ثبت نام همسر داوطلب مقتول انتخابات مجلس از حوزه خرم‌آباد و چگنی؛ زن‌ها ضعیفه نیستند

«مهرنوش کریمی‌طولابی»، یک هفته پس از مرگ همسرش «هوشیار ملکی‌طولابی» که پیش از ثبت نام در حوزه‌ انتخابیه خرم‌آباد و چگنی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی دهم در خرم آباد به قتل رسید، به جای وی ثبت نام کرد.
 
به گزارش یافته، مهرنوش کریمی‌طولابی که هم‌چون همسرش، از کارکنان آموزش و پرورش است، هنگام ثبت نام به خبرنگاران گفت: «مرگ مظلومانه‌ همسرم امروز دیگر یک موضوع شخصی نیست.»
 
وی با اعلام شعار «‌هوشیار مُرد اما هوشیاری نمرده است»، افزود: «برخی مرا نصیحت می‌کنند که با فوت همسرت بهتر است در خانه بنشینم و به امور زندگی دخترم رسیدگی کنم اما عرض می‌کنم که آن مرحوم وقت و زندگی خود را وقف مردم کرد و امروز من هم تصمیم گرفته‌ام از میان مردم و دخترم، مردم را انتخاب کنم.»
 
وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که پرسید بعد از فوت همسرتان چه انگیزه‌ای شما را به صحنه انتخابات آورده است، گفت: «از یک طرف بزرگان خانواده و برادران مرحوم هوشیار این مأموریت را به من محول کرده‌اند و از طرف دیگر، من به همسرم قول داده بودم که اگر اهالی منطقه چگنی برای این کار همراه شوند، من هم با تمام وجود در این راه کمکش کنم.»
 
کریمی افزود: «روز خاک‌سپاری‌ همسرم دیدم که بسیاری از اهالی چگنی چه طور برای این هدف یک‌دست شده‌اند و حالا می‌خواهم به قولی که به آن مرحوم داده بودم، عمل کنم.»
 
وی اضافه کرد:«عذاب می‌کشم وقتی می‌شنوم به زن می‌گویند ضعیفه! من ضعیفه نیستم و برای خدمت به مردم مظلوم شهر و دیارم و شاد کردن روح همسر مرحومم حاضرم از هر چه دارم بگذرم.»
 
به گزارش خبرنگار کشکان، مراسم تشییع پیکر هوشیار ملکی طولابی روز جمعه ۲۷ آذرماه  در آرامستان روستای «ملک‌آباد سماق» برگزار شد.
 
وی ساعت ۸ صبح روز پنج‌شنبه 26 آذرماه هنگامی که به دعوت یکی از نزدیکانش، از اهالی کوچه نوبهار منطقه «فلک‌الدین» به آن‌جا می‌رود، در منزل وی از ناحیه‌ چپ گردن مورد اصابت ضربه‌ چاقوی میزبان قرار ‌می‌گیرد. او که بر اثر شدت خون‌ریزی، لحظاتی بعد جان خود را از دست داد.
 
بنابر این گزارش، همسر قاتل که هم‎دست همسر خود بوده در همان روز و قاتل نیز جمعه‌شب 27 آذرماه در یکی از روستاهای منطقه چگنی دستگیر شد.
 
بر اساس اظهارات معاون اجتماعی نیروی انتظامی لرستان، این قتل در پی اختلافات شخصی بوده و هیچ گونه ربطی به کاندیداتوری انتخاباتی وی نداشته است.
 
هوشیار ملکی‌ طولابی، ۴۱ ساله و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک و کارشناسی ارشد علوم سیاسی بود. وی در تهران زندگی می کرد و از فرهنگیان آموزش و پرورش و مدرس دانشگاه بود و در مقطع دکترا نیز تحصیل می‌کرد.
+78
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  simairani - کاشان، ایران
  زنده باشی‌ شیر زن، تاریخِ ایران کم از امثالِ تو نیست. باشد که دستِ مظلومی را بگیری و حق خواهِ ستمدیده‌ای باشی‌ تا این شبِ سیه و یلدای وطن ما عاقبت پایانی روشن داشته باشد.
  70
  55
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  aarian - تهران، ایران

  تغییر در جامعه سنتی ایران و برابری زنان فقط وقتی‌ ممکن است که زنان خود برای تحقق‌ به حقوقشان به پا خیزند. تغییر باید از بستر جامعه شروع شود. حرکتی از این قبیل از انسانهایی از این دست همواره تغییر در جهت مثبت خواهد بود.
  28
  58
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۰
  ایران زاد - هامبورگ، آلمان
  اریان واقعا تغییر باید از بستر جامعه شروع شود . بسیار مطلب پخته ای است این نظر شما. ضمنا ان مرحوم هم عجب چهره مهربانی داشت . در هر روحش شاد
  0
  16
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  chloe - سیدنی، استرالیا
  موفق باشی شیر زن ما از راه دور بایت آرزوی موفقیت وپیروزی می کنیم جامعه به شیرزنانی مانند تو به شدت نیازمند است
  0
  13
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.