صدور حکم برای سه متهم پرونده شکافتن بخیه کودک

رئیس دادگستری استان اصفهان از صدور حکم برای سه متهم پرونده شکافتن بخیه صدرا زاهدپور، کودک چهارساله، در بیمارستان «اشرفی اصفهانی» خمینی‌شهر خبر داد و درعین حال گفت که به دلیل «غیر قطعی» بودن حکم، مجاز به ذکر جزئیات آن نیست.
 
به گزارش خبرگزاری میزان، خبرگزاری رسمی قوه قضائیه، احمد خسروی وفا، شنبه ۵ دی، اعلام کرد که محکومان این پرونده می‌توانند تقاضای تجدید نظر کنند.
 
آقای خسروی وفا پیش از این گفته بود که پزشک، پرستار و همچنین سرپرست بخش مربوطه در بیمارستان «اشرفی اصفهانی» به اتهام خودداری از کمک به مصدومین، تفهیم اتهام شده‌اند.
 
در قانون مجازات خودداری از کمک به مصدومین و رفع مخاطرات جانی، برای متهمان از ۶ ماه تا ۳ سال زندان پیش‌بینی شده‌است.
 
در همین حال رسول بنی‌هاشمی، رئیس سازمان نظام پزشکی خمینی‌شهر، نیز پیش از این پیش‌بینی کرده بود که متهمان این پرونده به یک تا دو سال حبس و تعلیق از کار محکوم شوند.
 
هفتم آذرماه جاری روزنامه «اصفهان زیبا» گزارش داده بود که کادر درمانی بیمارستان «اشرفی اصفهانی» خمینی‌شهر، در استان اصفهان، چانه یک کودک را بخیه زده بودند، ولی پس از ناتوانی خانواده او از پرداخت هزینه درمان، اقدام به شکافتن بخیه‌ها کردند.
 
این حادثه بازتاب‌های زیادی داشت و منجر به برکناری رئیس این بیمارستان شد.
 
در همین حال وزیر بهداشت ایران شامگاه شنبه در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به گزارش‌های هیئت‌های اعزام شده برای بررسی این اتفاق گفت: «پزشک می‌گوید... به شوخی گفته و پرستار هم جدی گرفته‌است.»
 
به گزارش خبرگزاری فارس، حسن قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: «۳ تا بخیه بوده و ۲ تا از بخیه‌ها را باز کرده و یکی باقی‌مانده است. البته کل برش ۲ سانت بیشتر نیست که یک بخیه کفایت می‌کرده‌است.»
پیش از این نیز پزشک متهم در این پرونده گفته بود که به «شوخی» از پرستار خواسته‌است بخیه چانه کودک چهار ساله شکافته شود و پرستار مسئول رسیدگی به این بیمار هم گفته بود «بخیه‌ها» در جای دیگری باز شده‌است.
 
با این حال یوسف کریمی، معاون دادستانی خمینی‌شهر، روز چهارشنبه، ۱۸ آذرماه، اعلام کرده که جرم این پزشک «اثبات شده» است و او و پرستار متهم در این پرونده، با «قرار وثیقه» آزاد هستند و هر دو «از کار معلق شده‌اند.»
 
عباس رحیمی، امام جمعه خمینی‌شهر، روز ۲۲ آذر خواستار برخورد با عوامل انتشار خبر شکافتن بخیه‌های چانه کودک در بیمارستان «اشرفی اصفهانی»شده و گفته دیگر کسی «حق ندارد اخبار منفی» این شهرستان را منتشر کند.
+177
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک

  ->"عباس رحیمی، امام جمعه خمینی‌شهر، روز ۲۲ آذر خواستار برخورد با عوامل انتشار خبر شکافتن بخیه‌های چانه کودک در بیمارستان «اشرفی اصفهانی»شده و گفته دیگر کسی «حق ندارد اخبار منفی» این شهرستان را منتشر کند.". یکی باید این یارو امام جمعه بگه: تو یکی خفه شو و برو نمازتو بخون. حتما اینها از فک و فامیلهای همین آخوند هستند.
  0
  92
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان

  جناب حاجی اقا امام جمعه . عجب ادم منفی هستید شما. این چه افاضاتی است که شما می فرمائید. این همه اخبار مثبت از شبکه های رادیو تلویزیون شما پخش میشود و کشور عزیز ما در زیر لوای زیرکانه شما از بهترین و بالاترین مدارج علمی وپزشکی. سیاسی. تجاری بهره میگیرد و سر امد همه کشور های دنیاست.حالا چه ایرادی دارد که یکبار هم حقیقت را بنویسند. اخر این که درست نیست همیشه از تحولات چشمگیر گفته شود بگذار یکبار هم از تحولات پشمگیر مطلبی گفته شود. مصب ترا شکر حاجی با این افاضات شما
  0
  70
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  alibabartabrizly - تبریز، ایران

  حالا تو باشی‌ که دیگه با جون یک بچه ۴ ساله شوخی‌ نکنی‌ هر چه حکم بهت بدن حقت هست
  0
  58
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  kasra persia - لندن، انگلستان

  حکومت ماست مالی و حرافی
  0
  51
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن، انگلستان

  همه اینا یه طرف افاضات امام جمعه جالب بوده که کسی حق ندارند اخبار منفی شهرستان محل فرمانرواییش را منتشر کند ! راست گفته به هر حال برای مدینه فاضله ای که ساخته بد خواهد شد .
  1
  63
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۰
  senator x - تهران، ایران

  اولا امام جمعه...خورد.دوما قاضی بشوخی حکم سه سال زندان صادر کنه ولی مامور اجرا جدی بگیرد این باون در
  0
  34
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  سلطنت طلب - ابوظبی، امارات متحده عربی

  خزعبلات گویی این اخوند احمق رو نگاه کنید که گفته کسی حق نداره اخبار منفی رو منتشر کنه، اخه رافضی احمق ممکنه بگید اخبار مثبت رو در این ٣٧ سال کجا شنیدیم و کجا دیدیم؟ از بدو انقلاب شوم و ننگین ٥٧ جز قتل و غارت و چپاول و سلاخی مردم و جوانان و هشت سال جنگ تحمیلی و بعدها تحریمهای شکننده که یک ملت و چندین نسل رو نابود ایا کار دیگه ای رو برای این مردم انجام دادین؟ جو پر از خفقان جامعه دیگر لبریز شده و فوران این اتشفشان سهمگین ریشه شما اخوندان رو از بیخ برخواهد چید . تزلزل اخلاق در جامعه و اقتصاد مفلوج و اجتماع بیمار و معتاد و امار وحشتناک روسپیگری و قتل و طلاق و ایدز همه اینها نشان از بلوغ سیاسی شما کپک زده های قرون وسطی است که ایران و ایرانی رو به نابودی کشاندین
  2
  28
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  حاچ اغا رحیمی شما لطفا شکرخوری زیادی نفرمایید وبهتره که فقط درمورد پایه چپ یا پایه راست وسقوط ازطبقه بالا به طبقه پایین درهنگام وقوع زلزله وبقیه ماجرا سخنرانی بفرماید.
  0
  14
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.