رد تقاضای پناهندگی هنرمند شبکه «من و تو» در بریتانیا

خبرگزاری ایرانشهر : کاوه قندی‌زاده پناهجوی ایرانی که فعالیت گسترده‌ای با شبکه تلویزیونی من وتو داشته با حکم دادگاه مهاجرت انگلیس با حکم خروج فوری از کشور مواجه شده و به منظور اجرای این حکم به فرودگاه لندن منتقل شده‌است.
 
کاوه قندی‌زاده که پنج سال پیش با ویزای کوتاه مدت به انگلستان رفته بود، در مرکز موسیقی معاصر لندن تحصیل می‌کرد. وی در سال 2013 تقاضای پناهندگی کرد و از آن زمان تا کنون منتظر اعلام نتیجه دادگاه بود.
بر اساس گزارش گاردین آقای قندی‌زاده در محل استرداد فوری پناهندگان در فرودگاه لندن قرارگرفته تا در اسرع وقت به تهران بازگردانده‌شود. دادگاهی که شرایط این پناهجوی ایرانی را بررسی می‌کرده اعلام کرده‌است که شواهد و دلایل کافی برای اثبات این موضوع که جان آقای قندی‌زاده در ایران در خطر خواهدبود در دست نیست.
 
آقای قندی‌زاده که 5 سال است در انگلستان زندگی می‌کند، جزو دو گروه موسیقی در لندن است و همکاری گسترده‌ای با شبکه من و تو دارد. بر اساس گفته‌های وکیل و دوستان این پناهجوی ایرانی، حکومت مذهبی ایران از فعالیت آقای قندی‌زاده در تلویزیون من و تو و همکاری وی با خوانندگان و موسیقی‌دان‌های پیش از انقلاب چشمپوشی نخواهد کرد و در صورت بازگرداندن وی به ایران توسط دولت انگلستان، جانش در خطر خواهدبود.
 
علی رحیمی وکیل آقای قندی‌زاده اعلام کرده‌است که با انتقال وی به ایران خانواده ایشان نیز در ایران دچار مشکلات فراوانی خواهندشد. پدر آقای قندی‌زاده که خود پیش از این زندانی سیاسی بوده و مورد شکنجه قرارگرفته، در هنگام فعالیت پسرش در تلویزیون من و تو با تهدیدهای متعدد رژیم اسلامی ایران مواجه‌بوده‌است.
 
لازم به یادآوری است که مسئولان مهاجرت انگلستان وقتی که سعی کردند آقای قندی‌زاده را با یک پرواز ایران‌ایر به تهران بفرستند با مخالفت کادر پرواز مواجه شدند و آنها از قبول آقای قندی‌زاده به دلیل کمبود مدارک شناسایی سرباز زدند.
 
در گزارش گاردین اشاره به پشتیبانی و یا اقداماتی حمایتی از سوی مجموعه تلویزیونی من و تو از آقای قندی‌زاده برای جلوگیری از استرداد وی به ایران نشده است.
+91
رأی دهید
-21
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۸
  sadaf1370 - لندن، انگلستان

  بعد خیلی ها الکی الکی با دروغ قبول میشن این انصاف نیست
  21
  114
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۸
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف، لهستان

  البته من به ایشان کاری ندارم اما پدرش چه قدر زندانی سیاسی و سرشناس بوده که ما اسم ایشان را حتی یک بار هم نشنیده ایم ?! البته می دانم برخی دوستان بر من خرده خواهند گرفت که :تو از کجا نام همه زندانیان سیاسی را می دانی?! اما به همان خدایی که می پرستید باید بگویم که برای بنده اصلا این اسم حتی آشنا هم نیست !
  97
  50
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف، لهستان

  البته من به ایشان کاری ندارم اما پدرش چه قدر زندانی سیاسی و سرشناس بوده که ما اسم ایشان را حتی یک بار هم نشنیده ایم ?! البته می دانم برخی دوستان بر من خرده خواهند گرفت که :تو از کجا نام همه زندانیان سیاسی را می دانی?! اما به همان خدایی که می پرستید باید بگویم که برای بنده اصلا این اسم حتی آشنا هم نیست !
  71
  42
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱
  ۳۹
  srdash - تبریز، ایران

  خدابه دادت برسه .البته که این بی شرمها(من وتو)نبایدهم حمایت بکنن .وطن فروشهای بی خاصیت.
  21
  58
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
  ۴۱
  marhoom alinaghi khan - اشنویه، ایران

