سردار سلامی: با ۶ پاسدار جوان توانستیم ۱۰ تفنگدار آمریکایی را دستگیر کنیم / این ملوانان پس از دستگیری گریه می کردند

سردار حسین سلامی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم گرامیداشت حماسه و ایثار مردم شهرستان خوانسار که در حسینه ارسور این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: انقلاب اسلامی و قیام حضرت امام خمینی  از برپایی عدل و عدالت و محبت و دشمنی با کفر و ظلم و استکبار بنیان گرفته است.
 
به گزارش «انتخاب»، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی  ابر مردی بود که کشور را از معرکه‌ها تنگه‌ها و فتنه‌هایی همچون هشت سال جنگ تحمیلی به سلامت گذر داد و مقام معظم رهبری نیز چراغی درخشان از نسل پیامبر هستند؛ ایشان مدیر و مدبر، حکیم، رئوف با مؤمنان و سرسخت و مستحکم در برابر دشمنان هستند.
 
وی با درود بر همه شهیدان انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و بیش از سیصد شهید شهرستان خوانسار، این شهر را همچون کوه‌هایش مستحکم و مقاوم دانست و خاطر نشان کرد: اگر ملت ایران در مقابل دشمنان قد علم می‌کند به برکت خون همین شهداست.
 
به نوشته فارس، سردار سلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در اول راه است، تاکید کرد: دشمنان تمام سعی خود را برای نابودی این انقلاب انجام می‌دهند و قصد دارند فرهنگ ما را با اندیشه‌های مبتذل و تصاویر مستهجن به ابتذال بکشانند و این همان جنگ نرمی است که غرب علیه ایران به راه انداخت و توسط مقام معظم رهبری کشف شد.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره وضع تحریم‌ها علیه ایران بیان داشت: جوانان مؤمن و انقلابی به میدان آمدند و به برنامه‌های دشمن پشت پا زدند؛ این حصر اقتصادی و تحریم‌ها که اگر بر هر کشوری وضع شود چند ماهی بیشتر دوام نمی‌آورد؛ آنان می‌خواستند جمهوری اسلامی را در دنیا منزوی کنند؛ هر روز از گزینه‌های روز میز حرف می‌زدند و تهدید می‌کردند اما هر چه زمان گذشت چهره شهرهای ما آبادتر شد و نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، جاده‌ها راه‌آهن‌ها و ... توسط جوانان ما ساخته شد.
 
وی با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کردند روزی ما را آن‌ها می‌دهند، تصریح کرد: ما توسط همین جوانان توانستیم به فضا برویم و رادار و پهپادهایی ساختیم که کیلومترها بدون سرنشین پرواز می‌کنند و این‌ها اثر خون شهداست.
 
سردار سلامی با اشاره به دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم هیچ کشوری در جهان نتوانسته بود یک نظامی آمریکایی را دستگیر کند اما وقتی این نظامیان وارد آب‌های ما شدند شناورهای کوچک ایرانی با تعداد نیروی کمتر مانند عقاب آن‌ها را محاصره و دستگیر کردند و این ده تفنگدار در مقابل 5-6 جوان پاسدار سر تسلیم فرود آوردند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: آمریکایی‌ها در ناو هواپیمابرشان که دارای 60 هواپیمای جنگی و پنج هزار هزار نفر خدمه است دچار دستپاچگی شده و هول کرده بودند و پی‌درپی هواپیماهای خود را به پرواز در می‌آوردند و ما صدای لرزان این ابرقدرت را می‌شنیدیم.
 
وی افزود: در ادامه واحدهای شناور ما بلافاصله جزیره فارسی را پوشش دادند و تهدید کردند که اگر حرکت کوچکی از شما سربند پاسخ کوبنده‌ای از ایران دریافت خواهید کرد.
 
سردار سلامی ادامه داد: بعد از آن صدای عجز و التماس مقامات سیاسی‌شان شنیده شد که طی تماس‌هایی تقاضای آزادی این تفنگداران را می‌کردند؛ ما نیز طی بررسی‌هایی که انجام شد فهمیدیم این ملوانان بدون قصد وارد آب‌های ایران شده‌اند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: این ملوانان پس از دستگیری گریه می‌کردند اما مهربانی پاسداران ما باعث احساس آرامش آنان شد.
 
