آزادی گروگان ایرانی در ترکیه

رئیس پلیس استان البرز گفت: با همکاری پلیس البرز، اینترپل ناجا و پلیس ترکیه، گروگان ایرانی در خاک ترکیه آزاد شد. 
 
به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، در پی مراجعه فردی به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر اینکه برادرش در خاک ترکیه توسط چندنفر قاچاقچی به گروگان گرفته شده و سرنوشت نامعلومی در انتظار وی است، بلافاصله پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت. 
 
وی اضافه کرد: بنا به اظهارات شاکی پرونده، فرد ربوده شده قصد عزیمت به یکی از کشورهای اروپایی از خاک کشور ترکیه را داشت که اطلاعات و سوابق خانوادگی و نیز متمول بودن برادر وی توسط یکی از همراهانش در اختیار یک باند تبهکار بین المللی درکشور ترکیه قرار می گیرد که همین امر زمینه اخاذی از فرد مهاجر را فراهم می کند. 
 
کامرانی صالح خاطرنشان کرد: به محض خروج برادر شاکی از مرز کشور، گروگانگیران با انتقال وی به نقطه نامعلومی در کشور ترکیه و زندانی کردن او، به صورت اینترنتی با خانواده اش تماس گرفته و با ارسال فیلم ویدئویی از شکنجه شدن وی و تحریک احساسات خانواده اش، در قبال آزادی برادر شاکی ، مبلغ 10 میلیارد ریال از خانواده اش طلب کردند. 
 
وی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت که بازپرس مربوطه اعلام کرد با توجه به اینکه جرم در کشور ترکیه واقع شده و متهمان هم در ایران حضور ندارند باید این موضوع از طریق هماهنگی با دستگاه قضا و پلیس بین الملل در آن کشور پیگیری شود. 
 
وی ادامه داد: با توجه به نگرانی های شدید خانواده فرد ربوده شده، کارآگاهان به ویژه رئیس پلیس آگاهی استان البرز در تعامل چند ساعته با پلیس اینترپل ناجا و تشریح حساسیت موضوع، این پرونده در اختیار پلیس بین الملل ناجا قرار گرفت. 
 
رئیس پلیس البرز گفت: بلافاصله مذاکرات آنی از طریق این پلیس با ماموران اینترپل کشور ترکیه و نیز هماهنگی های لازم جهت رهایی گروگان انجام شد. 
 
وی گفت: خوشبختانه ظرف مدت 72 ساعت پس از وصول شکایت با همکاری پلیس اینترپل ایران و ترکیه، چهار متهم پرونده که دو نفر آنان ایرانی و دو نفر دیگر تبعه کشور افغانستان بودند، دستگیر و فرد ربوده شده در صحت و سلامت کامل آزاد شد
+48
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  Emam Zaman - قم، ایران
  باز هم بگویید با برادارن افغان مهربان باشید..!!!
  43
  38
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  uk.ali - لیورپول، انگلستان

  کافی بود یک نفر از آن متهم ها ترک بود یا از کردهای ترکیه بود در وری و تخریب از جوانب عقده ای ها شروع می شد حالا ساکت هستند ! البته خلافکار همه جا هست مخصوصا در خاورمیانه مثل نقل و نبات هست ولی توهین ، تمسخر و تخریب یک ملت بخاطر یک فرد یا چند ،کار احمقانه از طرف احمق ها هست .
  21
  51
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  whatever - کپنهاگ ، دانمارک

  [::Emam Zaman - قم، ایران::]. حالا اگه اون دوتای دیگه قمی بودن چی؟ ما نمیبایست با قمی ها مهربون میبودیم؟
  10
  33
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ماه شب هفت - کرج، ایران
  این گروگان برادر مسلم دارابی ( قوترین مردان آهنین ) بود
  0
  7
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.