به بهانه حضور مادر یک کشتی گیر در سالن کشتی/ ماموران دلشان نیامد او را به خانه برگردانند

اتفاق مهمی که بازتاب جهانی هم داشت حضور مادر یکی از کشتی گیران در سالن مسابقات بود.
 
حمیدرضا یادگار - خبرگزاری خبرآنلاین؛رقابت های کشتی فرنگی باشگاه های جهان در حالی دو هفته قبل در خرمشهر به پایان رسید که یک نکته در برگزاری این مسابقات بسیار ویژه بود،آنقدر که سایت فدراسیون جهانی هم به آن پرداخت،برجسته اش کرد و چند خطی درباره اش نوشت.شاید برای آنها هم مثل همه ایرانی ها که سالهاست خانمی را در سالن های کشتی ندیده اند این اتفاق خیلی جالب بود.در گزارشی که روی خروجی سایت فیلا قرار گرفته بود آمده است:« در حالی که زنان در ایران اجازه تماشای مسابقات مردان در سالن ‌ها و استادیوم‌ها را ندارند، مادر امیر قاسمی منجزی، کشتی‌گیر وزن 130 کیلوگرم این فرصت را پیدا کرد تا در سالن حاضر شود و شاهد پیروزی فرزندش در ر‌قا‌بت‌های باشگاه‌های جهان باشد.»
مادر سالخورده منجزی یک قدم بزرگ برداشت.قدمی که شاید در آینده ای نزدیک شرایط را طور دیگری رقم بزند و با برنامه ریزی درست، فراهم کردن زیرساخت ها و همکاری همه مسئولان فرصت تماشای مسابقات برای بانوان علاقمند به ورزش را هم فراهم کند.
 
چند هفته پس از این اتفاق اما باز هم پای چند خانم به سالن های ورزشی باز شد.این بار هم در کشتی و البته در مراسمی که بازوبند پهلوانی را به بازوی پهلوان ایران بستند.در این مراسم سه مادر شهید حضور داشتند و بازوبند پهلوان ایران را یکی از مادران شهید بر بازوی او بست.اتفاقی تازه که رسول خادم رییس فدراسیون درباره اش این طور حرف می زند:«حضور مادر سه شهید فکر می‌کنم ختم کلام است. از این جایگاه فراتر نداشته‌ایم، نداریم و نخواهیم داشت.»
 
این اتفاق در حالی افتاده است که حضور بانوان و البته مادران این سه شهید در سالن کشتی شاید بتواند فصل تازه ای را برای اینکه خانواده ها بتوانند از نزدیک مسابقه فرزندان،برادران و همسران خودشان را تماشا کنند.اتفاقی که نیاز به زمان دارد اما شاید روزی اتفاق بیفتد.لاله افتخاری نماینده تهران پیش تر در این مورد گفته بود:«تلاش های زیادی قبلا برای حل موضوع ورود بانوان به اماکن ورزشی شده است. سال قبل و برای مسابقات والیبال چون این اتفاق رسانه ای شد از مسیر منطقی خودش خارج شد. به دنبال راهکار بودیم تا بتوانیم زمینه را فراهم کنیم که بانوان در جایگاهی مناسب حضور داشته باشند.در هر صورت هنوز این اتفاق نیفتاده است.»
 
نماینده تهران در حالی از شرایط ورود بانوان به ورزشگاه حرف می زند که بنی تمیم دبیرفدراسیون کشتی نیاز به این می بیند که یک توضیح درباره ورود مادر یکی از کشتی گیران به سالن کشتی بدهد.او می گوید:«ما در مقابل این مسئله طبق قانون عمل می کنیم.مادر این بنده خدا هم که در مسابقات کشتی حضور داشت مهمان ویژه بود،سن و سالی ازش گذشته بود و با عصا به سالن آمده بود.می شود گفت استثنا. فکر می کنم ماموران هم او را جای مادر خودشان دیدند و دلشان نیامد که به او بگویند به خانه اش برگردد.»
 
در خصوص این اتفاق با علیرضا رضایی سخنگوی کشتی هم تماس گرفتیم.او موضوع را کلی توضیح می دهد و با اشاره به مقام مادر می گوید:«مادر مقام بالایی دارد.حضور مادر سه شهید هم برکت این اتفاق بود.اما در خصوص مسئله حضور بانوان در سالن های کشتی باید بگویم که ما طبق قوانین جاری مملکت برخورد می کنیم و هرگز خارج از این چارچوب حرکت نخواهیم کرد.»
+27
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران
  هرگز خارج از چارچوب حرکت نخواهیم کرد.!!!/// * چارچوب * ! یه چیزی شبیه به همون * گوشه بشقاب * هست . شما اگه توانستید گوشه بشقاب را پیدا کنید !!! شاید این چارچوب را هم بفهمید .
  1
  12
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.