یک شهر آلمان آتش بازی در اطراف پناهجویان را ممنوع کرد

آتش بازی شب سال نو ۲۰۱۲ در دروازه براندنبرگ برلینشهر آلمانی آرنزبرگ آتش بازی و ترقه زدن شب سال نو در اطراف محل اقامت مهاجران و پناهجویان را برای جلوگیری از تداعی شدن صحنه های هولناک جنگ در ذهن آنها ممنوع کرده است.
 
روانشناسان می گویند که صدای ترقه و فشفشه می تواند باعث اضطراب شدید در میان کسانی شود که از مناطق جنگی گریخته اند.
 
این شهر واقع در راین وستفالیای شمالی همچنین فروش مواد آتش بازی به ساکنان اقامتگاه های پناهجویان را ممنوع کرد.
 
در سایر بخش های آلمان، به مهاجران از کشورهای جنگ زده در مورد احتمال بلند شدن صدای آتش بازی هشدار داده شده است.
 
ترقه و فشفشه بازی در محله های مسکونی شهرهای آلمان میان مردم مرسوم است.
 
کریستیان سوبلر سخنگوی شهر آرنزبرگ به دویچه وله گفت:‌ "کسانی که از نواحی جنگ زده گریخته اند صدای انفجار ترقه را به تیراندازی و بمبگذاری ربط می دهند نه سال نو."
 
گزارش یک نهاد روان درمانی فدرال آلمان در ماه سپتامبر حاکی بود که ۴۰ تا ۵۰ درصد مهاجران یا پناهجویان در این کشور از "پی تی اس دی" (بیماری اضطراب پس از شوک روحی) یا افسردگی رنج می برند.
 
دکتر خواکیم بائر، روان درمانگر در مرکز پزشکی دانشگاه فرایبورگ به دویچه وله گفت که برای کسانی که از پی‌تی‌اس‌دی رنج می برند، صدای آتش بازی می تواند باعث اضطراب، هراس و شوک شود.
 
او گفت:‌ "به این دلیل به نظر معقول می رسد که آتش بازی مرسوم شب سال نو در پناهگاه ها و نواحی اطراف ممنوع شود."
 
آلمان بیش از هر کشور دیگر اتحادیه اروپا امسال پذیرای پناهجویان بوده است. بیش از یک میلیون پناهجو در سال ۲۰۱۵ در این کشور ثبت نام کردند.
 
همزمان سوپرمارکت زنجیره ای الدی سود در آلمان به خاطر عرضه مواد آتش بازی با برچسب "پاریس" مورد انتقاد قرار گرفته است. پاریس در ماه نوامبر شاهد یکی از بدترین حملات تروریستی بود که ۱۳۰ نفر در آن کشته شدند.
 
یک سخنگوی این فروشگاه گفت که این مواد در ماه فوریه گذشته پیش از حملات پاریس تولید شده بود.
+28
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  اینگونه تصمیمات از طرف مدیران شهر یا مدیران کشور نشانه احساس مسئولیت انها ست.دراینجاست که باید مغز را کار انداخت و بهتر فکر کرد که مدیران شهر برای رفاه حال پناهجویان و جلوگیری از زنده شدن خاطرات جنگ در انها نهایت تدبیر را اندیشیده اند. حال در اینجا انهائی که علاقمند به ترقی و پیشرفت خود و خانواده خود میباشند نهایت حسن استفاده را از موقعیت و امکانات موجود میبرند و متاسفانه عده ای هم که دارای تفکرات عقب مانده هستند نه تنها اینگونه خدمات را پاس نمیدارند یا نمی فهمند بلکه هر گونه خدمات رسانی را بعنوان وظیفه مسئولان ان شهر یا کشور میدانند و در پاره ای موارد بعضی از پناهجویان وطنی معتقد هستند که هر گونه خدمات از بابت پول نفت کشورشان میباشد که اینها موظف بپرداخت ان میباشند .در حالیکه اینگونه افراد عقب مانده در کشور خودشان چند لیتر نفت هم گیرشان نمی اید. منظورم این است بعضی از مردم سطح توقعات بیجای انها بحدی بالا و احمقانه است که انسان باید فقط به حماقت انها بخندد
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  raha1984 - هامبورگ، آلمان
  در پاریس همیشه اتش بازی در سال نو ممنوع بوده و هست . نورافشانیهای بسیار زیبایی در اسمان میکنند که خیلی از اتش بازی که خطرناک و احمقانست زیباتر و لذت بخشتره
  6
  10
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  raha1984 - هامبورگ، آلمان . دوست عزیز . پاریس پارسال محشر بود از فشفشه واتش بازی. امسال بخاطر حادثه مرکبار درپاریس و مردم پاریس هنوز عزادارهستند .
  3
  3
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  تهران شهرم - هامبورگ، آلمان
  واقعا که کاری انسان دوستانه انجام داده اند من خودم بعد از چندین سال از پایان جنگ ایران و عراق همیشه شب پایان سال تماما روزهای جنگ و بمب باران را برایم تداعی می کند. و برایم در کنار شادی شب سال نو خاطراتی غم انگیز را یاد آوری می کند . وای به تازه واردین مخصوصا کودکان .....
  0
  0
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.