روحانی: ۸۴ درصد خشونت و آدم‌کشی جهان در دنیای اسلام رخ می‌دهد

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایرانحسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، بامداد یک‌شنبه با اشاره به آمار خشونت و ترور در جهان گفت که «۸۴ درصد خشونت، ترور، و آدم‌کشی متأسفانه در دنیای اسلام، در شمال آفریقا، خاورمیانه و غرب آسیا در حال رخ دادن است.»
 
به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسن روحانی این مطلب را روز یک‌شنبه ۶ دی در بیست و نهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی بیان کرده و افزود که «چه شده است ما را که در برابر این همه کشتار و خونریزی سکوت کرده‌ایم؟»
 
رئیس جمهوری ایران اظهار داشت: «آیا این برای دنیای اسلام شرم نیست که مسلمان‌ها و بچه‌های کوچک از میان آب سرد، رودخانه، دریاچه و دریا به پناه یک کشور غیر اسلامی بروند و آن کشور غیر اسلامی هم آن‌ها را پشت دروازه نگاه دارد؟»
 
آقای روحانی در مورد ریشه‌یابی مسئله رواج خشونت در دنیای اسلام ادامه داد: «برخی مدارسی که به نام دینی برپا شده‌اند، قرائت آنها از اسلام، متن قرآن و سیره پیامبر، قرائت خشونت‌بار است.»
پیش از این باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، نیز در سخنرانی سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل، با اشاره به جهان اسلام با تأکید بر این‌که «افکار نوجوانان را نباید با کینه آلوده کرد» گفته بود که «تسامح را باید از مدارس شروع کرد.»
 
آقای اوباما با ذکر این‌که «امروزه اسلام. خشونت شیعه-سنی خاورمیانه را از هم گسیخته است»، گفته بود که «بهتر است جوانان مسلمان راه سازندگی را پیش بگیرند و نه راه پیوستن به گروه‌های افراطی.»
حسن روحانی در ادامه سخنان یک‌شنبه خود اما، در عین حال خواستار مقابله کشورهای اسلامی با اسرائیل شده و گفت که «هیچ وقت فکر نمی‌کردیم در دنیای اسلام اشغالگر اصلی یعنی رژیم صهیونیستی فراموش شود، حتی از صحنه اخبار کشورهای اسلامی هم محو شود.»
روحانی خطاب به ترکیه و دیگران
به گزارش ایرنا، رئیس‌جمهوری ایران، در ادامه سخنان خود این پرسش را مطرح کرد که «اگر نفت مردم سوریه را دزدند و به دیگران فروختند و اگر کشوری که سال‌ها در مقابل متجاوز اصلی منطقه یعنی رژیم صهیونیستی ایستاده و مقاومت کرده را تضعیف کردند، به نفع کیست؟»
 
روحانی بر آنچه «وحدت اسلامی» نامید تأکید کرده و اضافه کرد: «آیا تخریب سوریه، موجب بنای ترکیه، اردن، عربستان، قطر، امارات یا دیگر کشورها می‌شود؟ چه کسی از ویرانی سوریه و عراق خوشحال است غیر از رژیم صهیونیستی؟»
 
این اظهارات آقای روحانی در حالی بیان می‌شود که ترکیه، عربستان، و برخی دیگر کشورهای منطقه‌ای خواستار برکناری رژیم کنونی سوریه هستند و به‌ویژه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، بارها بر این امر تأکید داشته‌است.
 
رجب طیب اردوغان در هفته‌های اخیر ایران را به فرقه‌گرایی متهم کرد اما یک روز پیش از سخنان حسن روحانی در مورد «وحدت اسلامی»، آقای اردوغان نیز گفت که «فرقه‌گرایی نباید سبب شود ایران و ترکیه به دشمنی با هم برخیزند. اسلام باید مرجع ما باشد.»
 
از سوی دیگر تأکید حسن روحانی بر متحد شدن کشورهای اسلامی علیه اسرائیل در حالی بیان می‌شود که رجب طیب اردوغان حدود دو هفته پیش از این به اسرائیل برای از سرگیری مناسبات دوستانه چراغ سبز نشان داده و گفت که «برگرداندن روابط ترکیه و اسرائیل به حالت عادی، به نفع تمامی منطقه است».
روحانی: آنهایی که بر سر همسایگان خود بمب ریختند دست بردارند
رئیس‌جمهوری ایران در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «من همه کشورهای اسلامی منطقه و خارج منطقه حتی آنهایی که تا امروز بر سر همسایگان خود بمب و موشک زدند را دعوت می‌کنم تا دست برداریم و راه صحیح و درست را برگزینیم و وضع مسلمانان را ببینیم.»
 
