چند وزیر خاتمی و احمدی‌نژاد در آخرین روز برای نامزدی مجلس ثبت نام کردند

مصطفی معیندر آخرین روز از مهلت قانونی برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس دهم در ایران، چند چهره شاخص سیاسی، از جمله چند وزیر کابینه‌های محمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد، برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت نام کردند.
 
مصطفی معین، وزیر علوم در کابینه محمد خاتمی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۴ یکی از کسانی است که در آخرین روز برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت نام کردند.
 
به جز او احمد خرم، وزیر راه در کابینه محمد خاتمی و همچنین محمدرضا حاجی بابایی و محمد سلیمانی، به ترتیب وزیر آموزش و وزیر ارتباطات در کابینه محمود احمدی‌نژاد هم امروز ثبت نام کردند.
 
در روزهای قبل مسعود پزشکیان و مرضیه وحید دستجردی، وزرای بهداشت در دولت‌های آقایان خاتمی و احمدی‌نژاد برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت نام کردند.
محمدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش محمود احمدی‌نژادبنا به اعلام وزارت کشور ایران تا چند ساعت مانده به پایان فرصت قانونی بیش از ۱۱ هزار نفر برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند که از میان آنها فقط ۱۱۶ نفر زن هستند. به گفته وزیر کشور ایران تعداد داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس نسبت به دوره قبل حدود ۶۵ درصد رشد داشته است.
احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، از تعداد بالای داوطلبان نامزدی اظهار تاسف کرده است اما وزیر کشور گفته از این بابت نگرانی ندارد.
از میان بیش از یازده هزار نفری که ثبت نام کرده‌اند تنها حدود صد نفر زن هستند، مرضیه وحید دستجردی یکی از آنها استاولین مرحله انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری حدود دو ماه دیگر و در ۷ اسفند برگزار می‌شود.
 
فرصت ثبت نام برای نامزدی در انتخابات مجلس امشب (به وقت تهران) به پایان می‌رسد.
در روز پایانی چندین چهره شاخص از گرایش‌های مختلف برای نامزدی ثبت نام کردند. از جمله آنها می‌توان به مهرداد بذرپاش و وحید یامین پور از میان طرفداران سابق محمود احمدی‌نژاد اشاره کرد.
فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانیفاطمه هاشمی و محسن هاشمی، فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی هم برای نامزدی در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند.
اکبر اعلمی، نجفقلی حبیبی و محسن رهامی از جمله اصلاح طلبان شناخته‌شده‌ای هستند که برای نامزدی ثبت نام کردند.
حشمت الله طبرزدیداوود هرمیداس باوند و حشمت الله طبرزدی هم که به گروه‌های منتقد نزدیک هستند خود را نامزد انتخابات مجلس کرده‌اند.
شورای نگهبان قانون اساسی باید صلاحیت نامزدها را تایید کند.
+7
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.