«۸۰ متخصص ایرانی» در روسیه برای استفاده از اس-۳۰۰ آموزش می‌بینند

انتقال سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ به ایران از ژانویه آینده، اواسط دی ماه آغاز می‌شود و روسیه ۸۰ متخصص ایرانی را برای استفاده از این سامانه دفاعی آموزش خوهد داد. این گزارش را خبرگزاری ایتارتاس به نقل از یک منبع نظامی-فنی نوشته است.
 
بر اساس گزارش روز جمعه خبرگزاری ایتارتاس، روند انتقال بخشی سامانه دفاع موشکی اس-۳۰۰ از ژانویه ۲۰۱۶ آغاز می‌شود و در فوریه همین سال کامل خواهد شد.
 
منبع مورد اشاره ایتارتاس همچنین گفته است که بخش دوم این سامانه دفاعی تابستان سال آینده به ایران منتقل می‌شود و به این ترتیب روسیه تعهداتش را در مورد تأمین اس-۳۰۰ برای ایران به انجام خواهد رساند.
ایتارتاس همچنین در گزارش جداگانه‌ای نوشته است که روسیه «۸۰ متخصص نظامی ایرانی» برای استفاده از سامانه اس-۳۰۰ آموزش خواهد داد.
 
این آموزش‌ها که از ژانویه سال ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد، در یک دوره چهارماهه در آکادمی مهندسی نظامی موژائیسکی برگزار می‌شود.
 
بر اساس گزارش ایتارتاس هزینه این آموزش‌ها بخشی از قرارداد انتقال سامانه اس-۳۰۰ به ایران است و به این ترتیب در ماه می ۲۰۱۶، اردیبهشت ۹۵، ایران ۸۰ متخصص کاربری اس-۳۰۰ خواهد داشت.
 
پیشتر در اوائل آذرماه ولادیمیر کوژین، دستیار رئیس‌جمهور روسیه در امور نظامی و فنی، عنوان کرده بود که قرارداد ایران و روسیه برای تحویل دادن این سامانه‌ها «در حال اجراست».
 
روسیه و ایران در سال ۲۰۰۷ قرارداد خرید پنج سیستم اس ۳۰۰ را امضا کردند، اما در پاییز سال ۲۰۱۰ و تحت تأثیر تشدید تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران، ‌دیمیتری مدودف رئیس‌‌جمهور وقت روسیه، فروش این سیستم‌ها را به حالت تعلیق در آورد.
 
بدین ترتیب قرارداد ۸۰۰ میلیون دلاری میان دو کشور فسخ شد. پس از فسخ این قرارداد جمهوری اسلامی در یک دادگاه بین‌المللی از روسیه شکایت کرد و به دلیل نقض قرارداد خواهان دریافت چهار میلیارد دلار غرامت شد.
 
با این حال در فروردین امسال و پس از پدیدار شدن نشانه‌هایی از احتمال توافق هسته‌ای ایران، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در فرمانی ممنوعیت فروش سیستم‌ اس ۳۰۰ به ایران را لغو کرد.
+32
رأی دهید
-18

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان
  مبادا ٨٠ نَفَر رو بفرستید تا یاد بگیرند چگونه بجاى جنگ و خونریزى فهم دیپلماتیک یاد بگیرند لعنت بر شما که جز ویرانگرى هیچ چیز در سر ندارید
  42
  23
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان
  داشته باشید که اینها میروند در کنار یادگیرى با این موشک درس کمونیستى ببینند تا براى تکه تکه کردن ایران بیشرمها
  36
  23
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  farokhzad - کنت، انگلستان
  درست زمان شاه هم براى تعلیم خلبانى در امریکا رفته بودن انها برایشان درس مخصوص براى مارکسیست گذاشته بودن
  30
  14
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  سلام لبخند - تهران، ایران
  دوستان عزیز من خبر ندارم . ایا ایران شکایتش را پس گرفت ؟ این یکی از شرایط روسها بود برای تحویل - س 300 ( نه : ااااس 300 )
  7
  10
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان
  سرزمین اعراب شده دپوی سلاحهای اسقاطی غرب . ایران هم شده دپوی سلاحها ی از رده خارج شده و اسقاطی روسیه همیشه رو سیاه تاریخ ایران.اگر واقعا" هدف یار گیری در معادلات سیاسی منطقه است . چرا اس - 400 را نمیدهد.! و سلاحی که 8-9 سال از مدلش میگذرد پیشنهاد میکند.؟
  15
  21
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  samak - پاریس، فرانسه
  خواندن تفاسیر شما، کسانی که در بی خبری کامل به خود اجازه میدهند که مزخرفی را بعنوان تفسیر خبر بنویسند، مرا به درجه اعتبار این سایت به شک میاندازد.
  1
  11
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  شاهان وطن پرست ایران - لندن،انتاریو، کانادا
  ۳۷ سال به کمک انگلیس وامریکا از کابارهای لاله زارآمدید بیرون چون خوشی به دلتون زده بود ازفرستاده انگلیس ( خمینی ضحاک) حمایت کردید ریش گذاشتید وبه اسم اسلام و دین چند صد هزار هموطن ایرانی را کشتید-تجاوز-شکنجه و دزدی کردید و الان هم نوکر پوتین شدید بس دیگه از فیلم بازی هایتون و ۲۴ سا عته دروغ به مردم ایران خدا به زنه به کمرتون که اینقدر ازاسمش سو استفاده نکنید مطمئن باشید خدا تاحالا صبر کرده ولی به همین زودی مردم ایران را بیدار و نسل شما را در هر کجا باشید به جزاتون می رساند
  0
  5
  شنبه ۵ دی ۱۳۹۴ - ۰۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.