رهایی جوان ایرانی از دام گروگانگیران در استانبول

 پسر 24 ساله ایرانی زمانی که برای سفر به اروپا وارد خاک ترکیه شد، نمی‌دانست در دام گروگانگیران یک میلیاردی گرفتار می‌شود.
به گزارش جام‌جم ، شانزدهم آذر امسال مردی با حضور در پلیس آگاهی استان البرز از ربوده شدن برادر 24 ساله‌اش توسط اعضای یک باند تبهکاری خبر داد.
 
شاکی در اظهاراتش گفت: برادرم روز گذشته به طور قانونی ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد تا از این کشور به اروپا سفر کند اما شب‌هنگام با خانواده‌ام تماس گرفت و گفت تصمیمش عوض شده و می‌خواهد بازگردد. چند ساعت بعد از آن تلفن همراهش خاموش و از طریق یک پست الکترونیکی فیلمی برایمان ارسال شد که با مشاهده آن متوجه شدیم او به گروگان گرفته شده و ربایندگان در حال شکنجه وی هستند و باید برای آزادی او مبلغ یک میلیارد تومان بپردازیم، در غیر این صورت برادرم را خواهند کشت .
 
همزمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ حمیدرضا گل‌صباحی، رئیس پلیس آگاهی استان البرز برای نجات گروگان و دستگیری اعضای این باند آدم‌ربایی آغاز شد. در این مرحله ماموران با بازبینی فیلمی که آدم‌ربایان برای خانواده مرد جوان فرستاده بودند، متوجه شدند گروگان 24 ساله با سلاح تهدید به قتل و در اتاقی زندانی شده است.
 
در ادامه مشخص شد گروگان را در خانه‌ای در شرق استانبول زندانی کرده‌اند و هر لحظه احتمال مرگ او وجود دارد. ماموران با آموزش به خانواده جوان گروگان از آنها خواستند در صورت تماس آدم‌ربایان اعتمادشان را جلب و عنوان کنند حاضرند یک میلیارد تومان پول درخواستی را برای آنها فراهم کنند. در ادامه نیز ماجرای گروگانگیری را به پلیس بین‌الملل اطلاع دادند. 72 ساعت پس از وقوع گروگانگیری، ماموران خانه مورد نظر را شناسایی کرده و با هماهنگی قضایی وارد عمل شدند و توانستند گروگان ایرانی را نجات داده و دو تبعه ایرانی و دو تبعه افغان را دستگیر کنند.
 
با تحقیق از گروگان ایرانی مشخص شد او در نخستین روزی که در ترکیه حضور داشته با دو مرد ایرانی آشنا شده که آنها مدعی بودند می‌توانند در برابر دریافت مبلغی او را به طور قانونی از ترکیه به اروپا منتقل کنند اما در ادامه متوجه شده آنها در زمینه قاچاق انسان فعالیت دارند و به همین دلیل از رفتن به اروپا منصرف شده و تصمیم به بازگشت گرفته که قاچاقچیان او را ربوده‌اند تا از خانواده‌اش اخاذی کنند.
+27
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان
  خوبه توتاشون ایرانی بودن وگرنه وای به حال اون دوتا افغانی! پنجاه پنجاه ;)
  9
  7
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  uk.ali - لیورپول، انگلستان
  متاسفانه در ترکیه اول طمعه برای یک ایرانی ساده دل و خوش بیم خود ایرانی در مرحله اول در ترکیه و در مرحله دوم کردهای ترکیه در انتظار بدام انداختن آنها هستند که هم فارسی بلعد هستند و هم راه حل عوام فربی ماننده ما آریایی هستیم را هم یاد گرفته اند ! ..یک عده از کردها هم عربی خوب بلعد هستند آنها هم در کمین اعراب نشسته اند و متاسفانه به اسم ترک و ترکیه تمام می شود در حالی اگر کردهای ترکیه نبودند توریست ترکیه چهار برابر می شد ، اینها به توریست می خواهند به زور اجناس بفروشند و جالب اینجاست که تروریست ها هم آنها را خوب شناخته هستند وقتی ترکی حال احوال می کنند البته چند کلمه یاد گرفته اند ، کردها می گویند من کردم ترک نیستم ! . در بیشتر مسافرخانه های کثیف ، نا مرتب و با برخورد زننده همه کرد هستند و از ورود به آنجا کاملا متوجه می شوی سعی می کنند با همه هم کردی حرف بزنند ! . ولی در ترکیه کردهای اورفه هم خیلی با تربیت هستند و کلی با کردهای مرز ایران وان و دیار بکر فرق دارند و همه طالب صلح و زندگی مسالمت آمیز درست برعکس آنها دیگر که
  11
  17
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.