جسیون رضاییان کریسمس را با خانواده در اوین 'گذراند'

مادر و همسر آقای رضاییان روز کریسمس را در زندان اوین با او گذراندندروزنامه آمریکایی واشنگتن پست می‌گوید به خبرنگارش جیسون رضاییان که در ایران زندانی است اجازه داده شده روز کریسمس با همسر و مادرش ملاقات کند.
 
واشنگتن پست روز جمعه (۲۵ دسامبر) به نقل از مادر آقای رضاییان نوشت: "بعد از تلاش‌های مکرر من و یگانه (همسر جیسون رضاییان) توانستیم از دادگاه مجوز ملاقات امروز (کریسمس) با جیسون را بگیریم."
جیسون رضاییان که یک آمریکایی ایرانی‌‍تبار است و تابعیت هر دو کشور را دارد از بیش از ۵۰۰ روز پیش به اتهام جاسوسی در ایران زندانی شده است.
 
مادر آقای رضاییان در ایمیلی که امروز به روزنامه واشنگتن پست فرستاده اورده: "این نخستین بار در سال جاری بود که اجازه یافتیم جیسون را در زندان اوین ملاقات کنیم. برای او غذای خانگی بردم و ساعات خیلی خوبی را گذراندیم و یاد تعطیلات گذشته را زنده کردیم."
 
همزمان مارتین بارون، سردبیر اجرایی روزنامه واشنگتن پست امروز در اظهاراتی از این صدور مجوز ملاقات جیسون رضاییان و اعضای خانواده‌اش در روز کریسمس استقبال کرده و گفته است: "باید توجه داشته باشیم که این ملاقات یک واقعه بسیار استثنایی در طول ۵۲۲ روز زندانی بوده که به ناحق بر یک انسان خوب، محترم و بی‌گناه روا داشته شده است."
 
مقام‌های قضایی ایران ماه گذشته محکومیت حبس آقای رضاییان را تایید کردند اما از مدت آن خبر ندادند.
+20
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۲
  aarian - تهران، ایران
  چنان بلایی بر سر این بینوا آوردند که دیگر اسم ایران رو نبره...این هم نتیجه وطن پرستی‌. تازه این که تابعیت آمریکایی‌ داره و مادر ش امریکاییه وای به حال بقیه...
  4
  23
  شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.