مرگ دختر ۱۶ساله در درگیری با پلیس در گلپایگان

فرمانده نیرو انتظامی گلپایگان گفت: سه شنبه شب هفته گذشته دختری حدودا ۱۶ ساله به دلیل مشکلات خانوادگی و مسائل عاطفی که داشت دست به اقدام هنجار شکنانه ای زد که عاقبت منجر به مرگ او شد.
 
به گزارش گلپانا  پیوست اتفاق اخیر و حادثه گلشهر خبرنگاران  با سرهنگ دوم حسین بساطی فرمانده نیروی انتظامی  گلپایگان مصاحبه ای داشتند.
 
فرمانده نیرو انتظامی گلپایگان در این نشست گفت: سه شنبه شب هفته گذشته دختری حدودا ۱۶ ساله به دلیل مشکلات خانوادگی و مسائل عاطفی که داشت دست به اقدام هنجار شکنانه ای زد که عاقبت منجر به مرگ او شد.
 
سرهنگ دوم بساطی اتفاق وقوع یافته را چنین شرح داد: این دختر دست به سرقت یک فقره خودرو می زند که به دلیل سرعت بالا و عدم آشنایی با مهارت رانندگی کمی جلوتر ماشین چپ می کند و از خودرو خارج می شود که یک خودروی سمند به کمکش می آید . دختر نیز از این فرد می خواهد او را به بیمارستان ببرد و عنوان می کند مادرش بیمارستان گوگد بستری شده و او نیز قصد داشته به گوگد برود.

دختر در بین مسیر به وسیله تهدید چاقو راننده را پیاده می کند و با در دست گرفتن کنترل خودرو فرار می کند که شایان ذکر است این فرد فاقد توانایی لازم برای رانندگی و کنترل وسیله نقلیه بوده است.

وی عنوان کرد: با تماسی که با پلیس گرفته شد به ما سرقت دوم اعلام شد و ما نیز طبق قانون موظف بودیم با این گونه نابه هنجاری ها جدی و قوی برخورد کنیم. با تدابیر اندیشیده شده نقاط مد نظر که احتمال عبور خودرو می رفت محدود کردیم و بعد از مدتی که خودرو رویت شد با وجود هشدارها و فرمان ایست پلیس با سرعت سرسام آوری از شهر خارج شد و به سمت جاده خمین حرکت کرد.

در جاده خمین علی رغم حضور چند خودروی پلیس که تنها قصد متوقف کردن آن را داشتند به هشدارها توجه نکرد و همچنان با سرعت ۱۶۰ الی ۱۷۰ کیلومتر خود بدون اعتنا به موانع اعم از سرعت گیر، موانع پلیس و تابلوی ایست و چراغ های محور در ابتدا با این موانع و سپس با خودروی ما برخورد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی گلپایگان گفت: نیروها بلافاصله بعد از اتفاق افتاده کار امدادرسانی این دختر را آغاز کرده و او را به بیمارستان منتقل کردند که مثمر ثمر واقع نشد و این فرد فوت کرد.
 
سرهنگ دوم بساطی با ابراز تاسف از این واقعه بیان کرد: اولین وظیفه ما خدمت به مردم است و همچنین آرامش مردم برای ما هدف اصلی است و این فرد نیز به عنوان یک شهروند تخطی کار با زیر پاگذاشتن قوانین باعث شدند این حادثه تلخ رقم بخورد.

وی یاداور شد: درست است که فرد متخلف خانم بود و سن کمی داشت ولی ما در هرصورت با یک سارق روبه رو بودیم که امنیت شهر را دچار اختلال کرده بود ضمن اینکه ما حتی در ابتدا از سن این دختر اطلاعی نداشتیم و این فرد علی رغم خسارت هایی که به خودرو هایی سرقت کرده زد به خودروی نیرو انتظامی که جز اموال بیت المال است نیز خسارت زیادی وارد کرد.

فرمانده نیرو انتظامی گلپایگان این حادثه را زاییده یک شکست عاطفی و طلاق عاطفی در خانواده عنوان کرد و این باعث شد فرزند اینگونه راه زندگی را انتخاب کند.

سرهنگ دوم بساطی هشدار داد: با طرح مهارهای ما محل خروجی برای کسی نیست و با متخلفین و کسانی که بخواهند نظم و امنیت جامعه را بر هم زنند برخورد های سنگین خواهد شد.

وی در پایان یاداور شد: فرد مذکور هیچ گونه سابقه انتظامی نداشته است.
+66
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  karkas - اصفهان، ایران

  شما را به مقام انسانیت می رسانیم! دلخوش به این مقدار نباشید، فقط پای صندوق را فراموش نکنید
  13
  105
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  Liberte - ارومیه، ایران
  پاک همه قاطی کردند. ظاهرا اکثریت تو یک مخمصه روانی دچار تنش روانی هستند و صبح تا شب با تحمل این فشار عصبی بدین سو آن سو می دوند ،بعضی ها از تعادل خارج میشن و اینجور رفتار ضد سیستمی بروز می دن . نتیجه من :مادی گرایی انسان رو به قهقرا برده،مگه نه دختر شونزده ساله گانگستر بازی دار نمیاره.
  4
  11
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  خرماهی - رشت، ایران
  همه جای دنیا از این اتفاقا هست شاید هم بیشتر. کسی که دنیا دیده باشه میدونه.قاتل پدر من هم تو ایران اینتوری دستگیرش کردند 2ساعت بعد از قتلش.
  4
  11
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خداوند همه ما را ادم کند ! از بیانات رهبر انقلاب ننگین ایران
  4
  14
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  hossein+87+ - ایران، ایران
  به درک. دختری که تو 16 سالگی از این کارا کنه وای به حال آیندش. البته کاش ننه بابای بیشرفش هم میرفتن به درک با این بچه تربیت کردنشون. یه مشت بیکار و بی عار هم تو این سایت هستن و منتظرن هرچی میشه یه مشت اراجیف ثابت رو تفت بدن . بابا بس کنید دیگه! حالا خوبه همتون دنیا دیده هستین. این مشکلات همه جای دنیا هست. نه که ایران گل و بلبله. نه. اینو امثال من که جاهای مختلف بودم و الان هم در ایران زندگی میکنم بهتر درک میکنم که ایران پر از مشکلاته و پر از خائنین. ولی هیچ موقع هیچکدوممون از خودش شروع نکرد تا مملکت اصلاح بشه. همه ی ماها مقصریم. چه اونی که داره میچاپه. چه اونی که بیخیاله. چه اونی که آتیش بیار معرکه شده. ایرانی جماعت فقط واسه انتقاد و غرغر آفریده شده. من تو محیط کارم به هیچ کس حق انتقاد نمیدم مگر اینکه در کنار انتقاد یه راه جایگزین هم پیشنهاد کنه. وگرنه غر زدن رو ننه جون من هم بلده. یارو از شیشه ماشینش آشغال میندازه بیرون و خیلی راحت از نظافت شهرداری گله میکنه! آخه الدنگ شهرداری هم یه مقدار توان داره پس وظیفه تو چیه؟! یه همچین ملتی هستیم ما.
  12
  9
  ‌سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.