"۱۰۰ ضربه شلاق در انتظار کارگردان متجاوز"

کارگردان معروف سینما و تلویزیون که با وعده سوپراستار شدن، دختر شهرستانی را به آپارتمانی در پایتخت کشانده و قربانی نقشه شومش کرده بود، به تحمل ۱۰۰ضربه شلاق و ۲سال محرومیت از انجام هرگونه فعالیت هنری، محکوم شد.
 
به گزارش همشهری، این پرونده اوایل امسال و با شکایت دختر ۱۹ساله‌ای در دادگاه کیفری یک استان تهران به جریان افتاد. شاکی مدعی بود که کارگردان معروف به بهانه بازی کردن در یک فیلم سینمایی، او را فریب داده و پس از انتقال به آپارتمانی در شمال‌‌غرب تهران و خوراندن مشروبات الکلی، وی را مورد آزار و اذیت قرار داده است.
 
این دختر جوان که عاطفه نام دارد می‌‌گوید: «سال ۹۳بود که پس از قبول شدن در دانشگاه، راهی تهران شدم. من از بچگی عاشق بازیگری بودم و دلم می‌خواست وارد سینما شوم. مادرم همیشه می‌گفت که باید خیلی مراقب باشم. چون اگر پایم را اشتباه بگذارم، ممکن است به باتلاق کشیده شوم اما من با همه وجود دوست داشتم که بازیگر شوم؛ برای همین با مشورت خانواده‌‌ام، وقتی به تهران آمدم، در یک کلاس بازیگری معروف و معتبر هم ثبت نام کردم و فعالیتم شروع شد.»
 
عاطفه در خوابگاه دانشجویی زندگی می‌کرد و آرزو داشت که روزی پایش به سینما باز شود؛ برای همین تلاش می‌کرد تا بتواند به آرزویش برسد. در یکی از همان روزها بود که کارگردان معروفی، سرزده وارد کلاس بازیگری آنها شد. او به‌دنبال بازیگری با چهره‌ای معصوم می‌گشت تا از او در فیلم جدیدش استفاده کند.« آن روز آقای کارگردان مرا که دید، گفت که بهتر از من کسی نمی‌تواند این نقش را بازی کند. باورم نمی‌شد که برای بازی در یک فیلم سینمایی انتخاب شده بودم. او مرا به دفاتر مختلفی که در تهران داشت می‌برد و مدام می‌گفت که مرا تبدیل به یک سوپراستار خواهد کرد.»
 
از آن به بعد بود که عاطفه هر بار در رویاهایش خودش را روی فرش قرمز می‌دید و در حال امضاء دادن به طرفدارانش. وعده‌های آقای کارگردان چنان برایش دلنشین بود که با همه توان برای بهترین بازی در فیلم جدید او تلاش می‌کرد.«‌ در این مدت، با بازیگران معروف زیادی هم ملاقات کردم. کسانی که شاید در خواب هم نمی‌دیدم کنارشان باشم. فیلمبرداری فیلم جدید شروع شده بود و ما مدام در حال فیلمبرداری بودیم. در این مدت چنان به آقای کارگردان که جای پدرم بود، اعتماد کرده بودم که هرگز تصور نمی‌کردم روزی از او ضربه ببینم.»
قرار شوم
در آخرین روزهای خردادماه بود که موبایل عاطفه زنگ خورد. آقای کارگردان پشت خط بود و از او خواست برای برداشت یک پلان به آدرسی در شمال‌‌غرب تهران برود. دختر جوان راهی آنجا شد. داخل خانه به‌غیر از آقای کارگردان، دستیار او هم حضور داشت. فیلمبرداری شروع شد و کمی بعد حادثه‌ای که عاطفه تصورش را هم نمی‌کرد اتفاق افتاد.
 
