بازداشت گروهی از بهائیان شهر سنندج و وادار کردن آنها به شکایت از یکدیگر

رهبران جامعه بهائی ایران از مدتها پیش، هر یک به ۲۰ سال زندان محکوم شده‌اند
صدای آمریکا , کوروش صحتی
گروهی از بهائیان شهر سنندج، مرکز استان کردستان ایران با برخورد نیروهای امنیتی این شهر مواجه شده‌اند.
 
اداره اطلاعات سنندج با بازداشت تعدادی از نزدیکان یک خانواده بهائی در این شهر، آنها را وادار به شکایت خصوصی علیه این خانواده کرده است.
 
 این شهروندان تحت فشار مجبور شده‌اند با عناوینی مثل تبلیغ بهائیت و گمراه کردن مردم از ذبیح الله رئوفی و خانواده‌اش شکایت کنند.
 
پروانه رحمانی، همسرآقای رئوفی نیز به خاطراعتقادش به بهائیت از سوی اداره اطلاعات سنندج بازداشت شده است.
 
محمدصلاح الدین رشیدیانی، یکی از بهائیانی که همزمان با ذبیح الله رئوفی بازداشت شده بود می‌گوید که او و سه نفر دیگر از سوی بازجویان تهدید شده بودند به اتهام ارتداد محاکمه خواهند شد مگر این که شکایتنامه‌ای را علیه آقای رئوفی امضا کنند.
 
آقای رشیدیانی می‌گوید: "بعد چند روز بازجویی به من گفتند تنها راه رهایی از بازداشت این است که علیه اقای رئوفی و همسرش شکایت کنم. من گفتم چطوری شکایت کنم؟ نمیشود که در یک پرونده هم متهم باشم هم شاکی."
 
در ماه‌های اخیر گزارش‌هایی از بازداشت بهائیان درچند شهر ایران از جمله تهران، اصفهان و مشهد منتشر شده است. رهبران بهائیان ایران نیز از سال ۱۳۸۷ تاکنون در زندان به سرمی برند.
 
 نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق بشر از تداوم تبعیض و نقض حقوق شهروندان بهایی در ایران بارها انتقاد کرده‌اند.
 
 بانی دوگال، نماینده جامعه بین المللی بهائی در سازمان ملل متحد پیشتر با اعلام اینکه وضعیت بهائیان حتی در دوره روی کارآمدن حسن روحانی بهبودی نیافته، گفته بود: "مشخص نیست تا چه زمانی بهائیان باید در ایران مورد تبعیض قرار بگیرند، اجازه اشتغال و تحصیل از آنها سلب شود و حتی نتوانند اجساد در گذشتگان خود را بدون هراس دفن کنند."
 
مقامات ایران ادعا می کنند کسی در ایران به خاطر عقیده‌اش زندانی نمی شود.

+38
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  Cocoo - ونکوور، کانادا
  زورشون فقط به این بهائی‌ها رسیده تو اون سریال معما ی شاه قسمت چهارم هم اولش کلی‌ از ... بهائی‌ها خوردن. لعنت به روح کثیفتون که با دروغ گویی سعی‌ می‌کنین تاریخ ایران رو آای کنین و ولی‌ پدران ما که به خوبی خوب یادشونه رضا شاه و شاه کی‌ بودن و واسه ایران چه کارایی کردن .
  5
  24
  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا
  اسلام یک دینِ شکست خورده است و رهبرانِ این دین با دانستنِ این موضوع در همه جا با " رفتارِ مالیخولیایی " سعی‌ در دارمان و پوشاندن " عقده‌های ناشی‌ از این شکست " دارند . اما رهبر ! بداند که دیگر حنای اسلام و دودمانش رنگی‌ ندارد و انسانهای آگاه این تهمت‌ها را باور نمیکنند و با این رفتار به جایِ ضربه زدن به جامعه بهائیت ، بیشتر چهره " پلید " خود را نمایان می‌کنید. چندی پیش در یکی‌ از کلیساهای تهران ساواکِ اسلامی بکشیِ کلیسا گفته بود فلان کس ( عضوِ همان کلیسا ) شما را لوو داده که اینجا برای مسلمانان تبلیغِ مسیحیت می‌کنید و مسلمین را گمراه !! می‌کنید. کشیش هم گفته بود : ما سعی‌ خود را می‌کنیم که مردم گمراه شوند اما به پایِ شما و کمونیست‌ها نمیرسیم . :)
  6
  23
  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  Omide por jalal - لس‌انجلس، ایالات متحده امریکا

