ادعای هانیبال قذافی/ ربودن امام موسی صدر حاصل تبانی پدرم و حافظ اسد بود

تحقیقات نشان از دست داشتن حافظ اسد رئیس جمهوری پیشین سوریه در ناپدید شدن امام موسی صدر از روحانیون بلندپایه شیعه لبنانی و بنیانگذار گروه امل دارد که با همدستی با معمر قذافی صورت گرفته است.
منابع آگاه لبنانی به روزنامه سعودی «عکاظ» گفته‌اند که تحقیقات شعبه اطلاعات سازمان امنیت داخلی لبنان با هانیبال قذافی فرزند معمر قذافی رهبر پیشین لیبی، نتایج بسیاری در پی داشته که به نظر می‌رسد نظام اسد در سوریه و هم‌پیمانانش را در لبنان خشنود نکند.
 
به گفته این منابع، تحقیقات نشان از دست داشتن حافظ اسد رئیس جمهوری پیشین سوریه در ناپدید شدن امام موسی صدر از روحانیون بلندپایه شیعه لبنانی و بنیانگذار گروه امل دارد که با همدستی با معمر قذافی صورت گرفته است.

این منابع افزوده‌اند: «شرایط روانی هانیبال قذافی، به دست آوردن اطلاعات را از او آسان کرده چرا که توان مانور و مخفی کردن اطلاعات را از دست داده است.»
 
موسی صدر پس از سفر به لیبی به دعوت معمر قذافی در اوت ۱۹۷۸،به دلایلی نامعلوم، در لیبی، ناپدید شد. از زنده بودن یا مرگ این روحانی شیعه گزارشات ضد و نقیضی در دست است. او آخرین بار در ۳۱ اوت ۱۹۷۸ در مجامع عمومی دیده شد.
 
روزنامه «عکاظ» نوشته است: «رسانه‌های لبنانی نزدیک به نظام اسد، تشکیک در مطلع بودن هانیبال قذافی از ماجرای صدر را آغاز کردند.» به طور مثال روزنامه لبنانی «الاخبار» نزدیک به نظام اسد و حزب‌الله لبنان، چهارشنبه ۱۳ دسامبر گزارشی منتشر کرده با عنوان: «هانیبال قذافی: چیزی از صدر نمی‌دانم.»
شایان ذکر است که ربوده شدن هانیبال قذافی و رساندن او به لبنان در روز ۱۱ دسامبر جاری، دادن «پناهندگی سیاسی» به او را از سوی نظام اسد فاش کرد.
 
سایت لبنانی «الجدید» روز ۱۶ دسامبر، نامه‌ای از وزارت دادگستری نظام اسد به دادستان لبنان را منتشر کرد که در آن درخواست تسلیم هانیبال قذافی را مطرح می‌کند
+53
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  وکیل دادگستری معلق سیاسی - لندن، انگلستان

  موسی صدر روحانی شیعه و ایرانی بود که در زمان روی کار آمدن خمینی محبوبیت بالایی بین شیعیان داشت و رقیب بسیار بزرگی در آن دوران برای خمینی محسوب می شد. او که ایرانی الاصل بود و با پاسپورت ایرانی و دعوت رسمی قذافی وارد لیبی شد با تبانی همان هایی که انقلاب ایران را هدایت و به ثمر نشاندند و همکاری قذافی ربوده شد. دردوره دکترا در لندن هم کلاسی داشتم که اهل لیبی و اعضای سابق حفاظت و امنیت فرودگاه طرابلس بود در پاسخ به این سوالم که موسی صدر چه شد؟ همیشه فقط می گفت از خمینی، و از جلال الدین فارسی بپرسید. خیلی برایم جالب بود که اسم این آخری را از کجا می دانست ؟!
  13
  44
  شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Arisha - آکسفورد، انگلستان
  این همه آخوند تو منطقه هست. حالا یکیشونو دزدیدن چندین و چند ساله پیش. چرا بزرگش می‌کنن؟ اون کناریش تو عکس چقدر شبیه پابلو اسکوبار قاچاقچی معروف کلمبییا ئی‌ است.
  14
  21
  شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  می خواهند بین ایران و حکومت اسد را با این دروغها به هم بزنند و همچنین در داخل کادر رهبری ایران هم ایجاد اختلاف و بدبینی کنند.
  20
  3
  شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.