« آقای کارگردان یک لیوان به من داد و گفت دلستر است. می‌گفت برای رفع خستگی خوب است. کمی از آن را که خوردم، احساس کردم مزه تندی دارد. اما او گفت که دلسترش خارجی است. چون او اصلا نمی‌تواند دلستر ایرانی مصرف کند و باید آن را یک‌نفس سر بکشم. من هم این کار را کردم و بعد از آن دچار سرگیجه شدم. دیگر نفهمیدم چه اتفاقی افتاد و دستیار کارگردان چه زمانی از خانه خارج شد و وقتی به‌خودم آمدم که دیر شده بود. من قربانی او شده بودم.»
شکایت
با شکایت دختر جوان در دادگاه کیفری یک استان تهران، رسیدگی به این پرونده شروع شد. هر چند آقای کارگردان در ابتدا منکر آشنایی با عاطفه شد و بعد هم گفت که هیچ رابطه‌ای با او نداشته است، اما نتایج پزشکی قانونی و آزمایش دی‌ان‌ای نشان می‌داد که او دروغ می‌گوید.
 
رسیدگی به این پرونده چند‌ماه طول کشید و در نهایت رئیس شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران با توجه به شواهد موجود در پرونده، متهم را به اتهام زنا به ۱۰۰ضربه شلاق و به‌دلیل فریب دختری که شور و اشتیاق بازیگر و سوپراستار شدن را در سر داشت به ۲سال محرومیت از هرگونه فعالیت هنری اعم از سینما، تلویزیون و تئاتر محکوم کرد.
 
این حکم اما با اعتراض عاطفه روبه‌رو شد؛ چرا که او معتقد است در این ماجرا همه‌‌چیزش را از دست داده است. او می‌گوید:«پدرم دیگر اجازه نمی‌دهد که به خانه برگردم. آبرویم در دانشگاه و حتی در محله‌مان رفته است و حتی چندین بار تصمیم به‌خودکشی گرفتم. آیا این حکم می‌تواند آسیب‌هایی را که به من رسیده، جبران کند؟
+147
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  باور عمیق - قم، ایران

  این چه حکم مسخره ای بود؟
  8
  116
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸
  ۵۵
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  حکم آبدوغ خیاری! :o
  5
  110
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۲
  ۳۶
  tehran ziba - آمستردام، هلند

  خوب اسمشو میگفتید این آدم پست رو میشناختیم.
  4
  119
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۹
  ۵۲
  IIPARSAII - هانوفر، آلمان

  آخه خانم گرامی که علاقه داشتی سوپر استار بشی کجا دنیا بدون صدابردار و نور پردار و منشی صحنه و. یا کلاً بدون کرو فیلم برای سینما می سازند؟ شما علاقه مند بودی سوپر استار بشی اونها هم بی معرفت بودند و سوپرش را برات ساختند اما به استارش توجه نکردند. زیاد حرفه ای نبودند کار رو نیمه کاره انجام دادند. اندکی حوصله بخرج می دادی که فیلمت هم توی شبکه های اجتماعی دست به دست میشد٬ استار هم می شدی. دوستان تمام این نوشته مزاح بود لطفا هدیه نثار جد و آبادم نکنید. ;) ;) ;)
  22
  143
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۵
  ۶۱
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  گوسفندان بی گناه گرگان بی گناه چه باید کرد با این جماعت بی گناه گناهکار
  6
  66
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹
  ۴۹
  دیرین - دیرین - دبی، امارات متحده عربی

  عجب!!!! فقط همین!!!؟ مگه این اسمش تجاوز نیست؟ چطور واسه تجاوزهای خیابانی حکم إعدام میبرن اونوقت واسه این شیطان صفت به اصطلاح کارگردان معروف فقط شلاق؟ کجای کار میلنگه اخه؟
  7
  104
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
  ۳۸
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران

