'حجم دانلود غیرقانونی و تکثیر غیرمجاز سریال شهرزاد بسیار بالاست'

سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی و با بازی شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی، علی نصیریان و مهدی سلطانی ساخته شده استعلی اسد‌زاده، پخش کننده مجموعه تلویزیونی "شهرزاد"، گفته است که میزان استقبال مردم از این سریال بسیار خوب است اما به دلیل تکثیر و دانلودهای غیرمجاز، سودی از این استقبال نصیب سازندگان نمی‌شود.
سریال شهرزاد که تاکنون ده قسمت از آن در شبکه خانگی پخش شده است، قصه زندگی یک دانشجو و یک روزنامه نگار در دوران کودتای ٢٨ مرداد را روایت می‌کند و به گفته سرمایه‌گذارانش نزدیک به ٣٠ میلیارد تومان صرف ساختش شده است. بر خلاف سریال هایی که از تلویزیون ایران به رایگان پخش می شود، مخاطبان برای تماشای هر یک از محصولات شبکه خانگی، باید آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) آقای اسدزاده گفته است:‌ "این روز‌ها تقریبا همه مردم سریال شهرزاد را می‌بینند و در جریان آن هستند اما اینکه چگونه این سریال دیده می‌شود جای سوال دارد."
 
او گفته است که به دلیل دانلودها و تکثیرهای غیرقانونی، تیراژ این سریال بیشتر نشده است.
 
سازندگان آثار سینمایی و تلویزیونی سال‌هاست که از قاچاق و دانلودهای غیرقانونی تصویری گلایه‌مندند و این عوامل را سبب تضییع حقوق خود و تضعیف بنیه اقتصادی سرمایه‌گذاران این حوزه می دانند. علاوه بر تکثیرهای غیرمجاز، سایت های فراوانی در اینترنت، فیلم های سینمایی و تازه‌ترین قسمت‌های بسیاری از سریال‌های ایرانی را جهت تماشا یا دانلود غیرقانونی در اختیار مخاطبان می‌گذارند.
 
علی اسدزاده گفته است: "وضعیت دانلود غیرمجاز و عرضه کپی غیرمجاز حتی در شهرستان‌ها بسیار بد‌تر است و آمار فروش نسخه اصلی در برخی شهرستان‌ها خیلی پایین است."
 
او از دولت و وزارت ارشاد خواسته است که "به صورت جدی وارد عمل شوند و در اولین مرحله سایت هایی را که لینک دانلود غیر مجاز سریال‌ها و فیلم‌ها را قرار می‌دهند کاملا فیلتر و مسدود و با مسئولان سایت‌ها نیز برخورد کنند."
 
آقای اسدزاده همچنین از اینکه تلویزیون ایران، تبلیغات محصولات شبکه نمایش خانگی را پخش نمی‌کند انتقاد کرده است.
+36
رأی دهید
-8

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.