این زوجِ عاشق ۸۳ سال است که با هم زندگی می‌کنند + تصاویر

تقاطع: جان و ان بتار، ۸۳ سال قبل به یکدیگر قول دادند که تمام عمرشان را با هم سپری کنند و امروز در حالی که ۱۰۴ و ۱۰۰ سال دارند، به این قول‌شان پایبند مانده‌اند.
 
این زوجِ عاشقِ ساکن ایالت کِنِتیکت در شرق امریکا، در سال ۱۹۳۲ هنگامی که “اَن” ۱۷ سال داشت و از سوی پدرش تحت فشار بود که با مردی ۲۰ سال بزرگ‌تر از خود ازدواج کند، تصمیم به فرار و ازدواج مخفیانه با هم گرفتند.
 
آن‌ها که عنوان طولانی‌ترین ازدواج در امریکا را به خود اختصاص داده‌اند می‌گویند که عشق‌شان بر پایه‌ی “ازخودگذشتگی” بنا نهاده شده است.
 
جان و ان بتار، در یک هفته‌ی اخیر به مناسبت “روز ولنتاین” به سوالات کاربران توییتر که با هشتگ ‪#‎LongestLove‬ پرسیده می‌شود، پاسخ داده‌اند.
 
“اَن” در توصیه‌ای به زوج‌های امروزی می‌گوید: «اگر شما با این نیت با کسی ازدواج کنید که او را تغییر می‌دهید، شما دیوانه هستید. فکر نکنید که می‌توانید. شما قادر به انجام این کار نیستید.»
 
جان نیز که اصلیت سوری دارد و در ده سالگی به همراه خانواده‌اش به امریکا آمد، در پاسخ به این پرسش که چطور بر دعواهای‌شان غلبه می‌کنند می‌گوید: «ما فورا فراموشش می‌کنیم و بعد همه چیز تمام می‌شود. دعواها معمولا بر سر آشپزی است.»
+148
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Alireza.mahdavi - هرات، افغانستان
  ایا کسی دیده یاشنیده که به مدت83سال دونفر باهم زندگی کنند البته دراین عصر وزمان؟. من که چشمم اب نمیخورد :o :o
  14
  23
  ‌سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
  ۴۳
  انیشتین - لندن، انگلستان

  بزرگترین آفت زندگى توقعست! هر وقت یاد گرفتیم تو روابطمون از کسى توقع نداشته باشیم با ارامش زندگى خواهیم کرد. به قول شکسپیر Expectation hurts
  1
  69
  ‌سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
  نظر شما چیست؟