خرید جدید استقلال را بهتر بشناسید/ بازیکنی که موتورش دیر روشن می‌شود

آمار و ارقام نشان می‌دهد که خرید جدید استقلال همواره 7، 8 هفته نخست ادوار لیگ را در سکون طی کرده تا هنرش را پس از آن به نمایش بگذارد. حالا باید دید مظلومی می‌تواند از روشن شدن دیرهنگام موتور این مازنی به سود خود بهره ببرد؟

گروه ورزشی مشرق - مهدی مومنی هافبک مهاجم مازندرانی نفت به استقلال پیوست تا اولین خرید نیم‌فصل آبی‌ها در فاز هجومی رقم بخورد. مومنی در لیگ چهاردهم یکی از بهترین‌های استقلال خوزستان بود اما در فصل جاری با نفت منصوریان چندان موفق عمل نکرد.

با تمام این اوصاف آمار نشان می‌دهد موتور این بازیکن تند و تیز همواره از هفته‌های هفتم و هشتم به بعد رقابت‌ها روشن می‌شود.
* عملکرد مومنی در نفت
مهدی مومنی در لیگ پانزدهم برای نفت 8 بازی انجام داد در حالی که 7 مرتبه وارد ترکیب اصلی تیم منصوریان شد. مهدی در دیدار برابر صبا (هفته دوم)، سیاه‌جامگان (هفته سوم)، استقلال (هفته پنجم) و ذوب‌آهن (هفته هشتم) وارد ترکیب اصلی نفت شد که البته توفیقی نداشت.
 
منصوریان هفته هشتم از دقیقه 60 بازی با گسترش دوباره به این هافبک - مهاجم میدان داد تا جای پیام صادقیان وارد زمین شود. وی پس از آن در هر سه دیدار نفت مقابل راه‌آهن (هفته نهم)، پدیده (هفته دهم) و استقلال خوزستان (هفته یازدهم) وارد ارنج اصلی نفت شد تا برای آخرین مرتبه 87 دقیقه برابر تیم سابقش پیراهن نفت را بپوشد و...
* منصوریان کم‌طاقتی کرد؟
شاید علیرضا منصوریان باید صبر بیشتری به خرج می‌داد تا بتواند از توانایی‌های مهدی مومنی در نفت بهره ببرد. بررسی آمار و عملکرد این بازیکن نشان می‌دهد که همواره پس از 7، 8 هفته به اصطلاح موتورش روشن شده است.
 
مهدی مومنی در لیگ چهاردهم بهترین فصل فوتبالی‌اش را پشت‌سر گذاشت. این هافبک مهاجم بعد از اینکه 8 هفته نه گلی زد و نه پاس گلی داد، در ایستگاه نهم لیگ برابر تراکتورسازی تبریز هم پنالتی گرفت و هم پاس گل داد. موتور مهدی از این دیدار به بعد روشن شد تا در ادامه 8 گل برای آبی‌های جنوب بزند.
مهدی گل اولش را در دقیقه 13 بازی با پرسپولیس به قرمزها و سوشا مکانی (هفته دهم) زد. این هافبک مهاجم در ادامه برابر سپاهان (هفته 13) و سایپا (هفته 14) به محمد اوسانی پاس گل داد. همان طور که در تقابل گسترش و سایپا (هفته 29) دوباره زهرش را با ارسال پاس‌های گل به رقبا ریخت. مومنی برای نشان دادن هنرش در تقابل با راه‌آهن (هفته 11) و استقلال (هفته 17) پنالتی گرفت که یکی از آنها را خودش (برابر رحمتی) تبدیل به گل کرد.
* صبا هم صبور بود
داستان دیر روشن شدن موتور خرید جدید آبی‌ها به جز فصل قبل در لیگ‌های دوازدهم و سیزدهم نیز تکرار شد. مهدی برای صبا طی دو فصل 56 بازی انجام داد تا 8 گل بزند و 4 پاس گل ارسال کند. مومنی در لیگ دهم اولین‌بار با گلزنی برابر داماش در هفته دهم اعلام موجودیت کرد هرچند که قبل از آن هم همواره به ترکیب اصلی تیم راه پیدا می‌کرد.
 
مهدی همان فصل بعد از روشن شدن موتورش برابر پیکان (هفته 18) و نفت آبادان (هفته 23) پاس گل داد و از ذوبی‌ها (هفته 19) پنالتی گرفت. جالب اینکه گل‌هایش را هم در هفته‌های دهم (داماش) بیست و دوم (فجر) و بیست و هفتم (داماش) به ثمر رساند.
 
مومنی در لیگ سیزدهم از هفته ششم هنر نمایی‌اش آغاز شد. وی هفته ششم رقابت‌ها به حمیدرضا پاکیزه تازه‌وارد پاس گل داد تا دروازه سپاهان باز شود.
 
این هافبک - مهاجم هفته نهم بازی‌ها هم به داماش گل زد. جالب اینکه قبل از آن هم در تقابل با فجر (هفته هفتم) یک پنالتی برای صبایی‌ها گرفت. مومنی هفته 26 رقابت‌ها هم یک پنالتی از مدافعان استقلال صنعتی گرفت که عنایتی آن را به گل تبدیل کرد.
 
در واقع آمار و ارقام نشان می‌دهد که خرید جدید استقلال همواره 7، 8 هفته نخست ادوار لیگ را در سکون طی کرده است تا هنرش را پس از آن به نمایش بگذارد. حالا باید دید مطابق با فصول قبل پرویز مظلومی و استقلال می‌توانند از روشن شدن دیرهنگام موتور این مازنی به سود خود بهره ببرند؟
* به دنبال گل 21 در بازی 151
از نگاه آمار هافبک - مهاجم جدید آبی‌ها تاکنون با پیراهن فولاد، صبا، استقلال خوزستان و نفت در ادوار دهم تا پانزدهم لیگ برتر 150 بازی انجام داده و طی این مدت 107 مرتبه وارد ترکیب اصلی تیم‌هایش شده است تا به جز 14 پاس گلی که ارسال کرد، 20 گل هم به ثمر برساند.
حال باید دید هافبک مهاجمی که تاکنون در ادوار لیگ 9 هزار و 729 دقیقه حضور مستقیم داشته می‌تواند با پیراهن آبی‌ها دنبال گل شماره 21 خود باشد؟
+7
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  وقتی‌ سرمربی یا مکانیک کار بلد نباشه موتورش اگه به کار هم بیفته زرتی یاتاقان میزنه و آب روغن قاطی میکنه و به پرت پرت کردن می‌‌افته :o آخه این مظلومی چی‌ بارشه? دیگه از مجتبی‌ جباری نزدیک ترو دلسوز تر به کیسه بود که میگفت پرویز خان سر تمرین یه صندلی میزانه و زیر آفتاب علم میده و کپشت سر هم چرت مرغوب میزنه و هر موفقیتی هم باشه با درخشش کراار, مجیدی ,خسرو,, جباری آندو ,نکونام و دیگر بازیکنان بوده که حتا با اونها نتونست یه سهمیه آسیا بگیره
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.