آجیل قسطی شد

برخی از واحدهای صنفی برای خروج از این رکود اقدام به فروش آجیل و خشکبار به صورت قسطی به کارمندان،کارگران و افراد مورد اعتماد با چک کرده اند.
 
به گزارش تسنیم، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور با اشاره به رکود سنگین حاکم بر فروش آجیل و خشکبار نوشت: برخی از واحدهای صنفی برای خروج از این رکود اقدام به فروش آجیل و خشکبار به صورت قسطی به کارمندان، کارگران و افراد مورد اعتماد با چک کرده اند.
 
علیرضا ارزانی ممقانی در ارتباط با وضعیت عرضه و تامین آجیل شب عید اظهار کرد: در این ایام مشکلی برای تامین و عرضه انواع آجیل وجود ندارد و با توجه به رکودی که بر این صنف حاکم بوده و کاهش تقاضا ایجاد شده است افزایش قیمتی برای ایام پایانی سال نخواهیم داشت.
 
وی افزود: بر خلاف سال گذشته که قیمت دو محصول تخمه ژاپنی و فندوق بالا بود، نرخ این محصولات در سال جاری کاهش ۱۰۰ درصدی را تجربه کرده اما با این وجود تقاضا به شدت افت کرده است.
 
رییس اتحادیه آجیل و خشکبار کشورادامه داد: پیش بینی می‌شود که در ایام پایانی سال جاری فروش آجیل فروشان در مقایسه با سال قبل ۵۰ درصد افت داشته باشد به همین دلیل برخی از افراد برای اینکه محصول خود را حتما به فروش برسانند اقدام به کاهش قیمت به کمتر از نرخ واقعی و در مواقعی کمتر از قیمت خرید کرده اند.
 
وی با بیان اینکه آجیل به کالایی لوکس تبدیل شده است تصریح کرد: به نظر می رسد که قدرت خرید مردم در سال جاری کاهش یافته است به همین منظور براساس اولویت بندی که برای خود دارند، آجیل را از این چرخه خارج کرده‌اند.
 
ارزانی ممقانی گفت: اخیرا مشاهده شده است که برخی از فروشندگان به مشتری‌های آشنا، کارمندان و کارگران آجیل را به صورت قسطی می فروشند و از آنها چک دریافت می‌کنند.
 
وی تاکید کرد: در این شرایط وضعیت مالیات اصناف این شغل نیز بالا رفته و منجر به تعطیلی برخی از واحدهای صنفی مربوطه شده است به طوری که در خراسان رضوی ۱۰ درصد از فعلان بخش آجیل و خشکبار کسب و کار خود را رها کرده‌اند.
 
ارزانی درباره نرخ انواع خشکبار گفت: هرکیلوگرم تخمه ژاپنی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان، بادام زمینی ۱۳ تا ۱۷ هزار تومان، تخمه کدو گوشتی ۲۲ تا ۲۸ هزار تومان، پسته اکبری۴۵ تا ۷۸ هزار تومان، پسته فندوقی ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان و پسته احمد آقایی ۳۸ تا ۵۰ هزار تومان است.
 
وی افزود:هرکیلوگرم نخود چی ۸ تا ۱۴ هزا تومان، کشمش ۱۳ تا ۱۸ هزار تومان، انجیر ۲۵ تا ۷۸ هزار تومان، بادام درختی ۵۷ تا ۷۵ هزار تومان و آجیل مخلوط نیز ۱۵ تا ۶۵ هزار تومان به فروش می رسد.
 
مقام مسئول بخش فروشندگان آجیل و خشکبار با انتقاد از وضعیت عرضه خشکبار در نمایشگاه های فروش بهاره گفت: براساس بازدیدی که روز گذشته از این نمایشگاه های صورت گرفت، متاسفانه عرضه پرنمک،رنگ شده و کهنه نیز در برخی از غرفه‌ها مشاهده شد.
 
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه نظارت مناسب تری بر روی واحدهای صنفی وجود دارد بهتر است که فروش فوق العاده درخود واحدهای صنفی صورت گیرد که زمینه خروج آنها از رکود را نیز فراهم کند.
+16
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان

  ملت درخواب . فقط همینو کم داشتید . که اجیل شب عیدتان راهم قسطی بخرید . حالا برو رای بده ...
  12
  38
  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  mehrdaduk - لندن، انگلستان

  ما اب را قسطی میکنیم، برق را قسطی میکنیم،چه کسی جرعت دارد نطق بکشد ،به پشتیبانی اسلام دختران و جوانهایمان را میفروشیم
  10
  40
  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  bobzadeh - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  اینجوری که اوضاع پیش میره، بزودی برای خرید نان هم باید از بانک وام گرفت!
  8
  38
  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۰
  forogh - اصفهان، ایران

  آخوند کاری به سر این مملکت میاورد که یکم دیگه برای خرید نان هم باید وام گرفت.
  10
  32
  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۱:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  ٢٥ هزار تومان ™پول یک کیلو تخمه! با این پول قبل از فتنه آخوند ها در سال ٥٧ مى شد یک دستگاه اتومبیل پیکان کار نو خرید.
  11
  32
  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  behzad2010 - رتردام، هلند
  این تازه روزهائی خوبتون هست تا چند سال دیگه نون را هم باید قسطی بخرید،ملتی که خودشو به خواب خرگوشی زده باشه لیاقت همین نظام را بیشتر نداره.
  10
  17
  یکشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.