بنزین در عربستان پنجاه درصد گران شد

هم‌زمان با اعلام کسری بودجه بی‌سابقه، دولت عربستان سعودی قیمت آب و برق و گاز را در این کشور را بالا برده و از گران شدن پنجاه درصدی بنزین خبر داده است.
 
سقوط شدید قیمت نفت باعث شده که دولت عربستان در بودجه سال آینده مجموعه‌ای از تدابیر ریاضتی از جمله کاهش یارانه‌های انرژی را در نظر بگیرد.
 
شورای وزیران عربستان در جلسه امروز علاوه بر افزایش قیمت بنزین با گران شدن آب و برق هم موافقت کرده است.
 
قیمت‌های تازه از فردا سه‌شنبه ۲۹ دسامبر به اجرا گذاشته می‌شود.
قیمت بنزین از لیتری ۶ دهم ریال سعودی به لیتری ۹ دهم ریال (معادل ۲۴ سنت آمریکا) خواهد رسید و قیمت گاز و دیزل هم افزایش خواهد یافت.
 
کسری بودجه دولت عربستان سعودی در سال ۲۰۱۵ میلادی به رقم بی‌سابقه ۳۶۷ میلیارد ریال سعودی، معادل ۹۸ میلیارد دلار رسیده است.
 
شورای امور اقتصادی و توسعه عربستان این میزان کسری بودجه را با توجه به سقوط قیمت نفت در ماه‌های اخیر "رقمی قابل قبول" خوانده است.
 
به گفته یکی از مشاوران اقتصادی دولت عربستان، علاوه بر سقوط قیمت نفت، عوامل دیگری مانند پاداش به کارکنان دولت در زمان تفویض قدرت به ملک سلمان هم در افزایش هزینه‌ها نقش داشته است.
به گفته کارشناسان، دخالت نظامی عربستان در یمن هم در افزایش مخارج دولتی نقش داشته است.
+63
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  bg_m - صوفیا ، بلغارستان
  سلطنت طلب بیبن این روافض تو یمن چکار کردن با اربابت ر. یک دفعه تو اقتصاد و بقول تو مدریت مدبرانه اربابات
  3
  11
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۱:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  hossein+87+ - ایران، ایران
  تازه شروع بدبختیتونه تنبون به سرهای نفهم. تازه باید بیفتین دنبال سران حکومت ایران که سهمیه بندی و بنزین پتروشیمی و کارت سوخت رو بهتون یاد بده!! خخخخ. راستی مامور گذاشتن اطراف پمپ بنزین ها بعد از اعلام قیمت یادتون نره. اون رو هم باید بیاین شاگردی. ابله ترین کشوری که میخواد با خودزنی به دیگران آسیب زنه همین عربستانه. کشورهای اروپایی و آمریکا کاملا به اهدافشون دارن میرسن. انرژی با قیمت بسیار نازل و فروش بسیار بالای تسلیحات. یعنی یه بده بستون دو سر برد برای اروپا و آمریکا.هم در خرید. هم در فروش. حالا این مغز فندقی ها مثلا میخوان به ایران لطمه بزنن!! بابا ایران و ایرانی آب از سرش گذشته برادر من. یه بچه سوسول که پدرش بهش اخم کنه میفته مریض میشه ولی بچه ای که هر روز کتک میخوره دیگه براش مهم نیست! تازه کتک خوردن هم براش یه تفریح میشه . داستان ایران الان اینجوریه. آره عرب جان ، تو و ترکیه دارین گور خودتون رو با دستان پرتوان خودتون میکنین.
  3
  20
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.