حسن روحانی: ۹ دی روز دفاع از ولایت فقیه و ولی‌فقیه بود

آقای روحانی نزد آیت‌الله خامنه‌ای سخنرانی می‌کرد.حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، ۹ دی را «روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه» توصیف کرده است.
 
به گزارش سایت دفتر رهبر جمهوری اسلامی، آقای روحانی که روز سه‌شنبه هشتم دی، در یک مراسم این دفتر سخن می‌گفت، افزوده که «امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه‌ برنامه‌ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب تامین شده است».
 
در روز ۹ دی سال ۱۳۸۸ هزاران تن از حامیان جمهوری اسلامی، در حمایت از آیت‌الله علی خامنه‌ای و در مخالفت با جنبش سبز، در نقاط مختلف ایران تظاهرات کردند.
 
چند روز پیش از آن که با روز عاشورا مصادف بود، هزاران تن از مردم تهران و تعدادی دیگر از شهر‌ها، تظاهراتی در اعتراض به جمهوری اسلامی برگزار کرده بودند. در آن تظاهرات شعارهای تندی علیه آیت‌الله خامنه‌ای سر داده شد و تعدادی از معترضان نیز کشته و زخمی شدند.
 
اما رهبر و دیگر مقام‌های حکومت ایران، معترضان آن روز را به اهانت به امام سوم شیعیان متهم کردند.
در جریان تظاهرات ۹ دی در تهران، آیت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، سخنرانی کرد و در آن، معترضان را «مشتی بزغاله و گوساله» توصیف کرد.
 
رهبر جمهوری اسلامی نیز در سخنانی، تظاهرات روز ۹ دی را «کار خدا» دانست و گفت که این روز «در تاریخ ماند».
 
حسن روحانی نیز که آن هنگام یکی از نمایندگان آقای خامنه‌ای در مجمع تشخیص مصلحت نظام بود، روز ۹ دی را «پاسخ قاطع مردم به معاندین و ضد انقلاب» توصیف کرده بود.
 
از سال ۱۳۸۸ به این سو، هر سال، مراسم متعدد دولتی در گرامی‌داشت ۹ دی برپا می‌شود.
 
این در حالی است که میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ که رهبری جنبش اعتراضی پس از آن را بر عهده داشتند، از بهمن ماه سال ۸۹ همچنان در حصر به سر می‌برند.
 
زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی نیز شرایط مشابهی دارد.
یکی از وعده‌های آقای روحانی در دوران مبارزات انتخاباتی خود برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۲، فراهم کردن زمینه برای آزادی این افراد و زندانیان سیاسی بود.
 
محمدحسین صفار هرندی، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در هفته گذشته و در جریان یک سخنرانی به مناسبت ۹ دی گفته بود که آقای موسوی «امروز هم همچنان دچار توهم است و به همین دلیل توبه و عذرخواهی نمی‌کند».
+3
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Vejdan bidar - امستردام ، هلند

  فقط وعده وعده، ۳۷ سال دروغ به ملت، امیدوارم نیست و نابود شوید ،
  1
  33
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  greatpersian1 - وین، اتریش
  این روز مثل روزهای دیگر فقط مسخره کردن خودتون بود.
  1
  11
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  روز 9 دی هم مثل 28 مرداد بود روز لاتها و چاقوکشان و بی مخ ها
  5
  14
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۱
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  فداِی آقا - اودنسه - دانمارک دوست عزیز خیلی مشتاق هستم برای یافتن و درک شیعه حقیقی چون همانطور که آگاه هستی دیدگاه علامه الهیاری مرد متفکر بزرگ با دیدگاه آقای خامنه ای در مورد شیعه 180 درجه تفاوت دارد. حال نظر شما را بعنوان
  5
  2
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۱
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  فداِی آقا - اودنسه - دانمارک دوست عزیز خیلی مشتاق هستم برای یافتن و درک شیعه حقیقی چون همانطور که آگاه هستی دیدگاه علامه الهیاری مرد متفکر بزرگ با دیدگاه آقای خامنه ای در مورد شیعه 180 درجه تفاوت دارد. حال نظر شما را دراینمورد میخواستم بدانم چون می بینم در جائی از علامه و نظریه اش دفاع میکنی و در جائی دیگر از رهبری بعنوان ولی فقیه و رهبر شیعان نام میبری . آیا کدام یک از این دونفر واقعیت را بیان میکنند. خیلی متشکر میشوم .اگر نظرت را با صراحت بیان کنی چون خیلی از ما بر اثر این تضادها در اشتباه و سر در گمی بسر میبریم.
  6
  6
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.