وی تأکید کرد: «آیا قابل قبول است که پول نفت مسلمان‌ها را به آمریکا بدهیم و بمب و موشک بخریم و بر سر مردم بیچاره یمن بریزیم؟»
 
حسن روانی ادامه داد: «شما در این یک سال گذشته چقدر از آمریکا بمب و موشک خریدید و اگر همان پول موشک و بمب را در میان فقرای مسلمانان تقسیم می‌کردید، دیگر گرسنه‌ای شب سر بر بالین نمی‌گذاشت و اگر گروهک‌هایی مانند داعش می‌توانند سربازگیری کنند، عامل آن فقر مادی و فقر فرهنگی است و بیایید فقر فرهنگی و مادی را در جامعه اسلامی از بین ببریم.»
 
این اظهارات حسن روحانی در حالی بیان می‌شود که نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان که به بمباران مواضع حوثی‌های مورد حمایت ایران در یمن مشغولند نیز بارها از استفاده جمهوری اسلامی ایران از منابع خود برای جنگ‌های نیابتی در منطقه انتقاد کرده‌اند.
+227
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  forogh - اصفهان، ایران

  جهان اسلام یعنی‌ خشونت و ترور و جنگ و بدبختی امکان نداره یک روز اخبار گوش بدهی و اسم یا فلسطین یا سوریه یا عراق یا ایران یا افغانستان . تو خبر نباشه.!!! در سال چند بار اسم هلند یا سوئیس یا ...در اخبار می‌شنوید.؟ مگر یک پیشرفتی کرده باشند خبرش را بشنویم یا یک نفر از جهان اسلام آنجا بمب گذاری کرده باشه.
  106
  152
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایران بر باد رفته - برلین، آلمان

  دنیا و بخصوص خاور میانه باید در بلبشو باشد تا غرب فرصت پرداختن به جنایات حکومت منفور آخوندی نداشته باشد و ملا ها و همکارانت تا میتوانند مردم ایرانو در فقر و بدبختی بیشتر و بیشتر فرو برند! خودتی!!!
  117
  86
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  hamid swed - مالمو، سوئد

  چه عجب , یک دفعه یک حرف راست از دهن اینها بیرون اومد.
  24
  97
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Yusof - کلن، آلمان

  راست میگه به خدا.
  15
  91
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  اسب آتش - سیدنی، استرالیا
  بر باد داده- برلین- روحانی اتفاقا بر اساس واقعیات و اعمال دولتها نظر داده، حرف حساب رو از هر کسی که باشه باید پذیرفت. تو تا حالا شده به منشا اصلی این فتنه ها در دنیا که همون اسلحه فروشها وقدرتهای جهانی هستن اعتراض کنی؟ صلاح نمیدونی؟ اصل فاعل رو ول کردی به فرع مفعول چسبیدی.خودتی
  22
  30
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  عقاب سرخ - پاسارگاد، ایران
  خب دیگه اثرات و آموزه‌های اسلامی قرآنی کاملترین!!دمکرات‌ترین دین همه کهکشان‌ها و کل کیهان گیتی هست :o آخه اسلام دین برداری برابری گذشت راهم احسان و نیکی‌ هست ;)
  12
  20
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک

  کشورهای مسلمان هم باید مانند کشورهای اروپای غربی کاری را با اسلام بکنند که آنها با مسیحیت کردند. یعنی اینکه آن را اخته کنند که همچنان وجود داشته باشد ولی توان تجاوز به زندگی و جان مردم را از دست بدهد.
  1
  48
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  الف-ب - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا

  اسلام دلیل بخشی از مشکلات است اما بیشترین علت خشونت ها بخاطر فرهنگ عشیره ای و تعصبات قبیله ای است که در بین ان جوامع وجود دارد. مراجعه به تاریخ نشان میدهد که قبل از اسلام هم این خشونت ها وجود داشته است ودر واقع دلیل ظهور اسلام این بود که خشونت ها وعصبیت جاهلی رو نابود کند اما نه تنهاموفق نشد بلکه اسلام هم شکل جاهلی بخود گرفت.
  6
  31
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  رقص پرواز - پراگ، چک

  پارگراف ما قبل آخر نوشتید حس روانی؟؟؟؟
  3
  30
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۵
  Kefli Iskender - مریخ، نیو

  آقای روحانی- مگر این شخص خود شما نبود که می گفتید:« باید در مراسم نماز جمعه چوبه های دار بپا کرد» ؟! گویا فراموش کرده اید که اینهمه خشونت و و صدور اسلام از سر وجود وحضور نکبت بار شما و انقلاب شماست. به ثمر رسیدن انقلاب همین است. بدون خشونت شما و امثال شما باید بیل بدست بگیرد عمگی کند. منظورم از عمگی ابدا تحقیر نیست . بالعکس منظورم اینست که بقیه عمرتان را شرافتمندانه زندگی کنید. عملگی یعنی داشتن شغل شرافتمند و از زور بازو و عرق جبین نان در آوردن. عملگی یعنی داشتن زندگی شرافتمندانه. کاری که شما الان دارید دریوزگی است.
  2
  32
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  paksan - ایران، ایران

