محکومیت قطعی نخست‌وزیر سابق اسرائیل به ۱۸ ماه زندان

اهود اولمرت از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ میلادی نخست‌وزیر اسرائیل بود.
 ایهود اولمرت، نخست‌وزیر پیشین اسرائیل به جرم دریافت رشوه به تحمل ۱۸ماه زندان محکوم شد. او اولین نخست‌وزیر اسرائیلی است که به زندان خواهد رفت. دوران زندان اولمرت از فوریه سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد.
 
دادگاه عالی اسرائیل ایهود اولمرت، نخست‌وزیر پیشین این کشور را به ۱۸ ماه زندان محکوم کرد.
به گزارش خبرگزاری آلمان با اعلام حکم قطعی حبس از سوی دادگاه عالی، اولمرت اولین نخست‌وزیر در تاریخ اسرائیل شد که به زندان خواهد رفت.
 
دادگاه عالی حکم دادگاه نخستین برای اولمرت را کاهش داده است. اولمرت در دادگاه بدوی در ماه مه ۲۰۱۴ به تحمل ۶ سال حبس محکوم کرده بود. ایهود اولمرت به دلیل دریافت رشوه در دوره‌ای که شهردار اورشلیم بود محکوم شده است.
 
دادگاه اعلام کرد که در دست‌کم ۲ مورد برای مقامات دادگاه مسجل است که اولمرت در جریان پرداخت رشوه به اطرافیان‌اش بوده است. در یکی از این موارد یک تاجر مبلغ ۱۴۰ هزار دلار رشوه به برادر اولمرت پرداخت کرده است. در مورد دیگر مبلغ ۱۷ هزار دلار به دستیاران ایهود اولمرت رشوه پرداخت شد.
 
به گزارش خبرگزاری آلمان اولمرت باید از تاریخ ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۶ خود را به زندان معرفی و دوران حبس خود را آغاز کند.
در این پرونده تعدادی دیگر از مقام‌های رده بالای شهر اورشلیم نیز به اتهام دریافت رشوه دادگاهی شدند. شمار قابل‌توجهی از این مقام‌ها متهم‌اند که در دوران ریاست اولمرت بر شهرداری شهر در یک پروژه‌ی ساخت‌وساز بزرگ شهری مبالغ هنگفتی رشوه دریافت کردند.
 
ایهود اولمرت از سال ۱۹۹۲ میلادی تا سال ۲۰۰۳ شهردار اورشلیم بود. او در سال ۲۰۰۶ به سمت نخست‌وزیری اسرائیل رسید و تا سال ۲۰۰۹ در این سمت باقی بود.
 
اولمرت در سال ۲۰۰۷ اعلام کرد که به بیماری سرطان پروستات مبتلا شده است. او اما تاکید کرد که بیماری خللی در انجام وظایف او به عنوان نخست‌وزیر کشور ایجاد نخواهد کرد و به کار ادامه خواهد داد. اولمرت در انتخابات رهبری حزب راست‌میانه "کادیما" که او یکی از اعضای آن است شرکت نکرد و در سال ۲۰۰۹ نیز از سمت نخست‌وزیری استعفا کرد.
 
+24
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  با دارا و سارا - ملبورن ، استرالیا
  باید گفت که. اسرائیل اولین کشوری در خاورمیانه هست که موارد دمکراسی رو در کشورش اجراء میکنه.
  3
  7
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.