واکنش ملکه اردن به کاریکاتور شارلی ابدو

رانیا عبدالله، ملکه اردن، در توییتر خود به کاریکاتور اخیر مجله شارلی ابدو از آیلان کردی، کودک پناهجوی سوری که در دریا غرق شد، واکنشی تند و انتقادی نشان داده است.
 
شارلی ابدو در کاریکاتور خود پرسیده است که اگر آیلان بزرگ می‌شد چه اتفاقی برای او می‌افتاد و در پاسخ گفته که او احتمالا شبیه کسانی می‌شد که در تعرض‌های جنسی شب سال نو میلادی در آلمان نقش داشتند. این حملات و تعرض‌ها در شهر کلن انجام شد و پناهجویان مقصر اصلی آن معرفی شدند.
توییت ملکه رانیاملکه اردن در تصویری در توییتر خود همان سوال شارلی ابدو را مطرح کرده اما با چاپ طرحی نوشته است که او می‌توانست دکتر یا معلم شود.
 
کاریکاتو شارلی ابدو جنجال‌ها و انتقادات زیادی به ویژه در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت که عمدتا این نشریه را به "نژادپرستی" متهم می‌کردند.
کاریکاتور شارلی ابدو درباره آیلان واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشتآیلان کردی، کودک پناهجوی سوری که در دریا غرق شد و انتشار تصاویر جسدش در کنار آب در صدر خبرهای رسانه‌ها قرار گرفت، در چند ماه گذشته یکی از سوژه‌های شارلی ابدو بوده است.
 
کاریکاتور اخیر حدود یک هفته بعد از اولین سالگرد حمله به دفتر شارلی ابدو چاپ شد. در آن حمله که توسط اسلامگریان تندرو انجام شد ۱۰ نفر از کارکنان شارلی ابدو کشته شدند.
+78
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  Imod.barbekan - منامه، بحرین
  کثیقتر از این اروپایی وجود نداره اینها چهل یا پنجاه سال پیش باغ وحش انسانها در مرکز شهرشون داشتند مردم فقیر افریقایی را با بی رحمی در مرکز شهر توی قفس میذاشتند نوزادانشون را از مادران جدا میساختند مثل حیوانات وحشی در دید عموم میذاشتند حالا ادعای انسانیت درمیارن ،جنایتهای اینا هیجوقت فراموش نمیشه
  86
  75
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
  ۴۲
  Dara20 - تهران، ایران

  هرچند اقدام تروریستی مهاجمان به دفتر این نشریه ضد بشری عملی زشت بوده اما وجود دلقک‌های خبرنگار نمای نشریه شارلی آبدو نیز برای جان مضر و خطرناک است. ما میدانیم اسلام دینی ضد بشری و انسانستیز است اما فعالیت اینها تنها تخم کینه نفرت در میان جهانیان پخش میکند. شما دلقک‌ها بدانید که آنچه می‌‌کارید درو خواهید کرد!!!
  11
  55
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۳
  ۷۵
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  [::Imod.barbekan - منامه، بحرین::]. حرف حق رو نمیشه رد کرد، یه مثبت بشما. پس سعی کنید که راه و روش صحیح رو به اینها بیاموزید؛ یعنی رفتار اهل بیت رو (خود من؛ گمراهان و کج‌دلان زیادی رو در کشور گل‌محمدی روشن کردم). شما که چنین دیدی داری؛ پس بیا و شیعه شو. خودت میدونی که مذهب عمریه باطله.
  73
  13
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۷
  ۵۵
  دریانورد - اسلو، نروژ

  این دقیقا به جامعه میزبان بستگی دارد که کودکان و یا نسل دوم مهاجر چگونه بار بیاییند! در یک جامعه یک کودک سوری تبار تبدیل میشود به استیو جابز و در جامعه دیگر با به حاشیه راندن و تحقیر مهاجرین از آنها گنگ های اراذل و اوباش بوجود میآورند!
  3
  40
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۲
  ۴۵
  دایره مینا - کراکف ، لهستان

  یا وحشی بافقی ! ! این عکس ملکهُ معظمهُ اردن و حومه! احیانا از سردخانهُ پزشکی قانونی گرفته نشده است آیا ?!
  35
  6
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۶
  ۴۵
  دایره مینا - کراکف ، لهستان
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. یا ابوالهول !از کِی تا حالا اسم کشور را هم همانند شیرینی معروفش در ایران- شیرینی دانمارکی - تغییر داده بودند که ما خبر نداشتیم استاد ?!
  5
  17
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۱
  ۷۵
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  [::دایره مینا - کراکف ، لهستان::]. از سال ۲۰۰۵ که «کورت وستاگوآرد (یه کاریکاتوریست جاهل دانمارکی)» پیامبر ص را با کاریکاتورهای......به تمسخر کشید. ولی از اون زمان تا امروز زندگیش شده جهنم؛ دستشویی هم که میخواد بره؛ با محافظ.
  23
  13
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۵
  ۷۷
  ایوان مدائن - فرانکفورت، آلمان
  دکتر هم که بشه ! ....فقط پول و شکم و زیر شکم را میشناسد بقیه چیزهای انسان معنی‌ و مفهومی براش ندارد
  30
  20
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۷
  ۴۲
  Dara20 - تهران، ایران
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. نیست که ارباب تو علی‌ گدا چلاقدست که سرکرده ریاکاران مسلمان است آزادانه و بی‌ ترس و دلهره به همه جا میرود. فاطی سخن کام گوی تا در کار گیرند، تو عرض خود میبری و زحمت ما میداری فاطی مزدوره. تو برو سایت نوحه خوان‌های اوباش کامنت بذار.
  4
  3
  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۵
  ۴۶
  omid29 - برلین، آلمان
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. واقعا هم باید از شماها ترسید.شماها تروریست‌های اسلامی هستید که برای به دست آوردن شهرنو خداتون تو بهشتش هر جنایاتی رو می‌کنید
  4
  5
  یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۰
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.