب زودید میگیرن!!! خونه کانسلی و بنفیت و غیره...نه‌ من متاسفانه نیازی به هیچکدوم از این‌ها که گفتی‌ ندارم...احتمالا شما بیشتر نیازمندش هستی‌ که که انقدر آرزوهاتو ( در ضمیر ناخود آگاه) به زبان میاری...من نیازی به اینکه چیزی را به تو ثابت کنم را ندارم. روحت اینگونه آرامش میگیره، اینگونه فکر کن( مشکلی نیست). من راحتم!! باحس با امثال شما پشت کامیونی‌ها مانند نصب ویدوز ۱۰ بر روی چرتکه است. حالشو‌ ببر از زندگیت( وضعت اگر بهم ریخته است که مقصرش من نیستم)!!!
  20
  0
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۸
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::ali1111 - تهران، ایران::]. برو پی کارت دیگه روت کم شد،اومده عقده هاشو اینجا تبلیغ میکنه به رخ دیگران بکشه،تو اگه درکش رو داشتی میفهمیدی مسایل مادی مطرح نبود،مسایل فرهنگی اجتماعی مطرح بود که امثال تو اصلا درکی ازش ندارن،یعنی همونجور که مهاجران سومالی و پاکستان درکی از اون مسایل ندارن.اتفاقا خوب جایی اومدی،چون این کشور پر شده از این قشر.کم سواد،پول پرست و متغلب و ندید بدید و بعقده ای و با فرهنگ بسیار عقب مونده .برای ما اما کشورهای با فرهنگ و تمیز و پیشرفته تری مثل اسکاندیناوی مناسبه،خوشبختانه سن و سال ما پائینه و به آخر خط نرسیدیم امکان رفتن به هر جا هم هست،بر عکس بعضی افراد که سن کلاغ رو دارن و هزار عقده! خندم میگیره اینقدر عقده پول داشته همه چیز رو از دید مادیات میبینه و فکر میکنه مشکل مادی باعث نارضایتی من (و میلیونها نفر دیگه که تو نظر سنجی بودن) هست! و مزبوحانه تلاش میکنه با توهین به شغلهایی مثل کبابی و یا مثال بیربط کامیون با طرف مقابل مجادله کنه ،درصورتیکه اصلا نمیدونه با می داره حرف میزنه،همه اینها نشونه های عقده های زندگی و تجربیات تحقیر آمیز خودشه! خخخخخ
  1
  19
  جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۷
  ۴۹
  ali1111 - تهران، ایران
  حالا چرا خنده‌های هیستیریکی میکنی‌؟!!!!! نوستر آداموس هم که شدی!! سن منو تشخیص میدی؟!! کشورمو تشخیص میدی؟!!! داره میسوزه؟!!! ببین اونطور فکر کن که اعصابت راحت می‌شه عزیزم...خوب برو اسکاندیناوی، چرا تهدید میکنی‌؟!! اونجا وضعیت بنفیت بهتره. این حرفها چیه اینجا میزانی‌، آروم باش...عزیزم قول میدم تمامی‌ کامنت هاتو بخونم....!! قرص هاتو سر وقت بخور!!! با چلیلی اضافه، میکس کباب
  15
  2
  شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۲
  ۲۲
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::ali1111 - تهران، ایران::]. سوزش رو تو داری که نشستی اونجا مثل عقده ایها و ندید بدیدها تبلیغ مال و ثروت میکنی که نه اصلا برای کسی مهمه نه کسی درباره اون حرفی زد.(آی کیوت چقدره؟ یه تستی بکن ) تقصیری هم نداری،یه قشری از جامعه هستن که تو ایران کمبودها و محرومیت زیادی رو کشیدن ،بیسواد و با فرهنگ بسیار پایین ،اکثرا هم انگلیس میان،میان باربری و ظرف شوری میکنن و بعد که با دور زدن قوانین به چیزهای ابتدایی زندگی میرسن عقده هاشون باز میشه و میخوان همه جا جار بزنن من اینو دارم اونو دارم.آخه بیسواد،تو عمرت یه روزنامه خوندی اینجا،چون مشکلاتی که گفته شد مسایل اجتماعی و این قبیل ایرادات بود ولی مغز فندقی تو فقط مسایل مادی رو میتونه هندل کنه (نیازهای ابتدایی) ... هرچند سوادت اجازه نمیده و اصلا مغز و ذهنت اینجور ظرفیتی نداره،اما کافیه همین الان وب سایت هر روزنامه انگلیسی رو باز کنیم،تا ببینیم تیتر اخبار اصلی چی نوشته،آیا معضلات و مشکلات رو مطرح کرده یا تعریف تمجید های ندید بدیدی تو از نداشته ها و عقده هات!
  1
  14
  شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
  نظر شما چیست؟