  عجبا و حیرتا،زحمت کشیدید با این حکم! دختر تین ایجیر را برده خونه هرکاری هم دوس داشته کرده بعدش فقط دوسال محرومیت :o شک ندارم که از این کارگردان‌های عرزشی مکتبی‌ بسیجی‌ بوده. سالها پیش در لندن جلوی یه کلاپ یه دختر سوار ماشین شد، گفتم کجا ؟گفت تا کمی‌ جلوتر منو برسون،بعدش گفت که در ازای فلان پوند میتونی‌ یه ساعت حال کنی‌، گفتم زیاده کمتر بگیر،خلاصه نتونستیم توافق کنیم.زدم کنار گفتم برو پایین ،،گفت نمیرم باید حد اقل ده بیست پوند بدی !خلاصه نمیخواست پیاده بشه من از اونطرف در ماشینو باز کردم از دستش گرفتارم پیادش کردم و رفتم،بیستو چار ساعت بعد پلیس خواهرمو با ماشین متوقف کرده بود و بعدش من رفتم پلیس استیشن. گفتن که یک دختر را ریپ (تجاوز) کردی :o خلاصه چن بار دادگاه رفتیم و من از اتهام ریپ تبرئه شدم اما به خاطر لمس و دست زدن بدون اجازه طرف محکوم شدم و بعد از چن ماه گرفتاری و رفتن به دادگاه که دوازده قاضی بود من کلا آزاد شدم. زندون نرفتم اما بدجور آبرو حیثیتم کم,و زیاد شد
  35
  77
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۴
  ۵۱
  oghab - هلسینکی، فنلاند

  خوب این جناب کارررررگردان عنتر کی هست ..چرا اسم و مشخصات را نمگویید
  12
  77
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
  ۴۱
  Afshin51 - کلن، آلمان

  این کارگردان اسم نداشت ؟ واقعاً مسخره است که جدیداً در حکومت اسلامى به آبروى متهم و ظالم بیشتر از فرد یا افراد مورد ظلم توجه مى شود !
  11
  93
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
  ۴۵
  alvares - زوریخ، سوییس

  این صد ضربه شلاق که برای مصرف الکل بود، پس تجاوز چی‌، زندگی‌ اون دختر بدبخت چی‌، آیندش چی‌، کلا رژیم بازیگر زن را فاحشه میداند، و این اتفاقات را در شأن ایشان میداند، حکومت امام زمانی‌ یعنی‌ همین مساوات و عدالت،
  13
  79
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
  ۳۹
  piki82 - تورین، ایتالیا

  به نظرم خبر تخیلی هستش ! نه اسم کارگردان وجود داره حتی به اختصار نه حکمش با عقل جور در میاد ! ضمنا باز طبق معمول 1 دختر بسیار بسیار معصوم که نه میدونه با 2 مرد تنها نره تو خانه برای فیلم بازی کردن..نه میدونه مشروب چیه و و و .....! :)))))
  11
  55
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۱
  ۷۰
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  احتمالا" این کارگردان از پشتوانه محکمی برخوردار است درغیر اینصورت طبق قانون اسلام حکمش حداقل 10 سال زندان و پرداخت خسارت یا چیزی شبیه دیه یا مهریه میباشد.آنهم بعلت آشنائی قبلی که داشته . درغیر اینصورت تجاوز حکمش مرگ است.
  4
  52
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
  ۳۵
  13lack Bird - لندن، انگلستان
  [::عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران::]. واسه من هم تقریبا مشابهش اتفاق افتاده. قبل از اینکه وارد هر کشور شی‌‌ باید قانون شو خوب یاد بگیری. اگر اون زمان وانمود کرده بودی که به توافق رسیدی و در یک محل پر رفت و آمد ماشین رو پارک میکردی و به بهانه این که خونت اونجاست با رضایتِ کامل خودش, از ماشین پیادش میکردی بد جیم فنگ میزدی هیچ غلطی نمیتونست بکنه. حتا اگر شکایت میکرد میتونستی بر علیهش اقدام کنی‌ و مادرش و به عزاش بشونی. انگلیس کشوری که با لبخند سرتو می‌برن.
  7
  22
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
  ۴۰
  رقص پرواز - پراگ، چک

