حمله به سفارت عربستان در تهران و آتش زدن بخش‌هایی از آن - ویدیو

گروهی از معترضان به اعدام روحانی شیعه، شیخ نمر، به سفارت عربستان سعودی در تهران حمله کردند و ضمن آتش زدن بخش‌هایی از آن وارد ساختمان سفارت شدند.
 
کنسولگری عربستان در مشهد نیز به آتش کشیده شده است.
 
 از ساعاتى پیش در اعتراض به اعدام شیخ نمر باقر النمر، روحانى شیعه در عربستان، تجمعى در مقابل سفارت این کشور در تهران برگزار شده بود.

+90
رأی دهید
-92
قابل توجه کاربران محترم:
توجه کنید که درج رای مثبت به مطالب، به معنی تایید مطلب و یا علاقه به محتوای خبر نیست و طبعا درج رای منفی نیز به معنی عدم علاقه به محتوای خبر نخواهد بود. سیستم شمارش آرا کمک میکند تا مطالب مهمتر، به انتخاب کاربران سایت، از دیگر مطالب مجزا شده و در بخش مطالب داغ ظاهر گردند. ممکن است یک خبر ناگوار از ارزش خبری بالایی برخوردار بوده و صحیح تر آن است که کاربران به این خبر رای مثبت داده تا در بخش خبرهای داغ سایت در معرض دید بینندگان بیشتری قرار گیرد. بنابراین درج رای مثبت و یا منفی به معنای مهم بودن خبر و یا بی اهمیت بودن آن است.
به جمع دنبال‌کنندگان ایرانیان انگلستان در فیس‌بوک بپیوندید:
به جمع دنبال‌کنندگان سایت خبری سرگرمی رایان در فیس‌بوک بپیوندید:
 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  کیوان م - تهران، ایران

  اراذل و اوباش‌های اسلامی همیشه در صحنه برای عربده کشی‌ و نشان دادن شخصیت اصلی‌ این وحشی‌های عصر حجری .یک مشت لات بی‌ سرو پا بی‌ سواد چاقو کش شدن بسیجی‌ و سپاهی .تو روح اون آخوند عرعرستان .
  35
  156
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۴
  ۳۹
  vahid_ - گلاسگو، انگلستان

  اتفاقاتی که در عربستان در مورد شیعیان میفتد در ایران هم برا سنیها و اقلیتهای مذهبی دیگر میفتد . دین یعنی همین . در دنیای اسلام ۱۰۰ ها فرقه و شاخه مذهبی هست که هیچکدوم همیدگر قبول ندارند حتی همدیگرو کافر و مرتد میدونن یعنی مجازات مرگ . به نظر من اگه انسانی در دنیا برازنده خداوندی یا پیامبری بود همین فیلسوفان یونان بودن . ولی چون اونا عقل و خرد داشتن نه خدا شدن نه پیامبر همون انسان ماندن ولی انسان خردمند .
  29
  135
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۸
  ۵۱
  انگوری انگوری - لندن، انگلستان

  یک مشت گوسفند
  29
  143
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۵
  ۷۲
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  ایول ماشآلله بچه‌ها دمتون گرم؛ خدا قوت. این یعنی اعلام جنگ به این سوسمارخورا. امیدوارم که موشکها رو بزودی بفرستیم تو ریاض.
  226
  53
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۵
  ۵۰
  آقا فدام - دوسلدورف، آلمان

  چرا درزمان تجاوز به هموطنت در عربستان وکشته شدن تعداد زیادی از ایرانی ها درحج خفه شده بودید، چرا به اعدام در خود ایران اعتراضی نمیکنید؟ چرا در امور یک کشور بیگانه دخالت میکنید؟ آغای بی غیرتتان فدایمان
  13
  226
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۶
  ۵۴
  Sepas - تهران، ایران

  زنده باد ایران ، مرگ بر عرب استان سعودی.
  118
  58
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۱
  ۳۷
  paksan - ایران، ایران

