سپاه پاسداران پرتاب موشک به سوی ناوهای آمریکایی را تکذیب کرد

شریف اظهارات مقامات آمریکایی را "دروغ" و "عملیات روانی" دانسته استسپاه پاسداران ایران پرتاب موشک به سوی ناوهای آمریکایی در خلیج فارس را تکذیب کرده است.
 
سپاه نیوز - سایت اطلاع رسانی سپاه پاسداران - اظهارات سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف، مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران را منتشر کرده که گفته است "نیروی دریایی سپاه طی هفته اخیر و زمان مورد ادعای آمریکایی‌ها رزمایشی در محدوده تنگه هرمز نداشته که اقدام به شلیک موشک و راکت کند."
 
دو روز پیش، رسانه‌های خبری به نقل از منابع نظامی آمریکا گزارش کردند که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران راکت‌هایی را به نقاط نزدیک ناو هواپیمابر هری ترومن و سایر شناورهای نیروی دریایی ایالات متحده شلیک کرده است.
 
مقامات آمریکایی گفتند که شلیک این راکت‌ها در جریان رزمایش سپاه پاسداران با استفاده از مهمات جنگی صورت گرفت و افزودند که شناورهای آمریکایی مستقیما هدف قرار نگرفته بودند.
 
به گزارش سپاه نیوز، سرتیپ شریف گفته است که "انتشار اینگونه اخبار دروغ در شرایط جاری، بیشتر یک عملیات روانی بوده و قابل تامل است." به گفته این عضو سپاه پاسداران، "امنیت و آرامش منطقه راهبردی خلیج فارس از راهبردهای جدی ایران بوده و سپاه نیز رزمایش‌های خود را برای ارتقای آمادگی‌های لازم، طبق جدول برنامه‌های یگانی خود در زمان مقرر اجرا می‌کند."
به گفته مقامات آمریکایی شناورهای سپاه پاسداران راکت‌هایی را "به نزدیکی" شناورهای آمریکایی شلیک کردنددر پی انتشار خبر انفجار در اطراف شناورهای آمریکایی، سخنگوی فرماندهی مرکزی ایالات متحد مستقر در منطقه خلیج فارس گفت که چند قایق یا شناور سپاه پاسداران راکت‌هایی به نزدیکی ناوها و چند کشتی درحال عبور شلیک کردند و افزود که "این قبیل اقدامات بسیار تحریک آمیز، خطرناک و غیرحرفه‌ای است و تعهد ایران نسبت به امنیت این گذرگاه مهم آبی در تجارت بین‌المللی را زیر سوال می‌برد."
 
تنگه هرمز، که خلیج فارس را به دریای عمان متصل می کند، یکی از آبراه های مهم و حساس جهان است و حدود یک سوم تجارت نفت جهان از این مسیر عبور می کند.
 
تکذیبیه سپاه پاسداران پس از آن منتشر می شود که روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال از آمادگی دولت آمریکا برای وضع تحریم‌های جدیدی علیه برنامه موشکی جمهوری اسلامی خبر داد. براساس این گزارش، مقامات آمریکایی تحریم برنامه موشکی ایران را در راستای مصوبات شورای امنیت سازمان ملل دانسته و چنین اقدامی را مغایر توافق هسته‌ای اخیر - برجام - نمی دانند.
 
گفته شده که هدف اصلی این تحریم‌ها، شرکت ها و اشخاص فعال در زمینه کمک به برنامه موشکی وابسته به سپاه پاسداران خواهند بود.
در نزدیکی ناو هواپیمابر هری ترومن انفجاری روی داد
+14
رأی دهید
-16

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  دروغ و تکذیب در ذات رژیم نهادینه شده است . بخاطر همین عمل گستاخنه سپاه درخلیج فارس . امریکا طرح فانون جدید تحریم های دیگربر علیه رژیم ایران میکند .اما رژیم واقعیت رابمردم نمیگوید ...مداح گویان رهبری هدف فریب مردم وکشاندن انها به صحنه است ..بیدارشو ای هم وطن
  8
  16
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  hossein+87+ - ایران، ایران
  آمریکای دسیسه چین. هوچی گر کثیف.
  20
  9
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Sepas - تهران، ایران
  این بازی تا کی‌ می‌خواد ادامه پیدا کنه، داستان ادامه دارد.
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  آخه بجای اینکه به ناو بخوره افتاد ۲۰۰ کیلومتر اونورتر. خوب ضایع میشن دیگه.
  1
  5
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.