بهترین خطوط هوایی سال

رادیو فردا , فرهاد بهرامی
در میان صد‌ها شرکت مختلف هوایی زمانی که وقت سفر می‌رسد از خود می‌پرسیم کدام شرکت بهترین است؟ هر کسی برای خود مواردی در ذهن دارد از لوکس، راحت، ایمن و منظم بودن گرفته تا غذای لذیذ و مهمانداران زیبا مواردی هستند که برای افراد مختلف مهم هستنند.
 
اما در سال ۲۰۱۵ کدام ایر لاین بهترین بود؟  یکی از معتبر‌ترین رده‌بندی‌های شرکت‌های هوایی در جهان را شرکت ایرلاین ریتینگ انجام می‌دهد.
 
 بر این اساس شرکت ایر نیوزیلند از کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام با در نظر گرفتن موارد مختلفی از جمله راحتی، ایمنی، استاندارد‌های رفتاری کارکنان و رضایت مشتریان بهترین خطوط هوایی سال شده است.
 
اما چه ویژگی‌هایی سبب شده یک شرکت هوایی از کشوری مانند نیوزیلند بتواند از تمام رقبای قدرتمند خود در آمریکا، اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس پیشی بگیرد.
 
ایر نیوزیلند بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی نیوزیلند به حساب می‌آید. فرودگاه آوکلند مقر اصلی این شرکت است.
 
این شرکت هوایی دارای ناوگان مدرنی شامل ۲۸ ایرباس ۳۲۰ برای پرواز‌های کوتاه برد و پنچ فروند بوئینگ ۷۶۷، ۱۵ فروند بوئینگ ۷۷۷ و شش فروند بوئینگ ۷۸۷ برای پرواز‌های دور برد است.
 
این شرکت که یکی از اولین تحویل‌گیرندگان مدرن‌ترین هواپیما بوئینگ یعنی ۷۸۷ است شش فروند دیگر از این هواپیما و ۱۳ فروند هواپیما ایرباس ۳۲۰ نئو هم سفارش داده است.
 
با این ناوگان ایر نیوزیلند تنها ۵۴ هواپیما دارد. که از بسیاری از خطوط هوایی معروف در جهان کمتر است اما کارایی بالا و خدمات طلایی این شرکت را بر‌ترین خط هوایی سال کرده است.
 
شبکه خبری سی ان ان در تحلیل بهترین خطوط هوایی سال خود نوشته است ایر نیوزیلند به دلیل نو آوری‌هایش و همچنین احترامش به محیط زیست قابل تقدیر است.
 
 این خط پروازی در بخش‌های دیگر بهترین خطوط هوایی سال که عملکرد هر شرکت را به صورت جزیی مورد ارزیابی قرار می‌دهند هم توانسته چند عنوان بهترین را به خود اختصاص دهد به عنوان نمونه در بخش پرواز اقتصادی و پرواز اقتصادی لوکس، ایرنیوزیلند بهترین خط هوایی جهان شده است. طراحی مناسب برای فضای سرنشینان و همچنین صندلی مناسب با فضای کافی و غذای مناسب و رفتار مناسب کارکنان از عوامل اصلی این انتخاب‌ها بوده‌اند.
 
معمولا خطوط هوایی در بخش اقتصادی برای افزایش تعداد صندلی و سود بیشتر فضای پا و صندلی کوچکتری را در نظر می‌گیرند این در حالی است که ایر نیوزیلند سود کمتر را ترجیح داده و فضای بیشتری برای مسافران در این بخش پروازی فراهم کرده است.
 
با این همه این شرکت در بخش فرست کلاس همچنان نتوانسته حریف شرکت‌ها حاشیه خلیج فارس شود.
در بخش فرست کلاس هواپیمایی اتحاد با بهره‌گیری از فضای مناسب و بزرگ در ایرباس ۳۸۰ توانسته برای هر سرنشین ثروتمند این کلاس یک اتاق کوچک بسازد. این شرکت در سال ۲۰۱۵ با برپایی کمپین تبلیغاتی بزرگی سعی در معرفی این بخش از خدماتش داشت و چندین کلیپ تبلیغاتی هم با حضور نیکول کیدمن بازیگر معروف سینما برای جذب ثروتمندان جهان برای استفاده از این کلاس پروازی‌اش منتشر کرد.
 شرکت هوایی اتحاد مدتی است رقیب اصلی دو شرکت دیگر امارات ایر و قطر ایر در خدمات پروازی لوکس شده و هر دو رقیب خود را توانسته است کنار بزند.
 
شرکت هواپیمایی اتحاد در نوامبر ۲۰۰۳ به فرمان شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان راه‌اندازی شد و در حال حاضر روزانه به حدود ۱۰۰ مقصد، در خاورمیانه، اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا، آسیا و استرالیا پروازهای مستقیم دارد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر ابوظبی، امارات متحده عربی قرار دارد و فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، قطب این شرکت هواپیمایی است.  
 
الاتحاد هم اکنون دارای ۱۲۰ فروند هواپیمایی مدرن است و برای گسترش خطوط خود سفارش حدود ۲۰۰ هواپیمایی جدید را داده است.
 
سفارش‌های جدید این شرکت شامل ۱۰ فروند ایرباس ۳۲۰ نئو، ۲۶ فروند ایرباس ۳۲۱ نئو، ۶۲ فروند ایرباس ۳۵۰، پنج ایرباس ۳۸۰، ۲۸ بوئینگ ۷۷۷، ۶۶ بوئینگ ۷۸۷ و یک فروند ایرباس ۳۳۰ است.
 
