ماجرای شبانه کاروان هواپیماهای امیر سابق قطر در سوئیس: وضعیت اضطراری است/ پای شکسته"شیخ"، خواب مردم زوریخ را آشفته کرد

شمار زیادی از شهروندان سوئیسی از مقامات کشورشان به دلیل لغو ممنوعیت پرواز شبانه به دلیل سفر امیر سابق قطر انتقاد کردند.
 
به گزارش عصرایران، براساس مطالب منتشر شده در رسانه های سوئیسی، مقامات سوئیس با لغو ممنوعیت ورود و خروج هواپیماها به فرودگاه زوریخ به هواپیمای حامل امیر سابق قطر (شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی) و 8 هواپیمای همراه وی اجازه دادند در ساعت های شب وارد این فرودگاه شوند.
 
مقامات سوئیس گفته اند که به دلیل وضعیت اضطراری و فوق العاده پزشکی امیر سابق قطر به هواپیمای حامل او اجازه دادند در ساعت های شب وارد فرودگاه شود.
 
با این حال مقامات سوئیسی پس از ورود هواپیما متوجه شدند وضعیت فوق العاده پزشکی چیزی نیست جز شکستگی پای شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر.

فرودگاه زوریخ برای رعایت حال ساکنان اطراف فرودگاه، پروازهای شبانه را تعطیل کرده است.
 
یکی از شهروندان سوئیسی ساکن در منطقه ای در نزدیکی فرودگاه زوریخ در واکنش به این حادثه در شبکه های اجتماعی نوشت: من می دانم که این حادثه بسیار وحشتناکی نیست که من را شب هنگام از خواب بیدار کند اما آزادی و حقوق بشر از کجا آغاز و کجا به پایان می رسد؟ 
 
وی تاکید کرد: من مخالف حالت های فوق العاده نیستم اما مخالف حالت های فوق العاده در مقابل دریافت پول هستم. 
 
فعالان اجتماعی دیگر در سوئیس نیز گفته اند که حتی اگر ضرورت مطلق برای پذیرش هواپیمای حامل امیر سابق قطر به دلایل پزشکی فوری باشد هیچ دلیلی برای سفر او به زوریخ با استفاده از 9 هواپیما نیست. 
دولت قطر قبل از این با صدور بیانیه ای اعلام کرده بود شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر سابق قطر معروف به "امیر پدر" پس از شکستگی در ساق پا، برای درمان به سوئیس منتقل شد. 

او در حال گذراندن تعطیلات در مراکش بود که پایش شکست. مراکش محل گذراندن تعطیلات پادشاه عربستان سعودی نیز هست. 
 
روزنامه گاردین برای نخستین بار فاش کرد که مقامات سوئیس با لغو ممنوعیت فعالیت شبانگاهی فرودگاه زوریخ در 25 دسامبر گذشته، اجازه ورود 9 هواپیمای وابسته به خانواده حاکم بر قطر (آل ثانی) را به این فرودگاه دادند.
 "شیخ حمد" امیر سابق قطر و  همسرش (شیخه موزه) در بیمارستان شهر زوریخ سوئیسدر سوئیس فراز و فرود شبانه هواپیماها در فرودگاه زوریخ ممنوع است زیرا باعث ناراحتی مردم ساکن در نزدیکی فرودگاه می شود. 

با این حال مقامات می توانند برای وضعیت فوق العاده، مجوز استثنایی فرود صادر کنند. 
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی سوئیس نیز در این باره گفت که مقامات سوئیسی هنگامی تقاضای فرود را دریافت کردند که هواپیمای حامل امیر سابق قطر در آسمان بود به همین دلیل این درخواست به صورت فوری رسیدگی شد. 
 
گاردین افزود: هنوز مشخص نیست که مقامات سوئیس آیا می دانستند هنگام صدور مجوز استثنایی فرود شبانه به هواپیمای حامل امیر سابق قطر، وضعیت پزشکی فوق العاده مربوط به یک پای شکسته است یا نه.
 
شیخ حمد امیر سابق قطر پس از 18 سال حکمرانی در سال 2013 به سود پسر 35 ساله اش از قدرت کناره گیری کرد.

