وقتی دوباره با اختلاف فاحش به پرسپولیسی ها باختند/سه نتیجه عجیب برای استقلالی ها در نظرسنجی ۹۰؟

باقری، مهدوی کیا و علی کریمی با اختلاف فاحشی برنده نظرسنجی برنامه عادل بودند و این مسئله می تواند جای بررسی داشته باشد.
 
داریوش سعیدی-خبرگزاری خبرآنلاین؛ دوشنبه شب یکی دیگر از بهترین بازیکنان تیم منتخب بعد از انقلاب ایران، در برنامه 90 و با رای مردم انتخاب شد. او علی کریمی بود، کسی که توانست به سادگی از پس چهره هایی چون جباری و نویدکیا بربیاید و با اختلاف فاحش، این عنوان را مال خود کند. با چیدمانی که شب گذشته صورت گرفته بود، گویا عادل فردوسی پور در تصمیمات قبلی اش صرفنظر کرده و قرار است حتما علی پروین را در نظرسنجی اش بازی ندهد، با این حال باید منتظر ماند و دید او در آینده چه کار خواهد کرد. اما در نظرسنجی دیگر، بار دیگر اتفاقی تکراری افتاد؛ اینکه پرسپولیسی ها با اختلاف فاحش برنده باشند. در سال ها گذشته همیشه شرایطی رقابتی در 90 به این شکل بوده که پرسپولیسی ها با اختلاف کم نسبت به گزینه های استقلالی برنده بوده اند اما اخیرا شرایط کاملا تغییر کرده و رای قرمزها بسیار بیشتر از آبی هاست. در فضای مجازی، استقلالی ها می گویند نظرسنجی برنامه 90 را تحریم کرده اند و برایشان اعتباری ندارد. دوشنبه شب در اینستاگرام، بزرگترین پیج های استقلالی که فالوورهای زیادی هم دارند، از هواداران می خواهند در نظرسنجی ها رای ندهند. گویا این مسئله در بین استقلالی ها هم تبدیل به یک باور قوی شده است چراکه محمد نوازی مربی این تیم اخیرا در مصاحبه ای گفته بود: «استقلالی ها که نظرسنجی 90 را تحریم کرده اند و بیشترشان رای نمی دهند...» البته کسی نمی تواند با قطعیت بگوید این ادعا درست است یا اشتباه چراکه نهایتا تعداد شرکت کننده ها در نظرسنجی های 90 تغییری نسبت به گذشته نداشته است.

نگاهی به سه نظرسنجی اخیر برای انتخاب بهترین بازیکن های بعد از انقلاب به خوبی نشان می دهد اتفاق تازه ای در نظرسنجی 90 رخ داده است. بی شک بازیکنانی مثل کریم باقری، مهدوی کیا و علی کریمی جزو بهترین ها بوده اند ولی تا آنجا که همه می دانند همیشه در این نظرسنجی ها، کیفیت ملاک اصلی نبوده و بیشتر اوقات کری خوانی های آبی و قرمز، شکل نتایج را مشخص کرده است.
اولین بار از نظرسنجی انتخاب بهترین هافبک دفاعی ایران اختلاف ها به چشم آمد. در حالی که نکونام و تیموریان به عنوان دو بازیکن شاخص استقلالی در نظرسنجی حضور داشتند، کریم باقری با 62 درصد آرا بهترین شد و نزدیک ترین بازیکن به او تیموریان بود که تنها 10.8 درصد آرا را مال خود کرد.
سپس در نظرسنجی بهترین هافبک راست تاریخ ایران هم دقیقا چنین اتفاقی افتاد. مهدوی مهدوی کیا در حضور نامجو مطلق و نوازی استقلالی، 77.1 آرا را مال خود کرد و با اختلاف بسیار فاحش بهترین شد. پس از این اتفاق بود که محمد نوازی در مصاحبه ای اعلام کرد: «استقلالی ها نظرسنجی 90 را تحریم کرده اند و در آن شرکت نمی کنند...» البته مجید نامجو مطلق سریعا به مهدی مهدوی کیا تبریک گفت و حتی توضیح داد: «مردم رای داده اند و نمی شود به نتیجه نظرسنجی ایراد گرفت. به هر حال با رای مردم بازیکنان انتخاب می شوند.» او درباره زیاد بودن پرسپولیسی ها هم گفت: «خب این یک چیز مشخص است. با این حال نتیجه با رای مردم به دست می آید....»