وی با اشاره به عذرخواهی مقامات آمریکایی تصریح کرد: آمریکایی‌ها متواضعانه به اقتدار ما اقرار کردند و ما نیز به دلیل اینکه تشخیص دادیم این ملوانان غیر عمد وارد آب‌های ایران شده بودند آن‌ها را آزاد کردیم و حتی سلاح‌هایشان را هم به آن‌ها بازگرداندیم.
+23
رأی دهید
-132

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Sam-Antwerpen - آنتورپن، بلژیک

  هنر اینه که از تنش بکاهید و از فرصت‌های دوستی‌ استفاده کنید نه اینکه هر رو یه مشکل جدید به مشکلات کشور از همه طرف محاصره شده ایران اضافه کنید!
  7
  129
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۵
  ۷۵
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  شیر مادرتون حلالتون. بخاطر شما شیرمردان است که ولایت در امن و امان است.
  64
  7
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۵
  ۴۳
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  اراجیف این مردک بیسواد برای اکثریت ملت ایران که متاسفانه نه مطالعه دارن و نه از فکرشون استفاده می کنن و درگیر روزمرگی شدن به همراه جوجه بسیجیهای نادان خریدار داره. تا اونجا که ما دیدیم سربازها شاد و خندان بودن گریه و زاری هم نکردن اصلا نیازی به این کار نبود. به هر دلیلی اینا می خواستن بعد از جام زهر اتمی و دم انتخابات ملت سادرو هیجانی کنن وگرنه هیچ اقتداری در کار نبود. هر کشور دیگه ای هم بود همین کارو می کرد.
  3
  30
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۳
  ۵۲
  cardenas - تهران، ایران

  سردار فعلأ اوباما سر کاره، حتی اگه ریپ شونم میکردید مشکلی پیش نمی اومد. ولی بعداز اوباما آمریکا شما رو ریپ میکنه . خواهیم دید.
  3
  32
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۵
  ۴۶
  یک ایرانی در استرالیا - ملبورن، استرالیا

  صدام یه وزیر تبلیغات داشت به اسم سعید الصحاف، که حتی تا نیم ساعت به اینکه بغداد توسط آمریکایی ها اشغال بشه هارت و پورت میکرد. حتی زمانی که آمریکایی ها اومدن تو بغداد بعد از چند روز رفت خودشو معرفی کرد اما اصلا تحویلش نگرفتن و آزادش کردن. جمهوری اسلامی مث اینکه از این سعیدالصحاف ها زیاد داره. آخه مشنگ قدرت نظامی آمریکا چیزی نیست که با ایران مقایسه بشه، مث مقایسه بنز با پرایده. قدرت نظامی آمریکا با فرانسه و انگلیس و . باید مقایسه بشه.
  2
  33
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۸
  ۴۹
  XMAN2 - کارا کاس، ونزوئلا

  جون آقا جون آقا رو باش !!!! میگه : این ملوانان پس از دستگیری گریه می کردند !!!خوب بابا حق دارن ، وقتی‌ شما رو دیده فکر کرده ET رو مشاهده فرموده گریه که جای خود داره ، خوبه سکته نکرده !!! والله به خدا . کثرت گناه صورت هاتونو کریح کرده . یه مقدار به خودتون بیاین ، از ما گفتن بود ، حالا برو داییتو دیونه کن .
  3
  27
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۴:۱۳
  ۶۸
  senator x - تهران، ایران

  از تعریف و تمجید اون زلزله15ریشتری مشخص شد که گفته ات راجع بسربازان آمریکائی,دروغ محض است
  1
  23
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۴:۲۹
  ۳۶
  سیراب ازسراب - شیراز، ایران
  این لات‌های نفت فروش رافضی از لحاظ علمی‌ و اقتصادی زورشون به آمریکا نمیرسه، اینجوری با گردن کلفتی‌ و موذی بازی میخوان خودی نشون بدن. آمریکا یه بوق بزنه باد شماها رو برده. به فکر اقتصاد منفی‌ ۶ باش که زانو زدن ملوان آمریکایی‌ آبه.
  6
  25
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۶
  ۴۲
  Dara20 - تهران، ایران

  وقتش که برسه مانند صدام و قذافی از سوراخ سگ بیرون کشیده و بدار آویخته خواهید شد
  1
  30
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۶
  ۶۲
  fair 50 - رنتون، ایالات متحده امریکا
  یا ابر فض! با این دورخیزی که این سردار در حضور مردم شهرستان خوانسار در حسینه ارسور کرده همین فردا با مگس کش به آمریکا حمله میکنه ! خدایا خودت به داد برس!
  0
  18
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۲
  ۴۲
  سعدی هستم - لندن، انگلستان
  سلطان بلوف سلامی
  1
  17
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
  ۳۸
  karaji - کرج ، ایران
  آدم یاد مستر بین میفته !!!
  1
  17
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
  ۵۵
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  توهین نکنین به این سردار یه تاپاله پشمىه برا خودش و مامانش اینا
  0
  3
  شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۹
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.