آلمانی‌ها با “کارتون”، پناهندگان را از آزار و اذیت زنان منع می‌کنند

تقاطع: مقامات آلمانی در تلاشی برای متوقف کردن دستمالی و آزار و اذیت زنان توسط مهاجران، دست به انتشار بروشورهای آموزشی کارتونی در استخرهای عمومی شنا زده‌اند.
 
این اقدام به دنبال صدها مورد آزار و اذیت جنسی زنان در جشن‌های شب سال نو در آلمان و نیز انتشار گزارش‌هایی از وقوع اتفاقات مشابه در استخرهای عمومی شنا در این کشور صورت می‌گیرد.
 
راهنمای آموزشی آداب معاشرت و رفتار مناسب، در ۲۰هزار نسخه و به هفت زبان منتشر شده و در کمپ‌های پناهندگان و استخرهای عمومی شنا پخش گردیده است.
 
در تصاویر کارتونی این راهنما به مهاجران مرد درباره‌ی ممنوعیت پوشیدن لباس زیر به جای مایو، آزار زنان، و هُل دادن آن‌ها به داخل آب هشدار داده شده است.
 
به گفته‌ی یک سخنگوی خدمات عمومی شهر مونیخ، این جزوه‌های آموزشی در یک هم‌کاری مشترک میان “دفتر برابری”، “دفتر ضد تبعیض”، و “مرکز هم‌کاری‌های بین فرهنگی” این شهر تهیه و منتشر شده است.
این سخنگو با اشاره به اتفاقاتی که در ماه‌های گذشته توسط پناهندگان در آلمان رخ داده، اضافه کرده که «اصل پذیرش زنان، فارغ از لباسی که پوشیده‌اند، مورد احترام همه‌ی بازدیدکنندگان قرار نگرفته است».
 
پیش‌تر، دوربین‌های مداربسته‌ی یک استخر تاریخی شنا در آلمان، تصاویر گروهی از مهاجران مرد را در حال خودارضایی و آزار و اذیت جنسی زنان در جکوزی این استخر ثبت کرده بودند. به دنبال آن، ورود مهاجران به این استخر ممنوع اعلام شد.
 
در استخر اصلی شهر “زویکاو” ایالت زاکسن آلمان نیز چندین مرد مهاجر در بخش کم‌عمق ویژه‌ی کودکان استخر در حال ادرار کردن دیده شده بودند.
 
هم‌چنین، در ماه ژانویه موارد دیگری از آزار و اذیت دختران جوان و زنان مسن توسط مهاجران جوان در مونیخ و برنهایم گزارش شد.
 
در این میان، کشور سوییس نیز که خود را برای کارناوال بسیار پرطرفداری که در روزهای ۴ تا ۹ فوریه (۱۵ تا ۲۰ بهمن) در این کشور برگزار می‌شود آماده می‌کند، بروشورهای کارتونی مشابهی را با عنوان “قوانین پایه‌ای” در بین پناه‌جویان پخش کرده است.
+98
رأی دهید
-9
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  از هیبت به نکبت - تهران، ایران

  مردم بدبخت آلمان به خاطر سیاست غلط مسئولان کشورشون باید چه مسایل غیر انسانیرو شاهد باشن ،یک مشت وحشی ندید بدید عصر حجری رو که فقط تو مخشون به پایین تنه و سکس ختم میشه تو کشورشون راه دادن و حالا این مردم از ترس آزار و اذیت این جونورها باید در هراس باشن .
  26
  112
  ‌پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
  ۲۹
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  روابط یک مرد مسلمان با حتی همسرش کاملا با معیار های تجاوز هماهنگه چه برسه با کافر که غنیمت حساب میشه ! هر وقت این سیستم آموزشی انقدر عقل پیدا کرد که به جای نشان دادن عکس و کارتون , سوره نساء رو برای این مهاجرین بخونه و با گردنی برافراشته جرات کنه و بگه دختر اروپایی کالا ای که در این سوره توصیف شده نیست و در صورت چنین برخوردی که قرآنت گفته مجازات و تنبیه خواهید شد , اون وقت ۲ زاری این مومنین میوفته و توحش تعدیل میشه ! باسنی که در این کارتون نشون داده شده ملک کسی نیست که بهش دست درازی بشه یا با لچک پوشونده بشه ! یا وظیفه این زن باشه حتی بر بالای شتر برای مالک , اون رو حاضر کنه ! اختیار بدن این زن تنها و تنها با خودشه , نه با شوهرش نه با دینش ! این زن یک انسان با ارزش های مدنیه , نه کالایی لچک به سر زیر برند اسلام با بیزینس تمکین در مقابل نفقه
  24
  78
  ‌پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
  ۲۰
  romano - تهران، ایران