  ضمنا مردمِ عزیزِ ایران یادشان نرود که همین کمونیست‌ها و مارکسیستهای اسلامی !!! بودند که با "عنقلابشان " ایرانِ عزیز را به ویرانی کشاندند و موجباتِ خروجِ شاهِ فقید را فراهم کردند . برای همین است که می‌گویم توده ای‌ها از اسلامی‌ها نیز کثیف تر هستند .
  4
  27
  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  فعلا که همه در خواب هستند، کشور‌های به اصطلاح مدعی حقوق بشر ، نهاد‌های مستقل جهانی‌، روشنفکر‌های ایرانی‌ که مدت هاست در خواب هستند و این مردم شریف و بیگناه بدترین ظلمها را متحمل میشوند، ....
  4
  18
  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  تمامی این فرقه دجال جاسوس هستند. ادعا میکنند که مسلمان شیعه هستند و حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف ظهور کردند. ولی دروغ میگند در حد تیم ملی. چون هنوز هیچ علامت حتمی بوقوع نپیوسته. تا ظهور مبارک آقا عج؛ نایب و ولی بر حق ایشان زمام امور را در دست دارند و با این فرقه دجالیه بشدت مبارزه میکنیم. قیافه‌ها رو ببین بخدا؛ بعد خوداشون رو مسلمونم میدونن.
  24
  14
  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Ghan0007 - آدلاید، استرالیا

  این فرقه ظاله مثل سرطان افتادن به جون ایران. بابا ما نمیخواهیم به فرقه کثیف شما بپیوندیم ولمون کنید. برید اسراییلیها رو بهایی کنید برید انگلیسیها (اربابهاتونو) بهایی کنید دست از سر ما بردارید. والا به خدا چه گیری افتادیم از دست اینها
  38
  12
  شنبه ۰۵ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  farbod_usa - آمریکا، ایالات متحده امریکا