در نظرسنجی آخر 90 هم، علی کریمی با اختلاف فاحش توانست بهترین هافبک نفوذی ایران بعد از انقلاب شود. او با 70 درصد آرا، توانست چهره هایی چون منصوریان و جباری را شکست دهد و چنین عنوانی را مال خود کند. البته کریمی در سال های حضور در تیم ملی بهترین بود و بازی های فوق العاده ای با پیراهن تیم ملی انجام داد که بی شک استقلالی ها هم آن را فراموش نخواهند کرد. به همین دلیل شاید این میزان رای او، چندان عجیب نباشد ولی اینکه منصوریان و جباری روی هم زیر 18 درصد رای آوردند خوش نکته مهمی به نظر می رسد.
+33
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  RAZMANDE - بروکسل، بلژیک
  پرسپولیس سرور استقلاله
  30
  32
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  سورتمه - سورتمه، بلژیک
  نظر سنجی رو وللش! پرسپولیس حتی نتونسته یک سوم افتخارات تیم استقلال رو کسب کنه! الان هم که یک پایه فینال جام حذفی هستیم و تقریبا تیم اول جام ازادگان! هر وقت تونستید توی زمین نتیجه بگیرین مهم است! زنده باد ابی دلان
  32
  33
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  بختیاری2500 - اهواز، ایران
  هیچ موقع یه تیمی که مردمی نیست تو دل مردم جا نمیگره ! استقلال از اولش تیم ساواک بود و اکثر بردهاش با زور ساواک بود مثل الان....توی یوتوب حرفهای پرویز قلیچ خانی را گوش کنید که با زور ساواک یک سال برا تاج بازی کرد..و در ضمن صحبت تعصب نیست خداوکیلی کدام استقلالی بهتر پرسپولیسی بود ؟ همه پرسپولیسیها توی بهترین تیهای دنیاه بازی کردن و همیشه بهترین اسیاه بودن..زنده باد تیم کوروش بزرگ ایرانی اصل...!
  16
  22
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  آخه کیسه کش‌ها مال این صحبتها نیستن که در هر نظر سنجی حتا به گرد پای پرسپولیس ها برسن :) وقتی‌ یک بازیکن برتر آسیا ندارن،وقتی‌ در هیچ باشگاه معتبر اروپائی مثل بایرن مونیخ, هرتا برلین,, آرمینا بلفیلد بوخوم, هامبورگ , ستاره و محبوب نبودن دیگه نباید هیچ حرفی‌ از کل کل بزنن،،دلشون خوشه در دوره احمقی نژاد چار بار دربی را بردن اما بعد از مموتی دیگه رنگ برد دربی را ندیدن ;) اون آخرین بار که کیسه‌ها به کمک فدراسیون و دولت مموتی و داور‌ها از پرسپولیس بردن دلار 300 تومان بود :o چرا بعد از احمقی نژاد حتی ده و 9 نفره هم رنگ پیروزی را ندیدن،?!،تا صد سال دیگه هم هر نظر سنجی بشه با اختلاف زیاد به سرورشون میبازن،،اینجاست که محبوب‌ترین و پر هوادارترین تیم‌ ایران مشخص میشه،،تیم‌ دسته سه رفته را چه به کل کل با محبوب‌ترین تیم‌ آسیا :)
  17
  23
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  بختیاری2500 - اهواز، ایران . استقلال تیم ساواک ؟ بود ولی الان که پرس پول لیس تیم و سپاهی هاس..هرچی سردار و اطلاعاتیه تو این تیم هستن. به گفته خودت جاها عوض شده . ولی خدایش اگر اون موقع استقلال تیم ساواک بود و خوب نیتجه میگرفت الان دیگه چه بهانه ای دارید؟ استقلال محبوب هستش و مردم دوستش دارن حتی بخاطر شاه هم که شده مردم امروز خیلی بیشتر از تیم اطلاعاتی های سپاه دوستش دارن. یه نگاه به بازیکنا و مدیراتون بکنید می فهمید چه روابطی پشت پرده اس. حالا شما سنگش رو به سینه ات بزن ولی اراده و خواست مردم این تیم رو نگه داشته وگرنه سپاه بارها خواسته منحلش کنه و تمام تلاششون رو هم کردند ولی مردم نگذاشتند. جاوید شاه نه بخاطر اسمش و زندانهاش بخاطر کارهایی که کرد بخاطر سالنها و ورزشگاههایی که ساخت و بعد از 50 سال هنوز سپاه و شیخا حتی یک مورد نتونستند مثل شاه بسازند. شاه پول نفت رو می دزدید و این همه کارخونه و وزرشگاه و جاده و فرودگاه و ایستگاه و .. با بهترین کیفیت ساخت و سپاه و آیت الله های شما پول نفت رو نمی دزدند و هیچی هم نمی سازند یا هرچی هم ساختن با بدترین کیفیت..آره
  11
  7
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  بختیاری2500 - اهواز، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. از اینکه تیمها را به سردارها دادن درست میگی..ولی خبر نداری که امیدوار رضایی برادر محسن رضایی .....همکاره تیم ابیست...و این حکومت مطمعن باش اگر میتوانست تا حالا پرسپولیس مردم را بخاطر کورش بزرگ نابود کرده بود.همیطور که میبینی 3 تیم اطلاعات امروز و ساواک قدیم در لیگ هستند ولی تیمهای مثل شاهین اصلا نیست و نابود کردن ولی زورشان به پرسپولیس بزرگ 60 میلیونی نمیرسه..اره سردارهای که اوردن در پرسپولیس برا نابود کردن تیم بود و دیدی هر وقت داره موفق میشه یا مربیشو عوض میکنند یا براش سرپرست جدید میفرستن..چرا برا اس اینجوری نمیشه؟و در ضمن الان ویسی پرسپولیسی یه ابی را به صدر برده ..بازهم دم پرسپولیسیها گرم....!
  2
  3
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  بختیاری2500 - اهواز، ایران
  [::paksan - ایران، ایران::]. اینو یادم رفت کسی منکر شاه عزیز نیست روحش شاد..همین سرپرستان ...تیمتان مثل تیمسار.....خسروانی شاه خراب و نابود کردن.شاه تیم نداشت ساواک داشت شاه عاشق همه تیمهای ایرانی بود ! شاه عاشق مردم بود و هر سال سه بار قبر کورش بزرگ و پرسپولیس همان تخت جمشید را زیارت میکرد..من در ضمن اینها را میگم نه که به طرفداران عزیز تیم ابی بربخوره نه.واقیعت است..و در الان فعلا کار دست اصفهانیهاست .من خودم سالها در اصفهان فوتبال کردم میدانم چه خبر هست
  2
  1
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  خب هر شلغم و چقندری هم اینو میتونه بفهمه وقتی‌ اسم تیمی تاج باشه و سرپرست اون هم تیمسار نام خسروی امنیتی بوده باشه اون تیم‌ از طرف دربار حمایت میشه و حتا انقدر خسروی زورش گرفته بود که فیلم شیش تائی معروف را سوزوند و بعد بازیهای کشتی‌ جهانی‌ را بهأنه کردن انگار که فقط دو سه دوربین فیلم برداری بوده :o کیسه‌ها قبل از عن قلاب,, تاج بودن حالا شدن عمامه‌ :o اما پرسپولیس بخاطر مردمی باستانی و با 2500 سال سابقه محبوب دل میلیونها ایرانی‌ و غیر ایرانیست و هواداران پرسپولیس انقدر اتحاد و جربیزه داشتن ک اسم رژیمی جعلی پیروزی را قبول نکردن ما تاجیها زودتر از دولت,,, اس‌ دق لال- اس‌ دق دلال ,,کردن ،در آخر هم روحت شاد شاهنشاه محبوب که هیچ ایرانی‌ واسعش فرقینداشت و استادیوم‌ها مجموعه‌‌های ورزشی فرهنگی سینما‌ها دانشگاه و بیمارستان‌های ساخته که هنوز با استاندارد‌های الان یکی‌ هست،،روحت شاد پادشاه محبوب و دلسوز
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.