  اگر عربها غیرت داشته باشن بعثه دیکتاتور رو باخاک یکسان میکنند تا دیگه از این غلطا نکنند. روش برخورد با اینا فقط همینه و هر برخورد دیگه ای بکنند ضرر کردند.
  146
  23
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۷
  ۷۲
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  [::paksan - ایران، ایران::]. اینو مطمئن باش که غیرت ندارن. اگر داشتند اون عایشه شون از سینه هاش مستقیما به مردهای غریبه شیر نمیداد. یا عمرشون مثل بزکوهی فرار نمیکرد. شرم بر تو که طرفداری از این سوسمارخورا میکنی.
  115
  38
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۶
  ۳۸
  united-iran - ملبورن، استرالیا

  یعنی مرگ یک آخوند آشوبگر که در یک کشور شورش و بلوا کرده اینقدر برای اینها مهم است!! پس چرا در مسائل دیگری مانند تجاوز دو مامور سعودی به دو نوجوان ایرانی، در کشته شدن زائران ایرانی در منا این رگ غیرتتان نزد بیرون؟! پس چرا در بدبختتر شدن مردم ایران زیر فشار گرانی و تورمهای نجومی این رگ غیرتتان نمیزنه بیرون؟!
  5
  110
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۳
  ۴۴
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند

  کاری بسیار بد، خشونت در جامعه ما به حد جنون رسیده ، البته این‌ها از اجیر کرده‌های آخونده‌ها هستند.
  5
  91
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۹
  ۶۳
  amir-amir - تورنتو، کانادا

  پلیس کدام گورى بوده ؟ در حمله به سفارت انگلیسى مگر رهبر کذابتان به غلط کردن نیفتاد چرا دوباره ...خورى زیادى و آشوب بپا کردید آنوقت مى گویند دنیا چرا ما را تروریست مى نامد عربها باید میلیون ها دلار خرج مى کردند تا این صحنه ها برایش درست شود آنوقت شما اراذل و اوباش بى حیثیت مجانى برایشان انجام دادید.
  7
  84
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۴۹
  ۳۹
  aashena - اتاوا، کانادا

  کاش شاه ایران اون زمان اینکار را با خمینی کرده بود
  8
  137
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۳
  ۵۹
  zia khan - دبی، امارات متحده عربی

  این کار رو باید شاه با خمینی ملعون میکرد !
  9
  125
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۶
  ۴۸
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  تا کى مى خواهید آبروى ایران را ببرید کفتارهاى کثیف نفرین خدا بر شما و آن شیخ نمره.
  3
  55
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۴
  ۴۸
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  مثله سگهاى ولگرد مى مانند.
  3
  58
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۷
  ۴۸
  ghaem - دبی، امارات متحده عربی

  اکر شاه خمینی را اعدام میکرد ما انقدر ذلیل و خوار نمیشدیم.
  2
  63
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۹
  ۴۸
  ghaem - دبی، امارات متحده عربی

  اصل این کار با هر کس و هر نفر و هر سیاستی خلاف قانون مهمان نوازی است
  4
  34
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۵
  ۲۹
  ebiram222 - ابوظبی، امارات متحده عربی

  واقعا که باید تاسف خورد تو حود ایران این همه مخالفان دولت اعدام میشن این همه زلم و جنایت میشه کسی صداش در نمیاد اما تو یه جای دیکه یه نفر دیکه اعدام میشه مردم احمق میریزن تو یه جای دیبلوماسی و اونجا رو اتش میزنن واقعا باید به حال این مردم و این افکار خون کریست تاسف ایرانی که بیشتر از هم وطنت دلت به حال یه خارجی که به کفته خودتون سوسمار خور وووووو (البته احترام عرب ها از جانب بنده واجب هست بخصوص عرب های ایران عزیز) و هزاران بد و بیرا که میکین میسوزه و بدتر از اون اینقدر بیکفایت تو تامین امنیت جاهای مثل سفارت خانه و کنسولی ووو هستیم که ابرومون تو تمام دنیا میره هیج جای دنیا اینجوری نیست جه به روز این مردم و فرهنک اومده که مثل وحشی ها هر بار به یه سفارت خنه یورش میبرن و مثل جنکلی ها اتش میزنن تاسف تاسف
  2
  40
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۵
  ۴۰
  زندگی‌، جنگ و دیگر هیچ - هیوستون، ایالات متحده امریکا