  [::از هیبت به نکبت - تهران، ایران::]. دوست عزیز فرمایش شما درست ولی مردم برخی از نقاط دنیا هم نباید دنیا رو ایده ال مطلق با استفاده از زور بخوان و باید بفهمن زندگی همیشه قرار نیست به میل اونها جلو بره و باید برای همه انسانها همینطور باشه! همونطور که کار مهاجرها غلطه باید جزوه هایی هم نوشته و منتشر بشه که انسانهای کشورهای خاص بفهمن بخاطر صادرات اسلحه دخالت در امور دیگر کشورها نفهمیدن آداب و رسوم دیگر ملل (مثل اینکه میرن روی کوه مقدس مردو نپال لخت مادرزاد میشن و میشاشن و تو یوتیوب میزارن!) و چاپیدن دیگر مردم، سکس با کودکان در کشورهایی مانند برزیل و تایلند و . غلطه. در ضمن ملتهای خاص و غیر خاص باید بفهمن مردم بزرگ ایران میلیونها آواره جنگهای تحمیلی (به هر دلیل) دیگر کشورها رو قبول کرده و به آنها خانه و کار در سخت ترین شرایط خودش داده و اون مهاجرها فرهنگ ایرانی رو نفهمیدن و مثلا دزدی تجاوز و جنایت و قاچاق میکنن ولی نه گروه دست راستی ضد خارجی تشکیل دادن و نه سیاست مداری پیدا شد گفت پلیس باید خارجیها رو با گلوله بزنه. نتیجه همه آدمها باید بفهمن زندگی همیشه ایده ال نیست و باید بهم کمک کنیم
  64
  21
  ‌پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
  ۶۵
  zan kermanshah - کلن، آلمان