  آقاى رُوفى و خوانواده ایشون رو خیلى ها در سنندج میشناسند و همه از خوبیهاشون تعریف میکنند ، و بسیار انسان شرافتمند و با احترامى هستند ، متاسفانه سالهاست که اطلاعات سنندج اذیشون میکنند به خاطر عقیدشون که اینطور که الان میشنوم آزارهاشون به ایشون و بهایان بیشتر شده . امید وارم هر چه زودتر دست ظلم کوتاه بشه و کسى به خاطر دین ، عقیده و نژاد و آزادى بیان به زندان نیوفته .
  5
  27
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۳:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  CanIR1393 - کانادا، کانادا
  [::Ghan0007 - آدلاید، استرالیا::]. خیلی از حرفات ممنونم . ما با ید کاری کنیم که یا این بهاییها تشویق بشن و این دین ساخت انگلیس رو ول کنند و بچه هاشون بهایی نشن و یا اعدام بشن . تو کانادا نمی دونی اینا چه دروغ هایی رو راجب ایران می گن و ماموریت تطهیر انگل و ساکسون ها و ویران کردن چهره ایرانی ها رو رو بخوبی انجام می دهند و توی ایران به بچه های خودشون اجازه نمی دهند تا مدرسه برن اینا همیشه ماموریت دارند تا مثل یهودی ها زیر پوستی عمل کنند هم جاسوسی برا انگلیس انجام بدن و هم به نفع اونا برندازی کنند. اینا دینشوم خیلی شبیه دین یهودی هاست و اول از طریق کار گروهی به سازمان یا خانواده نفوذ می کنند و اموالشون رو صاحب می شن بعد با اون سرمایه کلان منجرب زجر جامعه می شوند. (خاوری) اینا دینشون کاملا جاسوس مانند هستش و همیشه رئیس کلیساشون یه یهودی. بطور مثال تو کانادا تایه دختر ایرانی رو می بینند اگه بفهمند طرف باباش پول داره به هر نفعی می خوان با طرف ازدواج کنند و هم زمان یکی از خوانوادشون تو ایران میره و در مورد ثروت دختره کاملا تحقیق میکنه تا ببینند میصرفه یا نه . ( درست عین یهودی ها )
  21
  5
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۰۸:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::Ghan0007 - آدلاید، استرالیا::]. نمیدونستیم که این نظام پر برکت اسلامی در استرالیا هم ساندیس پخش میکنه ! عزیز برادر، این ما هستیم که از شما می‌خواهیم که دست از سر ما بر دارید ! در ضمن یادتون نره که در زمان رضا شاه آخوندها در کجا پناه گرفتند ( سفارت انگلیس ! )
  6
  20
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  عموعقلی - پاریس، فرانسه
  جمهوری اسلامی راست میگه در ایران کسی را به جرم داشتن عقیده زندانی نمیکنند بهاییت جرم است چون عقیده نیست عقیده یعنی اینکه من عقیده دارم سیب میوه خوبی نیست در نتیجه من را زندانی نمیکنند چون عقیده من است اگر متوجه نشدین با جنتی یا مصباح تماس بگیرین حتما متوجه میکنند شما را
  2
  7
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::CanIR1393 - کانادا، کانادا::]. موندم که این دروغ‌های شاخ و دم دار رو از کجا میاری !! بهائیان امروژ در ۲۱۸ کشور و اقلیم جهان مستقر هستند، و هر کسی میتونه در کشوری که زندگی‌ میکنه، به دروغ‌های‌ تو و عمال حکومت اسلامی ایران پی‌ ببره. کار سختی نیست، با یه کم تحقیق و مطالعه همه چیز روشن میشه !
  2
  17
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  . [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. یکی‌ از علائم ظهور صاحب زمان پیشرفت علم و دانش هست، شما خودت بشین و حساب کن پیشرفت علمی‌ جهان بعد از سال ۱۸۴۴ میلادی رو !.
  2
  19
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۷
  فدای آقا - اودنسه، دانمارک
  [::Azadi199 - پاریس، فرانسه::]. بله؛ نه اونجوری ولی اینجوری : علم در زمان بعد از ظهور به بالاترین حد پیشرفت می‌رسد. در آن عصر هیچ بیماری بدون درمان باقی نمی‌ماند امام باقر ع در این باره می‌فرمایند: هر کس قائم اهل بیت مرا درک کند اگر به بیماری دچار باشد شفا یابد و چنانچه دچار ناتوانی باشد توانا و نیرومند می‌شود. (بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۳۳۵)
  9
  3
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  خوب عزیز من، من هم که همین رو نوشتم، "علم بعد از ظهور بسیار پیشرفت خواهد کرد". ببینید جهان که قبل از ظهور حضرت باب, نتوانسته بود حتی یک موتور گازی هم بسازد، بعد از سال ۱۸۴۴ میلادی ( ۱۲۶۰ هجری قمری) چه پیشرفت حیرت انگیزی کرد.
  1
  12
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. گفت در قران خدا با عقل کل /// سنت ما بود ارسال رسل.. سنت الله را زپی تبدیل نیست /// زان در ارسال رسل تعطیل نیست - مولانا
  2
  13
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  Azadi199 - پاریس، فرانسه
  [::فدای آقا - اودنسه، دانمارک::]. وَلَقَد أَرسَلنَا رُسُلاً مِن قَبلِکَ وَجَعَلنَا لَهُم أَزوَاجًا وَذُرِیَةً وَمَا کَانَ لِرَسُولٍ أَن یَأتِیَ بِآیَةٍ إِلاَ بِإِذنِ اللهِ لِکُلِ أَجَلٍ کِتَابٌ // رعد ۳۸. و قطعا پیش از تو [نیز] رسولانى فرستادیم و براى آنان زنان و فرزندانى قرار دادیم و هیچ پیامبرى را نرسد که جز به اذن خدا معجزاى بیاورد براى هر زمانى کتابى است // رعد ۳۸. وَلِکُلِ أُمَةٍ أَجَلٌ فَإِذَا جَاء أَجَلُهُم لاَ یَستَأخِرُونَ سَاعَةً وَلاَ یَستَقدِمُونَ ? // اعراف ۳۴. و براى هر امتى اجلى است پس چون اجلشان فرا رسد نه [مىتوانند] ساعتى آن را پس اندازند و نه پیش // اعراف ۴ ۳. "یا بنی آدم امایأتیکم رسل منکم یقصون علیکمآیاتیفمن اتقی واصلح فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون" . - ای فرزندان آدم البته پیامبرانی پیامبرانی از بین شما خواهند آمد و بر شما آیات مرا خواهند خواند. پس آنانی که پرهیزکارتر و نیکوکارترند نه ترسی خواهند داشت نه ترس و اندوهی. - // اعراف 35
  4
  14
  یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.