آیت الله خامنه ای: دیگر امید چندانی به سیاستمداران جهان اسلام ندارم

آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در یک سخنرانی در تهران خطاب به "علما و روشنفکران جهان اسلام" خواستار "برپایی تمدن نوین اسلامی" شد و گفت: "من دیگر امید چندانی به سیاستمداران جهان اسلام ندارم."
 
آیت الله خامنه ای، این سخنان را هشتم دی (۲۹ دسامبر) و در بین جمعی از مدیران دولتی و مقام های نظامی ایران، سفرای کشورهای اسلامی و میهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی بیان کرد که به مناسبت سالروز تولد پیامبر اسلام در تهران به سر می برند.
 
رهبر ایران در سخنرانی خود خواستار آن شد که "مسلمانان با همت خود تمدن نوین اسلامی را برپا کنند". او گفت: "این خطاب به علما و روشنفکران جهان اسلام است که غرب را قبله‌ خود نمی‌دانند. من دیگر امید چندانی به سیاستمداران جهان اسلام ندارم."
 
آقای خامنه ای افزود: "امروز هدف دشمنان ایجاد جنگ داخلی بین مسلمانان است و متأسفانه تا حدودی موفق شدند و کشورها را یکی پس از دیگری ویران می‌کنند... سوریه، یمن و لیبی را ویران می‌کنند... در بحرین مسلمانان را زیر فشار قرار می‌دهند.. در نیجریه چرا برای آن شیخ مصلح تقریبی مؤمن این‌جور فاجعه‌آفرینی می‌کنند... چرا دنیای اسلام ساکت می‌ماند؟"
 
اشاره رهبر ایران به درگیری اخیر ارتش و شیعیان در شمال نیجریه است.
شماری از مقام های نظامی و مدیران دولتی ایران در سخنرانی امروز رهبر جمهوری اسلامی حضور داشتندآیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنرانی خود اظهار داشت: "از هنگامی که موضوع شیعه و سنی در ادبیات مقامات و سیاستمداران آمریکایی مطرح شد، اهل فهم و اهل نظر نگران شدند زیرا مشخص بود آنها به دنبال یک توطئه جدید و خطرناک تر از قبل هستند."
 
رهبر ایران از گفته های جورج بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا انتقاد کرد و گفت: "اظهارات رئیس جمهور قبلی آمریکا بعد از ماجرای یازده سپتامبر که سخن از جنگ صلیبی بر زبان آورد، در واقع نشان دهنده جنگ دنیای استکبار با اسلام است". او باراک اوباما رئیس جمهور فعلی آمریکا را هم مورد انتقاد قرار داد و افزود: "مسئولان فعلی آمریکا می‌گویند که با اسلام موافقیم، با فلان فرقه مخالفیم، اینها نفاق دارند و دروغ می‌گویند."
 
پیش از آقای خامنه ای، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران هم در این جمع سخنرانی کرد و گفت: "اگر کشورهای بزرگ اسلامی در کنار یکدیگر به فکر مسائل عامه مسلمین بودند، به راحتی مشکلات منطقه حل و فصل می شد."
 
او بدون نام بردن از عربستان سعودی افزود: "کشوری که بیشترین نقش را در کاهش قیمت نفت داشت، اکنون بودجه سال آینده خود را با کسری ۱۰۰ میلیارد دلاری بسته که این نشان می دهد، کسی که چاه برای دیگران می کند اول خود در آن خواهد افتاد."
+20
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  40Mehrdad - مالمو، سوئد

  من هیچی نمیگم جز اینکه منتظرم اودنسه فدای آقا بیایید مطلب بذارد تا من برای ایشون کامنت بذارم و منفی بدم بهش.
  8
  37
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  abikaka - شيراز، ایران

  آره دیگه امیدی به اونا نیست. خودت دست به کار شو انشالله ایران رو به کره شمالی میرسونی
  5
  28
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  cardenas - تهران، ایران

