توقف حکم قاتل با افشاگری پزشکی قانونی

ایران : متخصصان پزشکی قانونی فاش کردند زن جوانی که در اقدام جنون‌آمیز مردی به قتل رسیده بود در زمان سوزانده شدن زنده بوده است.همین نظریه علمی کافی بود تا قضات دیوان به حکم صادره ایراد وارد کنند.
 
نظریه پزشکی قانونی در مورد قتل یک زن که کشته شده و جنازه‌اش به آتش کشیده شده بود، حکم پرونده را نقض کرد و رسیدگی به پرونده در شعبه همعرض از سر گرفته شد.

رسیدگی به این پرونده از یازدهم تیر سال 91 به دنبال پیدا شدن جنازه سوخته یک زن پشت زندان قزلحصار در دستور کار پلیس قرار گرفت. شواهد نشان می‌داد این زن در محل دیگری خفه و سپس جنازه‌اش در محوطه پشت زندان به آتش کشیده شده است. جنازه زن جوان به پزشکی قانونی فرستاده شد و رازگشایی جنایت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

دو روز از این ماجرا گذشته بود که محمد 36 ساله به اداره آگاهی رفت و پرده از جنایت برداشت. این مرد گفت: «اشرف را داخل خودرویم کشتم و جنازه‌اش را به آتش کشیدم.»

او در شعبه 71 دادگاه سابق کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «یک‌بار اشرف به‌اشتباه پیامکی به موبایل من فرستاد. بعد از آن پیامک چندین بار با او تماس گرفتم و با هم صحبت کردیم. من به دیدن او رفتم و ارتباط‌مان شروع شد. نزدیک به یک‌سال بود با هم در ارتباط بودیم و نمی‌دانستم که سه فرزند دارد. او به من گفته بود استاد دانشگاه است و شوهر و دخترش در تصادف رانندگی در جاده شیراز کشته شده‌اند. من به اشرف علاقه‌مند شده بودم و می‌خواستم با او ازدواج کنم، به همین خاطر با هم قرار عقد گذاشتیم. اما صبح یازدهم تیرماه وقتی دنبال او رفتم تا با هم به محضر برویم و عقد کنیم واقعیت زندگی‌اش را به من گفت.» این مرد ادامه داد: «وقتی شنیدم اشرف سه فرزند دارد و همه حرف‌هایش دروغ بوده است رویاهای زندگی‌ام رنگ باخت. از یک طرف رابطه‌ام با همسرم تیره و تار‌تر شده بود و از طرفی فهمیده بودم اشرف یک دروغگوی ماهر است. من که به‌شدت عصبانی شده بودم داخل سمندم او را به‌شدت کتک زدم که سرش با ستون ماشین برخورد کرد و بیهوش شد. از روی ترس جنازه او را به محوطه خلوت پشت زندان بردم و یک گالن چهار لیتری بنزین رویش ریختم و آن را به آتش کشیدم.» به دنبال اعتراف‌های مرد جوان، هیات قضایی وارد شور شد و محمد را به قصاص، 99 ضربه شلاق و پرداخت دیه به خاطر جنایت بر میت محکوم کرد. این رای در شعبه 24 دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت. قضات دیوان عالی کشور با توجه به نظریه پزشکی قانونی که در آن آمده است: «بر اساس شواهد و بررسی‌ها و وجود دوده در نای و شش‌های این زن وی هنگام سوزانده شدن زنده و دارای حیات بوده و مرگ هنوز بر وی حادث نشده بود و سوزاندن بر مرگ وی تقدم دارد» حکم صادره را نقض کردند و پرونده را برای رسیدگی دوباره به شعبه همعرض فرستادند.