شیخ حمد خود نیز در سال 1995 با کودتای سفید، پدرش را قدرت خلع و جانشین او شده بود.
+15
رأی دهید
-86

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  zagros56 - آتن، یونان

  خوب دولت سوئیس به خاطراز دست نرفتن میلیاردها پولی که از سراسر جهان[چه پولی دزدی چه پول قاچاق]در بانکهای خود نگه میدارد باید از این جور کارهارو هم انجامبده...
  1
  62
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  ماها توان فهم این قدرت و نفوذ عربها رو نمی فهمیم. آنها در حال پایه ریزی و تغییر در اروپا هستند حالا با پول و نفوذ در مقامات بگیر تا فرهنگ سازی. همین پادشاهان عرب کلی مسجد در اروپا ساختن که از کلیساها زیباتر و قدرتشون و بودجه هاشون هم بیشتر از کلیساهاست و این ممکن نمیشد مگر با نفوذ پولی و رفاقت ها . توجه کنید که امروز با همه ادعایی که ما داریم عربها بر ایرانی ها غالب هستند و نگاه کنید تمام اسامی ما عربی است رفتارها و افکار ما عربی است آخه با به به کردن و کوروش و داریوش کردن که ایرانی بودن ثابت نمیشه که اگر اینطور بود تاریخدانان و ایران شناسای غربی از ما ایرانی تر بودن. ما و حکومتهای ما در ایران فقط تلاش میکنند خودشون رو با عربها کمی متفاوت کنند تا بتونند حکومت کنند نه با عربها حتی با روسها و عثمانی ها هم ما همین روش رو داریم. تغییر مذهب در ایران یک جبر زمانه بود بخاطر ترس از عثمانی ها و عربها چرا که نمیشد بر مردمی که خلیفه آنها یک عرب بود حکومت کرد پس باید تغییر میدادن پس باید مذهبی فاسدتر از سنی سرهم میکردن که بهانه ای هم براش باشه.من فقط خدا رو می پرستم مذهب بیزینسه
  4
  44
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  دقیقاٌ مشخص کنید کدوم یکی از پاهاش . چون این عربا سه پا دارن .
  2
  70
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  روانشناس مشاور - تهران، ایران

  امیرفربه ومنفور قطر که با رشوه به غربی ها حکومت خودرا بنیان گذاشته وحفظ کرده به همراه همسر جوان وبا هوش خویش!! که بی صبرانه در انتظار رحلت امیر وتصاحب بخشی ازثروت وی لحظه شماری می کند!! به خود اجازه میدهند در هرزمان ومکان!! وبنا به هر دلیلی اسایش مردم را در اقصی نقاط جهان سلب کنند تنها به این دلیل که ثروتی افسانه ای دارند(که البته از عرق جبین به دست اورده اند!)بدون تردید قطر یکی از ثروتمند ترین کشورهای اسلامی می باشدپس چرا حاکم ثروتمند وفربه!! ان از کمک به پناهجویان سوری وپذیرفتن حداقل بخشی از انها سرباز میزند؟؟!! ایا این موضوع نیازبه تعمق ندارد؟؟!!
  4
  37
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  دست من در بچگى شکست و پدرم مرا نزد یک آشپز برد که حکیم باشى محله نیز بودو پس از یکماه مسئله رفع شد. بدون شک در مراکش دکترهاى وارد به امور شکستگى وجود دارد حالا چرا این شیخ سوئیس را ترجیح داده و با ٩ تا هواپیما به آنجا رفته معلوم نیست و از همه بدتر مقامات سوئیسى قوانین خود را به خاطر این حضرت آقا لغو مى کنند که واقعا جاى سئوال دارد.
  1
  19
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  منوچهری - کرمان، ایران
  همایون شایان - اسلو، نروژ. دوست عزیز چهار پا!! اون سپاهی ها ایرانی هستند!
  8
  8
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  payamak - منچستر، انگلستان

  اینهمه پول داری ولی‌ قیافت خیلی زاغارته
  1
  25
  شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران
  مجوز ورود این عرب,موجودی حسابش دربانک سوئیس بود,نه وضع اضطراری.
  0
  2
  یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.