محاصره مخفیگاه ساحلی بچه‌غول‌های گروگانگیر

 عاملان آدم‌ربایی 45 میلیون تومانی در بابل در شبیخون پلیس محاصره شدند. این گروه آدم‌ربایی که دارای جثه‌های بسیار بزرگی هستند و به بچه‌غول‌ها شهرت دارند، گروگان خود را به یک شهر ساحلی در مرکز مازندران برده بودند.

عملیات پلیس بابل برای به‌دست آوردن ردی از این گروه خشن به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ربوده شدن پسر جوانی از مقابل خانه‌اش در دستور کار قرار گرفت.

بامداد روز یکشنبه 6 دی ماه 94 بود که مرد جوانی درحالی که ترسیده و بسختی قادر به صحبت کردن بود با مأموران پلیس بابل تماس گرفت و آنان را در جریان ماجرای ربوده شدن پسرش قرار داد.

وی در این‌باره ادعا کرد: در خانه بودیم که یکی از دوستان پسرم با تلفن همراه او تماس گرفته و خواست برای انجام کاری جلوی در برود.

پسرم لباس پوشید و از خانه خارج شد اما با گذشت مدت طولانی خبری از او نشد. نگران شده و دم در رفتیم اما پسرم نبود. با تلفن همراه او تماس گرفتیم که خاموش بود. نگران شدیم و به تلفن همراه دوستش زنگ زدیم اما او هم پاسخگو نبود. تا اینکه یک ناشناس تماس گرفت و ادعا کرد پسرم نزد آنهاست و وی را ربوده است.

با توجه به اهمیت ماجرا به دستور سردار مسعود جعفری نسب رئیس پلیس استان مازندران اکیپی از مأموران پلیس آگاهی بابل به سرپرستی سرهنگ جعفری فرمانده انتظامی بابل مأموریت یافتند برای رهاسازی گروگان و بازداشت آدم‌ربایان وارد عمل شوند.

در نخستین اقدام، پلیس با شناسایی مشخصات دوست جوان ربوده شده او را بازداشت کرد و تحت بازجویی قرار داد. وی در این‌باره ادعا کرد چند مرد جوان قوی هیکل با قرار دادن کاردی زیر گلویش او را مجبور کرده‌اند تا با احسان، جوان 20 ساله ربوده شده تماس گرفته و او را از خانه بیرون بکشد.

با توجه به اطلاعاتی که این مرد جوان از نشانی‌های آدم‌ربایان دراختیار پلیس قرار داده بود، مأموران اقدام‌های خود را برای ردیابی آنها آغاز کردند. در جریان این تحقیقات بود که ردپای یکی از بچه‌غول‌ها به نام منصور در یکی از محلات بابل به‌دست آمد. مأموران با به محاصره درآوردن منطقه سعی کردند او را بازداشت کنند اما این مرد با دیدن خودروی پلیس سوار بر خودرویی شده و سعی کرد از محاصره پلیس بگریزد. عملیات تعقیب و گریز پلیس با این مرد قوی هیکل ادامه داشت تا اینکه پلیس با شلیک چند گلوله خودرو را متوقف و راننده را بازداشت کرد.

در بازجویی از این مرد مشخص شد آدم‌ربایان بعد از ربودن احسان او را سوار بر خودرویی کرده و با خود به یکی از شهرهای ساحلی در مرکز استان مازندران برده و در خانه‌ای ویلایی نگهداری می‌کنند.
بدین‌ترتیب براساس این اظهارات، مأموران ویلای ساحلی را شناسایی کردند و به صورت نامحسوس آنجا را تحت کنترل خود درآوردند.

دو آدم‌ربای دیگر که از حضور مأموران بی‌اطلاع بودند وقتی برای انجام کاری از خانه ویلایی بیرون رفته بودند از سوی پلیس بازداشت شدند.

سردار مسعود جعفری نسب درباره جزئیات بازداشت آدم‌ربایان به خبرنگار شوک گفت: وقتی پسری به نام «احسان»، ربوده شد، ابتدا یکی از گروگانگیران به نام منصور دستگیر و با راهنمایی‌های وی اسارتگاه احسان شناسایی شد.

وی افزود: با شناسایی ویلای ساحلی، کارآگاهان با اقدامی غافلگیرانه و هماهنگ، پنج گروگانگیر دیگر به نام‌های «وحید» 26 ساله، «اصغر» 25 ساله، «منصور» 30 ساله، «مهدی» 26 ساله و «امیر» 24 ساله را دستگیر کردند.

وی با اشاره به آزادی گروگان 20 ساله، علت و انگیزه آدم‌ربایی را اختلافات مالی اعلام کرد و افزود: گروگانگیران روانه زندان شدند.
+33
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران

  جوانانی که بعد از انقلاب به دنیا امده و تربیت !!! شده اند .اینها میخواهند اینده ایران را بشاشند . ببخشید بسازند . غم انگیز تر نسل بعد که همچین والدینی دارند .
  2
  32
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  همه این جوانهای اوباش محصول نظام مقدس اسلامی هستند
  0
  18
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ernakola - تهران، ایران
  ایران بهشت کلاهبردار ها شده و راههای گریز از قانون را براحتی می شناسند ..پیمانکاران براحتی از پرداخت حقوق کارگران شانه خالی می کنند. نتیجه آن تلاش های شخصی برای احقاق حق از طریق سرقت یا آدمربایی هست که این هم نتیجه نمی دهد . چون همین کلاهبردارها اگر به مشکلی برخورد کنند براحتی با پرداخت مبالغ سنگینی اداره پلیس را با خود همراه می کند.
  0
  4
  ‌پنجشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۰۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.