طرح آزمایشی فنلاند: پرداخت "مقرری بلاعوض" به بیکاران.

+49
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  در انگلیس که این طرحها فقط باعث شده مردم فقیرتر بشوند بیشتر دروغ بگن. بخصوص پناهنده ها و از همه مهمتر پاکستانی ها که سیاه کار میکنند و اعلام بی کاری میکنند و شدند فقیرهای بی نیاز چون خونه هم که شهرداری ها و دولت بهشون میدن و اینطوری یک قشری بوجود آمده که خوراکشون هر شب پیتزاس و روز و شبشون به بطالت می گذره و آنهایی هم که سیاه کار میکنند پناهنده ها هستند که کارشون شده دروغ در دورغ و مجبورن به بدترین شکل کار کنند و تو سری خور باشن و کمتر بگیرن تا مثلاً پول جمع کنند و اکثراً پول نقد تو خونه نگه میدارن و تا زمانی که کارت اقامت بگیرن تقریباً مثل آدمهای دیوانه و روانی میشن و به هیچکس و هیچ چیزی اعتماد ندارن و بخاطر سیاه کار کردن و بدبختی انقدر توسری خوردن که عقده ای میشن و حتی وقتی وضعشون هم خوب میشه بازم روح و روانشون بهم ریخته اس. از این افراد چه زن چه مرد زیاد دیدم برای همین در اروپا باید همیشه یک گپ با پناهنده ها داشته باشی چون یک روز خوبن یک روز . یک روز خوبی میکنند یک روز دزدی و پدرت رو درمیارن. یک قشر معیوب از نظر روح و روان.خود انگلیسا یا اروپایی های این قشر هم بهتر از اینا نیستن
  38
  50
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  کیوان م - تهران، ایران
  طرح خوبی‌ نباید باشه چون تعداد بیکارن افزایش پیدا میکنه ،باید به کسانی‌ که واقعا توانایی کاری رو ندارن این ماهیانه دریافتی رو پرداخت کنن .تو ایران که الان در حال حاضر ۲۰ میلیون بیکار هست اگر اجرا بشه میشه ۵۰ میلیون بیکار .
  23
  25
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  liberté - مونترال، کانادا

  ایده خوبیه به شرطی که باعث گردن کلفتی مفت خورا نشه. جامعه کلی معلول و بیمار خاص و پیر و سالخورده داره. حتی کسایی که تنها و غریب هستن و کسی رو ندارن. اینا میتونن موقتن تا پیدا شدن کار و زندگی براشون حمایت بشن.. چرا که نه.
  9
  32
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  من اصل این خبر رو تو روزنامه خوندم،به اینصورت هست که به همه شهروندان فنلاند ماهانه حقوق پرداخت میشه اونهم مبلغ حدود ٨٠٠ یورو.چه شاغل باشن و چه بیکار. و دیگه بنفیت و حقوق بیکاری عادی کلا جمع میشه.حسن بزرگش این هست که افراد بیکار اگه مشغول به کار پرت تایم یا تمام وقت بشن هیچ اثری روی این پول نداره و این پول رو میگیرن و اینطوری تشویق به کار میشن (و مالیات دادن)،و چون مبلغ ٨٠٠ یورو در ماه خیلی زیاد نیست باعث میشه عده زیادیشون به دنبال کار هم برن بدون ترس از کم شدن و قطع حقوق بیکاری. این طرح اصلا قابل مقایسه با طرح افتضاح و فقیرانه ایکه تو انگلیس هست و فقط روزی ١٠ پوند به افراد بیکار میدن اونم با هزار دردسر و شرایط سخت و غیر عادلانه نیست. تو انگلیس اگه کسی که بیکار هست واقعا بخواد کار هم کنه مخصوصا تو لندن که فقط اجاره تقریبا معادل تمام حقوق ماهانه یه کارمند تمام وقت هست،منجر به این میشه افراد بیگاری کنن یا باید سیاه و غیر قانونی کارگری کنن یا با دوز و کلک و ندادن مالیات و اعلام نکردن کار و درآمد با ترس و لرز دائم کار کنن یا درآمدهای خیلی بالا داشته باشن تا تازه نرمال بشه زندگی کرد.
  4
  33
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  oghab - هلسینکی، فنلاند
  نه باباجان بیخودی بزرگ نکنید .فنلاند صدملیاردبدهی داره وباید خودشوجمع کن فشارمسثقیم این طرح روی ضعیف هاست .که وقعا سخت میشه ...وشاغل هاهم بایدمالیات بیشتربدهند .....فنلاند بزودی یونان دوم خواهدبود.
  14
  16
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  اردشیر مقامی - وادوز، لیختن اشتاین
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. خودت فهمیدی چی گفتی ؟
  19
  2
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::اردشیر مقامی - وادوز، لیختن اشتاین::]. برو سواد آموزی خوندن نوشتن یاد بگیر،بعد میفهمی چی نوشتم.هههه.
  0
  12
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  اردشیر مقامی - وادوز، لیختن اشتاین
  [::Nakamichi - لندن، انگلستان::]. همین که تو رفتی یاد گرفتی بسه , می ترسم اگه منم برم , بیام اینجا مثل تو چرت و پرت و مزخرفات بنویسم !
  4
  0
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::اردشیر مقامی - وادوز، لیختن اشتاین::]. برو پی کارت،ضایع شدی رفت،از این به بعد مواظب باش و قبل از حرف ...زدن کم فکر کن.(تعداد منفی ها به حرفت و مثبت به من گویاست).بای.
  0
  2
  جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.