 در بخش بیزینس کلاس شرکت سنگاپو ایرلاینز که طی سال‌های اخیر همیشه جزو بهترین خطوط هوایی جهان بوده توانسته است با طراحی آرامش بخش فضای سرنشین و کترینگ عالی با تنوع غذایی متنوع که شامل غذاهای مختلف شرق آسیا است بهترین عنوان را به خود اختصاص دهد.
 
شرکت سنگاپور ایرلاینز در سال ۱۹۴۷ توسط شرکت مالایَن ایرویز تاسیس شد. قطب این شرکت هواپیمایی؛ فرودگاه چانگی سنگاپور است.
 
 این شرکت هواپیمایی حامل پرچم سنگاپور است که طی ۵ سال اخیر بیش از ۸۰ میلیون مسافر را جایجا کرده است این شرکت هم اکنون جزو پنچ شرکت بزرگ هوایی جهان محسوب می‌شود.
 
در بخش خطوط ارزان قیمت هم شرکت ویرجین آمریکا بهترین خط هوای سال شد. ویرجین آمریکا، شرکت هواپیمایی آمریکایی است، که در سال ۲۰۰۴ توسط گروه ویرجین راه‌اندازی شد.
 
مالک گروه ویرجین، ریچارد برانسون ثروتمند مشهور بریتانیایی است. شرکت‌های گروه ویرجین در سال‌های اخیر به دلیل نگاه‌هایی که از زنان سو استفاده می‌کنند مورد انتقاد فراوان بوده‌اند اما با این همه شرکت ویرجین با تمرکز بر مهمانداران زیبا و تبلیغاتی که بیشتر بر روی جذابیت جنسی تاکید دارند توانسته است مشتریان فروانی را جذب کند.
 
 بیشتر هواپیمای‌های گروه هوایی ویرجین آمریکا که یک خط ارزان قیمت هوایی در ایالات متحده است را ایرباس ۳۲۰ تشکیل می‌دهند. به غیر از ویرجین آمریکا گروه ویرجین صاحب شرکت دیگر هوایی در بریتانیا با نام ویرجین آتلانتیک است.
 
در بخش کترینگ و غذا هم بهترین امتیاز را شرکت استرالیایی کانتاس آورده است.
شرکت کانتاس که شرکت هواپیمایی حامل پرچم استرالیا و بزرگ‌ترین خط هوایی این کشور است در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد. این شرکت هم‌اکنون پس از خطوط هواپیمایی کی‌ال‌ام و اویانکا، سومین شرکت قدیمی و فعال هواپیمایی جهان به‌شمار می‌رود.
+13
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران

  در آمریکا شرکتهای هواپیمایی تماماً آشغال هستند اجاره کردن ماشین بهترین حالت هستش و تا امکانش هست با شرکتهای آمریکایی پرواز نکنید. خدمات داخل هواپیما افتضاح هستش و همه چیز از ارزانترین و بی کیفیت ترین هاست. رفتار مهمانداران هم افتضاح و کلاً پاسخگوی هیچ چیزی نیستن و هرچیزی حتی آب بخوای درخواست پول میکنند. داخل هواپیماها هم همه کثیف و قدیمی اس. اصلاً زورشون میاد هواپیمای نو بخرن یا هزینه تعمیرات بدهند. توجه کنید اکثر این شرکتها زیر نام شرکتهای معتبر به زور پروازشون رو به شما قالب میکنن.مثلاً من پرواز لوفتانزا گرفتم واسه ایران از سانفراسیسکو به ایران...رفتم فرودگاه پرواز اول آمریکن آیرلاین بود(افتضاح و قدیمی و کثیف) بعد از آلمان تا استانبول یک هواپیمای کوچک بود با آرم لوفتانزا و از استانبول هم ترکیش بود. توجه کنید اصلاً لوفتانزایی نبود و اینا با زرنگی پروازشون رو غالب کردن به ما . به کانادا هم رفتم همینطور مثلاً کانادا ایرلاین بود ولی شرکتهای آشغال آمریکایی بودن و چون دنبال سود هستند حتی واسه ساکها هم درخواست پول میکردن!!!غذا هم که نمیدن هرچی بخوای میگن پول.قیمتشون هم ارزون نیست
  8
  39
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  mahdi_n130 - منچستر، انگلستان
  [::paksan - ایران، ایران::]. شرکت های هواپیمایی انگلیس هم دقیقا همینجوری هستند، من به جز امارات تقریبا تمام شرکت های هوایی رو استفاده کردم، شرکت های انگلیسی حتی زمانی که صندلی ها خالی هست از مسافرهای دیگر طلب پول میکنند برای استفاده از صندلی های خالی، حتی برای یک لیوان آب هم پول میگیرن، بهترین شرکت هوایی بنظر من قطر هست، همه چیزش عالیه، از سرویس بگیر تا غذا.
  6
  12
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  Payam-33 - ویسلر، کانادا
  [::mahdi_n130 - منچستر، انگلستان::]. [::paksan - ایران، ایران::]. حد عقل مثل شرکت‌های ایرانی‌ سقوط نمیکنن! بد سرویس بد همش مال پرواز‌های داخلی‌ هست پروازهای بین‌المللی خوب هستن!
  5
  2
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  farda2000 - ملبورن، استرالیا
  بهترین هواپیما که سوار شدم ماله استرالیا هست تنها شرکتی‌هات که تا حالا تصادف ناداشته . ایرانیها هم عاشقه شدن به کشور‌های عربی‌. گلف ایر برای چی‌ اومده بود ایران چون مردم ایران ساپورت میکنند همینطور امارت اتهاد. سوار بشین بد بگید پرشین گلف Persian gulf
  0
  2
  ‌پنجشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.