  [::آقا فدام - دوسلدورف، آلمان::]. یعنی‌ دمت گرم با این اسمی که انتخاب کردی، "آقا فدام" رو میگم. رو راست بگم حسودیم شد که چرا به فکر خودم نرسید!! خوب حال این "فدای آقا" رو گرفتی‌.
  3
  44
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۹
  ۵۹
  عموعقلی - پاریس، فرانسه

  جنگ شیعه وسنی شروع شد حالا نوبت ایران وعربستان است که کشور هم دیگر را نابود کنند دقت کردید تمام کشورهایی که خواهان نابودی کشور اسراییل بودند خودشان یکی یکی دارند نابود میشوند واسراییل سر پاست
  1
  38
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
  ۳۵
  Liberte - ارومیه، ایران

  جنگ شیعیان و سنی ها بر سر قدرت و ثروت در قرن بیست و یکم.
  2
  35
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
  ۵۰
  آقا فدام - دوسلدورف، آلمان

  زندگی‌، جنگ و دیگر هیچ ء هیوستون، ایالات متحده امریکا،. فدای آقا خودش با آقای چلاقش فدای ایران عزیزمون و ایرانیان اصیلمون، فرقی نداره این سلاح دست من باشه یا تو.
  4
  31
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
  ۴۳
  وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن، انگلستان
  اینکه عربستان یا هر کشوری دیگری عملی زشت و غیر انسانی انجام بدهد باعث تاسف است. اما از آن بدتر و زشت تر که مصداق بارز بیشعوری هست این است که به سفارت یک کشور در کشور میزبان حمله شود. این عمل علاوه بر اینکه خلاف تمام کنوانسون های بین المللی است. بیشعوری مطلق حمله کنندگان و آمران آنها را به تصویر می کشد. بدیهی است که اعتراض با تحصن و شعار پذیرفتنی است اما حمله به سفارت خانه در شرایطی که ما هم در ریاض سفارت هم در جده کنسول گری و هم در مکه و مدینه دفاتر و مقر های بزرگی داریم عملی قبیح است چرا که با این کار و زمانی که آنها در بد ترین شرایط هم هیچ تعرضی به مقر های دپلماتیک و یا حتی غیر دیپلماتیک ما مثل بعثه خامنه ای نمی کنند و هیچ وقت هم نکرده اند صحیح نیست.
  4
  22
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
  ۴۳
  گیلگمش - کنت، انگلستان

  اخه یکی تو تهران و مشهد پیدا نشد به این عرب زاده ها بگه؟ اخه دیوانه ها آدم مگه سفارت و کنسولگری خاندان و نیاکان خودش رو به آتیش می کشه!!؟
  2
  40
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۸
  ۶۴
  Motalleb - ایران، ایران

  مگر این شیخ نمر کی بود ؟ خونش چه رنگی بود ؟ که از اعدام شده گان ایران با ارزشتر بود که رگ غیرت بعضی از ایرانیان را به جوش آورده که دست به کارهای نا شایست میزنند ؟
  1
  26
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹
  ۶۵
  senator x - تهران، ایران
  آقایون زیاد عصبانی نشوید,این اتفاق زیاد هم بد نشد.اولا حج تعطیل و حداقل سالی500میلیون دلار ارز بنفع ایران.دوما حاجی بازی تعطیل و گوسفندهای بیچاره چندصبا بیشتر عمر میکنند.سوما رژیم بیشترمنفورترمیشود.چهارمنش بماند برای شورش بعدی
  1
  3
  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۵:۳۷
  ۲۹
  caspian028 - قزوین، ایران
  حمله به سفارت رو خیلی شدیدتر از اعدام شیخ نمر محکوم کردید آقای رئیس جمهور. برای حوادث فرودگاه جده و منا چکار کردید؟ چرا با احساسات مردم بازی می کنید اگر در حوادث قبلی عکس العمل مناسبی نشان می دادید الان شاهد تخریب سفارتخانه و هجمه های بین المللی نبودیم. صبر مردم لبریز شد از گستاخی های آل سعود علیه ایران و ایرانی.
  1
  3
  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۰
  ۳۵
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  باز لاشخور اعظم علی ۱دست در طویله اش رو باز کرد !!!
  0
  4
  دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۵
  ۵۹
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  آقا به گوسفند توهین نکنید اینها زامبی هستند جانم
  0
  1
  ‌سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۷
  نظر شما چیست؟