واکنش تند سیروان به بخشش سالار عقیلی

سیروان خسروی خواننده پاپ کشورمان با درج ویدئویی از حضور سالار عقیلی، خواننده سنتی در شبکه های ماهواره ای، نسبت به بخشش وی و بازگشتش به جشنواره موسیقی فجر واکنش تندی نشان داد و آن را غیر اصولی و اشتباه دانشت.

او در صفحه شخصی اینستاگرامش خطاب به رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نوشت:
سالار عقیلی به جشنواره‌ موسیقی فجر بازگشت
رییس سی و یکمین دوره جشنواره موسیقی فجر از بازگشت «سالار عقیلی» به جدول اجراهای جشنواره‌ی موسیقی فجر خبر داد و اعلام کرد که این خواننده موسیقی سنتی همراه با گروه موسیقی «وزیری» در همان روز اعلام شده به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

بیش از ٣ ماه از ممنوعیت فعالیت برادرم به اتهام همکارى با سایت رادیو جوان گذشته است! منظور از همکارى ، استفاده بدون اجازه این سایت از آهنگهاى برادرم و تمامى خوانندگان پاپ و سنتى مجاز کشور است. به چه حقى فقط زانیار خسروى باید شامل این ممنوعیت باشد؟ اگر این اتهام ثابت نشده و پوچ باید منجر به ممنوع الفالیت شدن شود ، باید تمامى خوانندگان مجاز کشور شامل این ممنوعیت شوند.
جناب آقاى جنتى ، وزیر محترم ارشاد ؛

در ابتداى پاییز که تمامى خواننده هاى مطرح پاپ کشور ممنوع الفعالیت بودند ایا واکنشى به این موضوع نشان دادید؟ حتى اگر این موضوع شایعه اى بیش نبود آیا فکر نمیکنید نیازمند دخالت و اظهار نظر رسمى شما ، به عنوان بلندپایه ترین مقام دولتى کشور در امر هنر بود؟

چگونه است که در مورد آقاى سالار عقیلى که براى چندمین بار ، آگاهانه خلاف خط قرمزهاى بسیار مشخصِ نظام از جمله موضوع حجاب و مصاحبه با شبکه هاى ماهواره اى معاند عمل کرده اند ، سریعا و شخصا واکنش نشان داده اید؟ نکته جالب این است که هیچ اظهار ندامتى نیز از سوى ایشان انجام نشده ولى با اینکه خوانندگان پاپ طى یک نامه رسمى و سرگشاده از شخص رییس جمهور و شما تقاضاى دادخواهى کردند ، هیچگونه واکنشى نشان ندادید.

چرا باید امثال سالار عقیلى ها از چنین مصونیتى برخوردار باشند که طبق قانون کشور فرانسه با آنها برخورد شود و با امثال زانیار خسروى ها نه طبق قوانین کشور عزیزمان ، بلکه طبق سلیقه مسوولین رفتار شود؟
حقایق ناگفته ، بسیار بیشتر از این چند سطر بوده و هست.
منتظر پاسخ صریح و سریع مسوولین در این مورد هستم.
سیروان خسروى
پی نوشت : بدلیل اینکه دوست ندارم صفحه شخصیم را به این حرفها آلوده کنم این پُست را پس از ٢ روز پاک خواهم کرد.
+30
رأی دهید
-91

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  saman190 - سن دیگو، ایالات متحده امریکا

  ببخشید شما؟
  28
  94
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲
  ۳۲
  araz 32 - تبیلیسی، گرجستان

  عقده‌ای ،،،به جای اینکه به قوانین ننگین اخوندی معترض باشه،به این اعتراض کرده که چرا همون قوانین ننگین دست و پا گیر یه هنرمند دیگه نشده
  30
  139
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۳
  ۳۰
  behzad2010 - رتردام، هلند

  همچین گوسالها هستند که اسم خودشون رو هنر بند گذاشتند،با این طرز تفکر احمقانه شون،ننگ بر شما باد!!!
  14
  66
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۸
  ۳۵
  سهیل ایرانی - برلین، آلمان

  یه سوال دارم. آیا در جنگل کسی میپرسه چرا شیر، این گوزن را شکار کرد و اون یکی را شکار نکرد؟ به همون دلیل زانیار خسروى ممکنه مصون نمونه و سالار عقیلی مصون بمونه و همایون شجریان مصون نمونه و شهرام ناظری مصون بمونه. هیچ قانونی نداره عزیزم. قانون قانون جنگله به هر کی زور برسه زور میگن نرسه نمیگن اگه بعدا برسه میگن به همین راحتی. اینقدر به خودتون فشار نیارین زود پیر میشینااااااا :)
  8
  48
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۷
  ۴۰
  afshin.briji - اهواز، ایران

  یه کلمه از ننه عروس
  13
  47
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۸
  ۴۰
  روانشناس مشاور - تهران، ایران

  اقای خسروی!طرزفکر بچگانه شما جای بسی تاسف دارد ومضحک ترازان سخنی است که برزبان اوردید!بعیداست بتوان ازواژه هنرمند برای شمااستفاده کرد!
  12
  59
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۵
  ۳۶
  داریوش بیرمینگام - بیرمینگام، انگلستان

  حیف نون اقا سیروان حیف این نام قشنگ کردی (کوردی)که روشماست با این ترز فکر وعقب موندگیت هرچند من میدونم شما خودتو کورد نمدونی ما کوردها اصیل ایستاده میمیریم ولی تن به ذلت وخاری پستی نمیدیم .من از اقای سالار عقیلی از ترف تمام کوردها معذرت میخوام
  11
  40
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۸
  ۵۶
  ایرانی باش - شیراز، ایران
  حالا چند میگیری را ضی بشی؟ خوب تو ایران ما رسم شده میخوای معروف بشی باید از این حرفا بزنی.اما اگه بخوایم حقیقت را بگیم از ماست که بر ماست
  6
  24
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۹
  ۶۹
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  عزیز دل برادر شما مثل کسی که تو ایران زندگی نمیکند و از قانون و مقررات خبر ندارد جرف میزنی . مگر نشنیده ای که قدیما میگفتن . دل کدخدا را بدست آر و ده را بچاپ.
  7
  21
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۲
  ۴۶
  اصحاب کهف - بروکسل، بلژیک

  چه عقده ای هستی تو دیگه؟ خجالت نمیکشی مردک موزیک دزد؟!
  6
  28
  جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۵
  ۴۵
  Airani - کوالالامپور، مالزی
  عجیب تر از صدای نکره سیروان اون هواداراش هستند که اینقدر به این صدا ارزش دادند خیلی خیلی عجیبه که اهنگ های ایشون اصلا آهنگ حساب بشه. نون به نرخ روز خوره آویزون به ریش اینها. البته خوده عقیلی هم با خواندن تیتراژ معمای شاه و بسیاری از آهنگ های حکومتی و به سود اینها هوشیارانه عمل نکرده و مورد سوء استفاده قرار گرفته با نون رو به نرخ روز خورده. ایرانی جماعت یعنی منفعت طلبی برای هر چیز کثیفی فقط منافع خودش مهمه او این ننگ کی از سرزمین من پاک می شه؟ شاید هیچ وقت به گواه فیلسوفان و تاریخ نگاران در خصوص خلق و خوی ایرانیان.
  1
  11
  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۹
  ۳۶
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  بمیر بابا مرده شور خودت و اون بردار مضحکه بد صداتو ببره
  2
  9
  شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۴
  نظر شما چیست؟