  عربستان با این همه صادرات نفت و جمعیت ۳۰ میلیونی و بدون داشتن مشکلات تحریم و اختلاس های کلان وقتی ۱۰۰ میلیارد کسری داشته باشه میشه حدس زد اوضاع ایران چه خبره ، هی پول چاپ کنید و کسری تونو از مردم بگیرید.
  4
  28
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی
  ....به اون چهره سیاه و ریا کارنه ات ، نه در قلب ملت خودت و نه در قلب ملل مسلمان جای داری ، اتش کینه و تفرقه رو شما رافضی های صفوی مسلک به راه انداختید وگرنه برادران عزیز شیعه و اهل سنت سالها و قرنهای متمادی در کنار هم زندگی میکردند ، مشکل از انجایی شروع شد که برخی برادران عزیز شیعه فکر کردند شماها رهبران معنوی این تفکر اسلامی هستید حال انکه شما بویی از اسلام و مکتب اهل بیت نبردید و با ایجاد فرقه گرایی در وهله اول انسجام ایران یکپارچه را از هم گسستید و امروز قصد دارید در صفوف ملتهای مسلمان تفرقه افکنی کنید ، لعنت و شرم بر شما و تفکراتتان . ای ملت عزیز ایران بیدار شوید
  12
  29
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  دیگه حنات حتی رد هم نمی اندازه. هرموقع شما جواب دادی چرا فقط به شیعه ها کمک میکنی اون موقع موضوع شیعه سنی را هم ما باور میکنیم آمریکا درست کرده؟ در کشور ما سنی ها شهروند درجه دو هستند و مثل روز از همون نیجریه و همون شیخی که خودت نام برده و با پول ما داره اونجا حسینیه می سازه تا یمن چرا خامنه ای دنبال شیعه بازی هستش؟ سوریه ،لبنان ،بحرین،یمن و تازگی هم آفریقا. چرا خوب یکبار درباره مسلمانان چین یا میانمار یا چچن که میکشندشون حرف نمیزنی؟ من خودم شیعه هستم و از این رفتار زشت شماها بدم میاد همانطور که از سنی های آشغال نژاد پرست بدم میاد. هرموقع شما در اسلام توانستید به انسانیت برسید اون موقع میشه اسم شما رو آدم گذاشت و تا زمانی که اسلام اسلام میکنید و هرکدوم چسبیدید به بیزینس و گروه خودتون همه مردم وظیفه دارند از اسلام خارج بشن چون این دین خدا نیست این جنگ فرقه هاس و هیچ هدفی جز قدرت طلبی و شهوت های شیطانی امثال خامنه ای ،بن لادن و ملا عمر و بغدادی و ملک سلیمان و غیره نیست. اینها هیچی از اسلام جز قدرت و شهوت نمی دونند.من شخصاً دارم روی زرتشتی شدن و برگشتن به دین پاک نیاکانم کار میکنم
  4
  17
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک

  [::سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی::]. منم......به اون چهره ریشو بی‌سیبیل .. عمریها. کینه از اون جایی شروع شد که علمای ما مخصوصأ علامه بزرگ اللهیاری پته شما عمریها رو ریخت رو آب. تمامی صفات ... شما عمریها با سند صحیح تو کتابهای خودتون نوشته. تو بزدلم که جربزش رو نداری زنگ بزنی شبکه اهل بیت. درود بر مقام معظم که شماهارو کیش و مات کرده.
  44
  17
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  aziuk - لندن، انگلستان
  به درک :( :( :( :(
  1
  18
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  فداِی آقا -اودنسه- دانمارک : دوست عزیز بسیار تعجب کردم یعنی شوکه شدم وقتی دیدم از علامه الهیاری به نیکی یاد میکنی و خیلی خوشحال میشوم اگر توضیح بیشتری در مورد دیدگاهت نسبت به سخنان این مرد متفکر و شجاع ارائه دهی .قبلا از شما تشکر مینم. با توجه باینکه نظریه ایشان در مورد شیعه با دیدگاه آقای خامنه ای 180 درجه تفاوت دارد.
  3
  13
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  [::نازک بین - شفیلد، انگلستان::]. مقام معظم رهبری ولی فقیه دلایل خود را دارند. ولی شخصأ بر این اعتقادم؛ با جماعتی که دشمن اهل بیت ع و قاتل دختر پیامبر ص هستند که جهنمی بودنشان در قرآن آمده نباید وحدت کرد. برای همین به علامه کبیر متفکر بزرگ اللهیاری که بطور کاملأ علمی کفر این جماعت رو اثبات میکنه؛ ارادت کامل دارم. هیچ احدی نمیتواند در در باره کفر عمر؛ ابوبکر و عایشه با ایشان مناظره کند و پیروز شود. براستی که ایشان شیر شیعه هستند.
  19
  10
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  razmandeh - استکهلم، سوئد
  جهان اسلام را ولش کن !!!!بچسب به جهان کفر پوتین را بچسب
  4
  9
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.