  دایره مینا - کراکف ، لهستان. اولا اینکه نگفته پدرش زندانی سیاسی سرشناسی بوده، چون شما فقط زندانی‌های سیاسی سرشناس رو می‌شناسید، دوما اینکه بازار زندانی‌های سیاسی سرشناس تو دهه ۶۰ بوده، پس اگه سن شما همینه که نوشتید پس شما چند سالی‌ بیشتر نمی‌تونستید داشته باشید که بتونید با تمام زندانی‌های سیاسی سرشناس و غیر سرشناس دمخور بوده باشید، آخر اینکه خیلیها اصلا خدائی رو نمی‌پرستند که بخوان حرفتو باور کنند یا نکنند.
  21
  44
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
  ۶۴
  Motalleb - ایران، ایران

  جالب توجه اینکه چرا شبکه تلویزیونی من و تو از آقای قندی‌زاده برای جلوگیری از استرداد وی به ایران هیچگونه فعالیتی انجام نداده ؟ نتیجه میگیریم که همه شبکه های تلویزیونی فقط به فکر خویشن .اعمال و رفتارشون خلافه گفته هاشون میباشد.
  5
  70
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۳
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف، لهستان
  [::marhoom alinaghi khan - اشنویه، ایران::]. اولا که خدا خیرت بدهد که کسی سوال کرد دوم اینکه اگر کسی آنچنان سرشناس بوده باشد که مورد شکنجه قرار بگیرد در سازمانهای بین المللی همانند اینترنشنال امنستی Amnesty international و یا سایر سازمانهای مشابه نام او را می توانید با یک اینترنتگردی ! پیدا کنید سوم من حق هیچ کسی را برای دریافت حِق ِ پناهندگیِ راستین زیر سوال نمی برم کما اینکه ایشان را موردی نمی بینم اما این داستان کمی عجیب به نظر می آید و از آنجا که بنده دستی بر آتش نویسندگی و بویژه طنز نویسی داشته و دارم- این را نمی توانید نفی کنید از سایر دوستان سوال کنید- می توانم به آسانی نکته های مجهول در هر نوشته ای را -در خلال توده ای از ماجراها-بیابم و در این مورد یا این بالا درست توضیح داده نشده و یا این ماجرا کمی عجیب و غریب و شگفت انگیز است چهارم اینکه اسم پدر ایشان را من در هیچ جایی نشنیده ام و این را به ضرس قاطع می توانم بگویم که یا ایشان شکنجه نشده اند و یا قسمتی از ماجرا مشکوک است پنج اینکه این فرد که پدرش آدم سیاسی است چگونه ویزای انکلیس را گرفته و خیلی ها نمی توانند
  28
  10
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف، لهستان
  [::marhoom alinaghi khan - اشنویه، ایران::]. بقیه - و چگونه این فرد در یک شبکه کاملا سیاسی شروع به فعالیت کرده و می کند اما پدرش در ایران تحت فشار است - تحت چه فشاری?!?- اما باز از او نامی نمی شنویم و در این بازاری که به سرعت برق همه چیز روی اخبار قرار می گیرد اما پدر او - که ظاهرا طبق این نوشته در ایران هستند- باز مجهول الهویه باقی می ماند !ششم اینکه بنده ننوشتم که دمخور بوده ام کما اینکه باید بدانید که واضح است که بسیاری از نویسندگان چه گونه و از چه طریقی همدیگر را می شناسند ! هفتم اینکه بنده در خارج از ایران وجود خدا را منکر نمی شوم اما شما که ظاهرا ! ! در ایران هستید وجود خدا را نفی می کنید - در این مورد به چیزی نتوانستید گیر بدهید چسبیدید به فرع و خواسته اید گفتار مثلا عاقلانه خود را با یک مُد جدید- بی خدایی - تکمیل کنید که خیلی بد جور توی ذوق می زند ! پس دفعه دیگر نام محل زندگی خود را درست بنویسید تا جواب بدهم وگرنه معذور خواهم بود !بیت :شخصی بد ما به خلق می گفت- ما سینه او نمی خراشیم- ما خوبی او به خلق گوییم- تا هر دو دروغ گفته باشیم !
  25
  6
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۱