  کاش اسم کارگردان رو میگفتید که اگر بعد از اجرای حکم دوباره فیلش یاد هندستون کنه دخترهای ساده و بلندپرواز گول این شیاد رو نخورند. در مورد حکم صادر شده اگر کاربرانی اطلاعات حقوقی دارند لطفا راهنمایی کنید. در جایی خواندم اگر زنا به عنف، اکراه و یا به گول زدن و اغفال بزه دیده انجام گیرد و زنا کننده توبه کرده باشد، به استناد تبصره 2 ماده 114 قانون مجازات اسلامی، مرتکب به حبس یا شلاق تعزیری درجه شش یا هر دو آنها محکوم می‌شود. و اگر توبه نکرده باشد به استناد ماده 224 قانون مجازات اسلامی زنا کننده باید اعدام شود. البته فرقی ندارد زنا کننده محصن باشد یا غیر محصن. حالا ایشون شامل کدام حکم میشوند؟ جزو توبه کرده ها؟یا تبصره یا ماده های دیگری هم بر اساس اعتبار تجاوز گر و غیره ووجود داره؟ اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنید.
  7
  48
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
  ۶۷
  senator x - تهران، ایران
  لعنت بپدر و مادر این کارگردان که هنوز براش اسم انتخاب نکردند
  8
  25
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
  ۴۱
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  اخه دختر خوب تک تنها به اپارتمان رفتی نوشیدنی الکلی رو داده خوردی اصلا شک هم نکردی؟؟؟؟؟ حالا اگه خوشمزه بود میگفتی شک نکردم ولی اخه همه دخترا باید از یه سوراخ گزیده بشن ؟لامصبا لااقل با یه غیر همجنس خودتون تنها میشین دیگه هرنوع ابمیوه ای بود نخورید !وخاک تو سر قاضی با این حکمش هرچند مرتضوی هم با اون پرونده قطور و خوشگلش 200 هزارتومن جریمه شد یعنی به اندازه جهارتا ورود ممنوع که ورود ممنوع کجا و ورود ممنوع این شازده اخوند زاده کجا
  7
  22
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۴
  ۶۰
  بلوچ اسلو - اسلو، نروژ

  آقای کارگردان اگر در دادگاه بگوید که او را صیغه کرده (فحشا شرعی) و دختر نگون بخت هم موقع سر کشیدن نوشیدنی گفت باشد بله.اصلا بر خلاف موازین دین نیست. و کارگردان هم میتواند ضربه‌های شلاق را نقداً بخرد. دوستان: حکومت‌ها بر اساس لیاقت ملت‌ها حکمرانی میکنند،وای بر ما.
  9
  32
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸
  ۴۱
  afshin.briji - اهواز، ایران

  با این حکم سنگین احتمالا کارگردان اقاى دهنمکى بوده است
  8
  37
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۱
  ۴۴
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران::]. خسته نباشی دلاور ! :)
  3
  13
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۴
  ۳۱
  Unkn0wn - اصفهان، ایران

  رومن پولانسکی کارگردان معروف سینما 39 سال پیش با دختر 13 ساله رابطه جنسی برقرار کرده امریکا تا الان ول کن نیست و اسمش رو در سایت اینترپل توی فهرست تحت تعقیب ها قرار داره. اونوقت تو ایران این حکم مسخره رو میدن!
  2
  27
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۲
  ۶۱
  kolah-ghermezi - ونکوور، کانادا
  عزیزان حکم حکم إسلامییست و شرعى !! چه انتظارات بیجایى دارین شماها !! کمى عادلانه نیست چون تعداد شلاق باید بیشتر باشه !! چون جرم دو تأست : ١- مشروب ٢- زناء ! نه تجاوز !!! لطفا کمى قوانین اسلامى رو بخونین و اینقدر اینجا اتنظارات بیجا و مهمل نداشته باشین !! اینا دارن در یک کشور اسلامى زندگى میکنن و این هم یکى از قوانینش هستش ! تنها اشتباه قاضى اینجاست تعداد شلاق رو کم بریده !! حداقل ١٨٠ ضربه شلاق براى شرب خمر و زناء!! تف به نطفه اون قاضى و اون کارگردانى که از همسایه بغلیشون بعمل اومده !! همین !! سلامت باشین !!!
  3
  22
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹
  ۵۹
  kasra persia - لندن، انگلستان
  اول تو غلط کردی که به دنبال سراب رفتی. بعد هم آگه یه کم عقل داشتی یه کم روغن داغ رو زیاد میکردید میگفتی به رهبر اهانت کرده اون موقع بود که تمام ایل و تبار ش رو به ثلابه میکشید. حتی آگه هم سوپر استار میشدی همه اینها توشه.
  5
  13
  شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۴
  ۳۹
  Realman - ارواین، ایالات متحده امریکا
  در تعجبم یعنی اینهایی که گرفتار این مسائل میشن اخبار نمیخونن ؟
  0
  9
  یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.