در جلسه رسیدگی به این ماجرا که دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست باقر قربان‌زاده و با حضور دو مستشار تشکیل شد، محمد پشت تریبون دفاع ایستاد. او گفت: «من به اشرف علاقه‌مند بودم، اما وقتی فهمیدم مرا بازی داده و باعث شده رابطه‌ام با همسرم بد شود، کنترل اعصابم را از دست دادم. او مرا تهدید کرد همه چیز را به همسر و خانواده‌اش می‌گوید و آبرویم را می‌برد؛ به همین خاطر با مشت به صورتش کوبیدم که بیهوش شد. من گمان می‌کردم او مرده است. به همین خاطر برای اینکه همه آثار جرم را از بین ببرم او را به آتش کشیدم.»

او ادامه داد: «وقتی اشرف را به آتش کشیدم گمان می‌کردم مرده است. هرگز فکر نمی‌کردم او زنده باشد و در میان شعله‌های آتش نفس بکشد. من از قتل او پشیمانم.»
 در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.
+30
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  hossein+87+ - ایران، ایران

  اما از دست این زن ها! البته مورد مردونش هم کم نیست! من هم یبار با یه خانمی که از من چند سال بزرگتر بود آشنا شدم. البته اون با من آشنا شد. منه ساده همه چی رو ریختم رو دایره و یه مدت با هم رابطه داشتیم البته جنسی نه. بعد از یه مدت فهمیدم این زنک نه تنها 2تا بچه داره بلکه هنوز هم با شوهرش زندگی میکنه . به من گفته بود از شوهرش جدا شده. منه اسکل هم باهاش صحبت میکردم که برگرده و دوباره با شوهرش زندگی کنه!!!! یعنی واقعا آدم اون لحظه که میفهمه همه چیز دروغ بوده عصبی میشه منتها اون زمانا آرومتر بودم و مثل این یارو نزدم نکشتمش و بلافاصله رابطه م رو باهاش قطع کردم. جالب این بود که وقتی با هم بیرون بودیم ، موقع اذان که میشد ، دنبال یه جایی برای نماز خوندن میگشت و از طرفی علی رغم شوهر داشتن ، میرفت سراغ مردای دیگه!! شوک بزرگی به من وارد کرد ولی بقدری ازش متنفر شدم که همه چیز زود تموم شد. ....جان هرجا که هستی ...به ذات کثیفت. ; )
  4
  28
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  simairani - کاشان، ایران

  از سالِ ۱۳۹۱ تا سالِ ۱۳۹۴ یک آزمایش ساده، ابتدایی در پزشکی‌ قانونی طول کشیده، عجبا به این سازمان، احسنت ،که بار اول هم نیست داره شاهکار میکنه . مثل اغلبِ مراکز این مملکت پر از افراد ناکار دان و بی‌ علم و دانش، درثانی بدون تکمیل پرونده قاتل رفته به دادگاه و تا تونسته اراجیف تحویل داده.حتما الان حکمش از زمین تا آسمان فرق میکنه.
  1
  31
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  کردستان ازاد - لندن، انگلستان
  ٩٩ ظربه شلاق و دیه!!!!!!!؟؟؟؟؟؟ انهم برای قتل و سوزاندن!!!!!؟! تبریک میگم به فرهنگ چند هزار ساله که نسفش را از عربستان گرفته اید
  3
  20
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  asal30 - بندرعباس، ایران

  واقعآ زن ها از دست شما مردهای جنایتار باید به کجا فرار کنند؟؟؟. اگر اون زن به تو دروغ گفته جنابعالی که خودت داشتی به زن و بچه ات خیانت میکردی. و فرقی با دروغی که اون بهت گفته بود نداشت. خیلی هم بی خود کردی دست روی دختر مردم بلند کردی. *. با اینکه مخالف اعدام هستم ولی حقشه که اول سوزانده بشه بعد هم اعدام .
  4
  30
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  شاه و شیخ - قم، ایران
  توجه کتید (....روز یازده تیر که قتل و ادم سوزی اتفاق افتاده و همان روز هم قرار گذاشتند تا بروند محضر قبل از رفتن به محضر سر راه یک گالن 4 لیتری بنزین هم محض احتیاط خریداری کرده تا دم دست بوده و وقت هدر نرود..)!!!
  0
  16
  یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.