  همیشه خوشحال بودم از اینکه اگر در غربت هستیم اما باز در کشوری هستیم که امنیت داره.اما الان دیگر خبری از اون امنیت گذشته نیست .توی این چندین سال تا بحال توی استخر این بروشورهای اموزشی رو ندیده بودیم .خدا بخیر بگذرونه .ننه مرکل آفرین با این گندی که زدی
  4
  62
  ‌پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۳
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  کار این افراد خلافکار بیشتر کمبود تجربه زندگی شهر نشینی رو میرسونه تا دینی بودن رو. مست کردن وبرهم زدن نظم اجتماعی ، لمس زن نامحرم،خود ارضائی اونم جلوی جمع وغیره در مثلا ترکیه و خیلی از کشورهای اسلامی گزارش نشده. گزارش تجاوز به زنان در اتوبوس در هند رو ایران یوکی چاپ کرده بود.وقتی فله ای درب مملکت رو بروی افراد روستائی جهان سومی بخصوص آفریقائی جنگ زده باز کنی متاسفانه باید آماده این چیزاشون هم باشی!
  49
  11
  ‌پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۵
  ۲۹
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. 1-وقتی توحش ساختارفکری ..تشکیل بده ..آتش تولید میشه! خیر ..! معیارهایی که درآلمان تجاوز محسوب میشه,در ترکیه وکشورهای اسلامی که مثال فرمودید رفتاری عادی تلقی میشه,برای همین خدمت حضرت عالی گزارش نشده!محض اطلاعتون در آمار,کشور سوئد بیشترین آمار تجاوز رو داره!نه به این خاطر که در کشور های اسلامی تجاوز نیست و سوئدیها وحشی هستن!به این خاطر که معیار های تجاوز در سوئد در مغز حقیر تو رفتار عادی تلقی میشه!و درآمارکشورهای مسلمان وارد نمیشه.در ضمن محض اطلاع میراث دار توحش,برهم زدن نظم اجتماعی،لمس زن نامحرم،خود ارضائی اونم جلوی جمع که فرمودید اصلا برای روستاییان عادی نیست که با اومدنشون به شهر به قول شما اتفاق میوفته که به قول شما ربطی هم به مذهب نداره!!
  4
  38
  ‌پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
  ۲۹
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. 2-خیر,ایدئو لوژی این افراد که بسیار ساختاری شبیه تو داره به اسم نکبت دینی که تجاوز رو مجازمیدونه,این رفتارها رو تولید میکنه.من در سوئیس مدرسه میرفتم,مدرسه ای که از همه دنیا دانش آموز داشت و پدر و مادر این دانش آموزان آدم های مهمی بودن,مدرسه در جایی روستا مانند بود,ولی طبق گفته شما اصلا این روستاییان در جمع خود ارضائی نمیکردن,رفتار های نامناسب جنسی تنها از دانش آموزان پسر و مسلمان سر میزد این دانش آموزان هم از دهات نیومده بودن, فرزندان بالا ترین لول اجتمائی کشورشون بودن
  3
  39
  ‌پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۲
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::] اتفاقا یکی از شاخصه های توحش اینه که فرد مورد انتقاد قرار گرفته مثل جنابعالی در مقام تشریح میای به مخالف نظر خود انگ توحش میزنی وتعریف ذهنی کلیشه ای خودتو نمیتونی اثبات کنی. کار زشت اون پناهنده ها توسط سفرای کشورهای اسلامی و رهبران دینی هم محکوم شده هیچ عقل سلیمی هم تائیدش نمیکنه که تو از فرصت باد آورده سوءاستفاده میکنی. اخلاقیات ریشه در فطرت یکسان بشری داره و اگه کسی شخصی رو بترسونه قادرعین همین شخص رو در نژادی دیگه در جای دیگه کره زمین هم بترسونه پس تعریف یکسانی از معیار تجاوز و غیره مورد توافق قرار میگیره که کشورهای عضو سازمان ملل در این موارد تعهد و امضاء یکسانی داده اند اما وقتی بحث مجازات جزائی پیش میاد هر کشوری بر اساس بافت بومی و کاربردی تر خاص خود عمل میکنه مثل اعدام که مثلا در آمریکا در چند ایالت وجود داره در چند تا نه در اروپا مجازات حبس ابده در برونئی طناب دار ولی هدف مصونیت اجتماعه.
  33
  3
  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۶
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::] در مورد لفظ روستائی منظورم جهان سومی و بی سواده(اشاره به کامنت اولم) ولی تو فیلت یاد تعریف از هندوستان کرد و از روستائیان متمول جهان اولی که با هم پشت میز مدرسه آزادی یواشکی رو تست میکردید،افتادی. اینم یک نشانه دیگر توحش مدرن وپنهان شده افرادی مثل توست که بدون فهمیدن صحیح نظر دیگران حکم تخریب و اهانت رو میدن! در شهر کلن آلمان علاوه بر گزارش رفتارهای جنسی مزاحمت آلود( تجاوزی گزارش نشده) دزدی کیف قاپی و درگیری همراه با سروصدای جلب توجه کننده هم بوده که از افرادی که در بلاتکلیف دراوج سرمای زمستان در مترو میخوابیدن و پولی هم دیگه نداشتن بعید نبود گرچه محکومه.چند نفر اروپائی و آلمانی مسیحی نیز جزو دستگیر شدگان بودن.پنج تا ایرانی دستگیر شده هم مثل خودت بودند که ادعای سطلی عرق سگی خوردن و به دین واعتقادات فحش ناموسی دادنشون خیلی معروفه!-عزیز مغلطه کار من،هیچ دینی چه اسلام چه مسیحیت چه بودیسم و یهود و غیره اون اعمال رو تائید نکرده که شما بزور از طرفشون تائید میکنی!.
  35
  2
  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۲
  ۲۹
  Shahin.Orel - تهران، ایران

  [::اسب آتش - سیدنی، استرالیا::]. نمیدونم چقدر بی آبرو فرد باید باشه که بی شرمانه انکار کنه,اسلام تجاوز رو مجاز نمیدونه!چطورمیشه گفت اسلام راه برای دزدی پیش پای مومنین نمیزاره!از این دست درازی ها سفیران ایران هم کردن و خبر ساز شد! هندو بودن یا بودایی؟ قاطر آتش!مزخرفی هم که فرمودید (اخلاقیات ریشه در فطرت یکسان بشری داره) خیر!اخلاقیات تنها در آموزش ریشه داره,فطرت تنها چرندی هست برای امثال تو وقتی توجیه کم میارن !که تو زیر آموزش لچک به سران ازاین آموزش بی بهره موندی!فرمودید (تعریف یکسانی از معیار تجاوز و غیره مورد توافق قرار میگیره که کشورهای عضو سازمان ملل در این موارد تعهد و امضاء یکسانی داده اند) خیر!! در نقش ابله فرو رفتن راه دفاع کردن نیست! بفرمایید کدوم ماده مسلمانی, توانایی به دادگاه کشیدن همسرش رو برای رابطه جنسی ناخواسته داره؟ اون سوئدیه هم همینطوره؟ واقعا فکر میکنی معیار تجاوز در سوئد و ترکیه یکیه ؟جهان سوم!روستایی!امیدوارم قبل از اینکه در جهان اول,در جهان سوم فکریت که با خودت تا اونجا بردی,روزی که دشداشه پیچ با ۵ گره ولااله الا الله,به گور سپرده میشی.... این صفحه رو بخونن
  5
  34
  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۷
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا

  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::] وقتی که عصبی میشی توحش نهفته ات شروع میکنه به تغییر استهزاء آمیز اسم کاربری که مغلطه ناشیانه تو رو به چالش کشیده.دست درازی به جان و ناموس و اقتصاد مسلمانان رو سالهاست صلیبی ها نشون داده ان و امروز هم دراداره پلیس شهر کلن اسامی و هویت دستگیر شدگان رو بخونی خواهی فهمید که چندین غیر مسلمون هم در بین شان بوده . خودم با پناهنده های زیادی در سیدنی و کانادا برخورد داشته ام توشون عوضی زیاد دیدم و نکته مشترک تو همشون :عدم پایبندی به باورهای دینی بوده،فقط خانم بازی عرق خوری مزاحمت بقول خودشون تیز بازی و غیره وقتی که از گناه و قانون بشون بگی تا وقتی گیر نیافتاده ان مسخره میکنن اما بعدش چپ وراست زنگ میزنن و گارانتور واسه دادگاه میخوان! در مورد معیار تجاوز که سوئد رو با ایران مقایسه کردی اولا در کامنت قبلی هم بهت گفتم قوانین جزائی در هر کشوری با توجه به بافت بومی و سایر علل متفاوته اگه به دفترخانه های رسمی ازدواج سر زده باشی هنگام ازدواج، مرد 24 تعهد به همسرش میده که تخطی از یکی از اونا نه تنها باعث ابطال عقد میشه بلکه به زن اجازه شکایت و نیز طلاق غیابی رو میده
  21
  1
  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::] زندانیان مهریه (که میدونم مهریه رو قبول نداری چون به هیچ تعهد اخلاقی پایبند نیستی) یکی از نشانه های حقوق مندرج در قانون حمایت زنان در قوانین مدنی ایرانه.گرچه هنوزم مثل بعضی قوانین مدنی غربی ایراد داره ولی اونطورم که سعی به انکارش داری نیست،معلومه حقایقی رو که به نفعت نیستن رو نمیخوای وجودشون رو تائید کنی! این یعنی وقاحت گنجشک اشی مشی که بعد از یه شب مستی خودشو شاهین فرض میکنه!.
  21
  2
  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۷
  ۲۰
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  [::Shahin.Orel - تهران، ایران::] در مورد اخلاقیات که ریشه در فطرت بشری داره.بله واتفاقا این جمله معروف مونتسکیو هست نه یک آخوند مسلمان.حال اگه فطرت که چیزیست واقعی اما نه چندان قابل اندازه گیری و آزمایش رو تو منکر میشی پس بهتره وجود: درد، پرستش بت، اشراق،روح ،وجدان، مطلوبیت نیکی، شرم، دریافت غیر از حواس پنجگانه وغیره رو که عقل ناقصت قدرت استنباط شون رو نداره هم منکر بشی و در اینصورت دیگه از یه شاهین کلک و پر ریخته زیر پای همون به قول خودت قاطر که نام بردی! چی باقی میمونه که پارتنر غیر قانونی و غیر شرعی اش بتونه جمعش کنه. در مورد بحث اخلاقیات وریشه یکسان بشری که منشاء استخراج بسیاری از قوانین مدنی و دینیه و تاثیر آموزش (رشد دهنده ،نه خالق اخلاق) حرف زیاده که مجالش نیست اما برای حسن ختام امروز: اسحاق نیوتن: دل را دلایلیست که عقل صرف بدانها راهی ندارد. آلبرت انشتاین: من در باورهای مذهبی از دهقانان -لانکشایر- هم مذهبیترم.
  21
  2
  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵
  نظر شما چیست؟