  سپاه و حزب الله در عراق و سوریه دارن کیا رو میکشند؟ شهر حلب و این همه آواره سنی محصول عربستانه یا اصرار شماها به ماندن اسد؟ چرا باید اسد بمانه؟ چون شیعه اس؟! آیا این فرقه گرایی نیست؟ در یمن چرا شما طرفدار یک عده شدید؟ چون حوثی ها شیعه هستند؟ چرا شما مردم بحرین رو مظلوم می دونید؟ چون شیعه هستند؟ چرا یک کلام از مردم سوریه که سنی هستند چیزی نمیگید؟ اگر دفاع از مظلوم هستش خوب حقانیت خودتون رو ثابت کنید . خودشون یک سر اساس همه مشکلات در خاورمیانه هستند بعد هی دم از اسرائیل میزنند. فقط تصور کنید اسرائیل نبود..شک نکنید دشمن اینا میشد عربستان و مثل چرخ گوشت همدیگه رو چرخ میکردن. در افغانستان در آفریقا، لبنان در همه جا خامنه ای و سپاه فقط گروههای شیعه رو تقویت میکنند حتی کمکهای غذایی فقط برای اینا ارسال میشه. چرا یک کلمه از مسلمانان ایغور که در چین قتل و عام شدن یا در میانمار صحبت نمیکنند چرا مسلمانان چچن که توسط روسها سلاخی شدند موضوع اینا نیست؟حقیقت همینه من شیعه هستم ولی حکومت دینی و خامنه ای منطقه رو به آتیش کشیدن چون با آرامش و صلح و پیشرفت نمیشه همه چیز رو خراب کرد
  3
  31
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  [::الف-ب - اوکلاهما، ایالات متحده امریکا::]. [::paksan - ایران، ایران::]. دوستان عزیز سخنان شما درست است اگر جمهورى اسلامى شیعه صاحب قدرت در جهان شوند دیگر خدا را بنده نیستند بر دیگر اقوام همان خواهند کرد که در صدر اسلام انجام شد و باعث تفرقه بین خود گشتند و جنگ و آدم کشى را بر خود و دیگر کشور ها تحمیل کردند اینان عقیده دارند ما برترین هستیم و همه جهان باید از افکار و آداب ما تبعیت کنند و همگان کفار و مشرک هستند اگر به ™خواست ما تن در ندهند.
  2
  13
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۴:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  بوزرجمهر - تهران، ایران
  پسرخوب اسلا م عزیز100٪ خشونت ها را از 1400سال پیش تا حال مرتکب شده.ماله کشی ممنوع و اعلام حقیقت کنید.علی و مملی و عمری و حسنی و حسینی کم آدم کشتند؟کم زردشتی ها رو کشتند؟کم یهودی کشتند/کم به زن و دختران معصوم تجاوز کردند.مرگ بر شما و دو صد ننگ بر مدافعان اسلام کثیف که9 کارش آدمکشی است.
  3
  21
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۷
  گشتاسپ - شیراز، ایران
  از لحظه ای که خمینی گجستگ (ملعون)ناله سر داد و مملکت رو گرفت یک بیداری اسلامی آدمکشی جهان را فرا گرفت.سنی ها و حنفی ها گفتندببینید ایم مردک شیعه رافضی مرتد تونسته حکومت رو بگیره حالا ما که سنی و بحق هستیم نتونیم؟این شد که بنیادگرایی اسلام ریشه و پایه و مایه گرفت.بله خمینی سال 60 و چند مرد ولی بوی گندش همه دنیارو از جا برکنده.توی گورت آتیش بگیره خمینی خدانشناس نسناس
  5
  14
  دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  هر دینی به زمان خودش بدترین جنایت هارو کرده از مسیحی و یهودی و مسلمان تا غیره و ذالک منتها تاریخ اسلام به مرحله دوم رسیده قبلی 1400 سال پیش و الان هم که به اوج خود رسیده وقتی مسلمانان که خودشون صدتا فرقه هستند دارند هم دیگه رو جرو واجر میکنند توقع دارید دید بقیه به این دین و پیروانش مثبت باشه از ب بسم اله عمر و عثمان و ابوبکر و علی و شمر و یزید و همه و همه که فک و فامیل و تیرو طایفه هم بودند دارن میجنگند تا الان تو همین سایت سنی و شیعه سر حقانیتشون به هم رحم نمیکنند چه برسه به یک میلیارد و اندی مسلمون
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.