داستان در حاشیه واقعی شد؛ پلمب بیمارستان خصوصی با دستور قضایی

دستور پلمب یکی از بیمارستان های خصوصی تهران به علت عدم رعایت استانداردهای درمان و عدم تفکیک پسماند هاو مشکلات زیست محیطی صادر شد.
 
چندی پیش در یکی از بازدیدهای سرزده سرپرست دادسرای جرائم پزشکی و بهداشتی از یکی از بیمارستان های خصوصی در محدوده خیابان امام خمینی، تخلفات آشکار پزشکی و بهداشتی به چشم خورد.
 
در این بازدید سرزده مشاهده شد که در ICU بیمارستان پزشک بیهوشی مقیم وجود ندارد و در داروخانه آن نیز یک جوان با تحصیلات زیر دیپلم مشغول نسخه‌پیچی بود که طبق گفته معاون دادستان تهران به موجب قانون مربوط به مقررات امور پزشکی و دارویی دخالت فرد فاقد صلاحیت علمی و فنی در امر پزشکی و دارویی تخلف محسوب می‌شود.
 
همچنین در این بیمارستان هیچ نوع تفکیک پسماندی انجام نمی‌شد و بخش قابل توجهی از پسماندها بدون تفکیک در فضای بیمارستان رها شده بود که مسئولان این امر را تهدید علیه بهداشت عمومی عنوان کردند.
برهمین اساس، با توجه به تخلفات آشکار پزشکی و زیست محیطی در این بیمارستان خصوصی و همچنین گزارشات مردمی، بازدیدها از این بیمارستان ادامه داشت که در نهایت به علت عدم رعایت استاندادرهای درمان،عدم تفکیک پسماند ها و مشکل زیست محیطی از ادامه فعالیت بازماند و با توجه به اینکه ادامه فعالیت این بیمارستان خصوصی تهدیدی برای بهداشت و مضر برای سلامت جامعه تشخیص داده شد، دستور پلمب این بیمارستان صادر شد.
+68
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  راه روشن - هلسینکی، فنلاند

  تو روح هرچی دکتر و آدم بی وجدان لعنت،فقط پول شده ملاک همه چیزشون،نه رحمی ،نه مرامی،نه وجدانی،هیچی هیچی هیچی ایران به کجا چنین شتابان.
  3
  47
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.