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  یه خرگوش در حال فراربود روباهی اورا دید و گفت,آقاخرگوش کجا بااین عجله؟خرگوش گفت,حکومت هرحیوانی را که سه تاگوش داره میکشه.روباه گفت تو چرا فرارمیکنی تو که دوتا گوش داری؟خرگوش گفت بدبختی اینجاست که اول میکشند بعد میشمورند.کاراین اداره مهاجرت انگلیس هم همینطوره میگه هر وقت گرفتند و زندانی کردند,اگه توانستی فرار کنی و بیائی اینجا,یه فکری برات میکنیم.بحضرت قاسم قسم,یکی از فامیلهای خودم س,سیاست را با ص مینوشت,الان 6ساله از انگلیس پناهندگی سیاسی گرفته و خانواده اش هم اونجاهستند و امسال پسرش رفت دانشگاه.فامیلم که اینجا بود,تمام تابستونها شبها با او تو فرح زاد مشغول خوردن جوجه کباب و عرق بودیم جای همگی خالی خیلی خوش میگذشت.تو خالی بندی تو عمرم رودست اون,ندیدم.خیلی با حال بود
  4
  17
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۰
  ۵۷
  Toufan - دوسلدورف، آلمان
  [::Motalleb - ایران، ایران::]. دوست عزیز تعجب نداره شبکه من و تو یک سرش به ج ا وصله مثل بعضی شبکه های دیگه.
  5
  17
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۱
  ۵۷
  Toufan - دوسلدورف، آلمان
  از یک طرف هم باید خدا را شکر کرد که به توسط همین گزارش که در رسانه ها درج شد این عزیز میتونه به این مسعله ربط بده و تقاضای تجدید نظر بده که اگه ایشان به ایران بازگردانده شود مورد پیگرد قرار میگیره.
  2
  9
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۴
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف، لهستان
  در نهایت اینکه بنده از کسی -حداقل در این محیط - باکی ندارم و به جز برخی چیزهای بی اهمیت -و خیلی خصوصی مثلا هویت واقعی-خیلی چیزهایم روشن و آشکار است و احتیاجی به پنهان کردن چیزی ندارم اما خیلی ها سرشان را در برف فرو کرده اند و فکر می کنند که کسی آنها را نمی بیند البته و صد البته که بنده کوچک خیلی از یاران شنونده و خواننده هستم که می خوانند - گرچه بسیاری شان چیزی نمی نویسند - اماشما با اینکه اکثر قریب به اتفاق کامنتهایتان در همین سالی که گذشت جزو اولین سه کامنت -اما بسیار خنثی , حداکثر در طرفداری از یک حزب یا گروه خاص- بوده است جزو منکرین هستید البته حق شماست که هرطور بخواهید رفتار کنید اما آیا یک درصد چیزی را که می خواهید بدانید خودتان آشکار می کنید ?! حتی محل زندگی تان را ?! می دانید به شماها چه می گویند ?! یک ضرب المثل روسی می گوید :" انسان گاهی از گفتن حقیقت خودداری می کند چون که آن را بسیار شبیه به دروغ دیگران می یابد " ! شاد خوش بین و صادق باشیم ! .
  14
  1
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
  ۵۴
  siavashomaha - ماربیا، اسپانیا
  اخه کجایه دنیا به کسی‌ که خودش از ایران از فرودگاه آماده پناهندگی میدهند ،اونهم سیاسی ،.حتا اونهایی هم که آماده اند و قبول نشدند برایه اقدام باید کیس جدید بدهند. و حمایت من و تو کافی‌ نیست.
  1
  18
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۹
  ۵۴
  siavashomaha - ماربیا، اسپانیا
  هر کسی‌ هم پاسپورت کشور خودش را داشته باشه و یا ویزا گرفته باشه امکان گرفتن پناهندگی اصلا نیست.
  1
  15
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۱
  ۴۲
  دایره مینا - کراکف، لهستان
  هاهاها :o فقط یک عده معلوم الحال !!!می توانند به کامنتی که اشتباها دو بار فرستاده شده و ادمین عزیز هم آن را ندیده , به هر دوی آنها منفی بدهند ! " مارو باش که روی چه درختی اسم مونو جا گذاشتیم - از تشنگی مُردیم سر ظهر آب نااهل رو نخوردیم - گفتیم که تو از جنس نظر کرده ِ ابری و می باری می باری ! "
  1
  0
  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰
  ۵۴
  siavashomaha - ماربیا، اسپانیا
  خیلی‌ دوست دارم با کسانی‌ که به یک جوابه منطقی‌ و علمی و عملی‌ منفی‌ میدهند چه کسانی‌ هستند . شعور هم خوب چیزیه، بعضیها فقط منفی‌ از رویه عقده‌های شخصی‌ میدهند
  2
  3
  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
  نظر شما چیست؟