جنتی: متاسفانه آمار ثبت نام در انتخابات در حال افزایش است

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان قانون اساسی ایران، از بالا رفتن تعداد داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی اظهار تاسف کرده است.
 
آقای جنتی امروز در نماز جمعه تهران گفته است: "انتخابات کاملا آزاد است و هر کسی به هر کاندیدایی که دلش بخواهد می‌تواند رای دهد، متاسفانه آمار ثبت‌نامی‌ها مدام در حال افزایش است، آمار ثبت‌نام کاندیداهای خبرگان رهبری بالا رفته است، آمار ثبت‌نامی‌های مجلس هم بالا رفته و همچنان در حال افزایش است."
 
عضو مجلس خبرگان گفته است تعداد بالای داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی برای او "ابهام" درست کرده است.
 
آقای جنتی گفته است "برای من ابهام دارد که خیلی از افرادی که واقعا ثبت نام می‌کنند، مثلا ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفری که در انتخابات خبرگان ثبت نام کردند، مجتهد هستند؟"
 
احمد جنتی در نماز جمعه امروز تهران گفت برخی از کسانی که برای خبرگان ثبت نام کرده‌اند حتی عبارات عربی را هم نمی‌توانند بخوانند و با ثبت نام برای شورای نگهبان "زحمت" درست کرده‌اند.
 
محمد یزدی، از اعضای شورای نگهبان هم از آمار بالای داوطلبان نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان انتقاد کرده و گفته اهداف دیگری پشت‌پرده این ثبت‌نام‌ها وجود دارد.
 
اما در مقابل عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران گفته است: "من از افزایش حضور داوطلبان اظهار نگرانی ندارم اگر کسی فکر می‌کند که افرادی، پشت پرده ای دارند به نهادهای مربوطه مثل وزارت اطلاعات ، اطلاع دهند."
 
وزیر کشور ایران گفته است هر چه تعداد کاندیداها بیشتر باشد، امکان انتخاب مردم بیشتر می‌شود.
با پایان فرصت نامزدی اعلام شد که ۸۰۱ نفر خود را برای انتخابات خبرگان این دوره نامزد کرده‌اند. این تعداد در سال ۱۳۸۵ و دوره قبلی انتخابات خبرگان ۴۹۵ نفر بود. این به معنی رشد حدودا ۶۲ درصدی تعداد داوطلبان نامزدی مجلس خبرگان است. به اعلام وزارت کشور رشد تعداد داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس هم رقم مشابهی است.
 
آقای جنتی در سخنان امروز خود از تعداد بالای داوطلبان انتخابات مجلس هم انتقاد کرده و گفته است: "عده‌ای می‌گویند صلاحیت کاندیداها را مردم باید تعیین کنند. من نمی‌دانم این فرهنگ از کجا آمده است؟ می‌گویند مردم به هر کسی رای می‌دهند یعنی صلاحیت آن فرد را قبول کرده‌اند و به کسی که رای ندادند هم به معنای آن است که صلاحیت آن فرد را قبول نکرده‌اند."
 
او گفته نهادهای نظارتی باید "اجازه ندهند کسانی که به ضرر مردم کار می‌کنند وارد مجلس شوند."
+3
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  آقای جنتی در سخنان امروز خود از تعداد بالای داوطلبان انتخابات مجلس هم انتقاد کرده و گفته است: "عده‌ای می‌گویند صلاحیت کاندیداها را مردم باید تعیین کنند. من نمی‌دانم این فرهنگ از کجا آمده است؟ می‌گویند مردم به هر کسی رای می‌دهند یعنی صلاحیت آن فرد را قبول کرده‌اند و به کسی که رای ندادند هم به معنای آن است که صلاحیت آن فرد را قبول نکرده‌اند." احمق بیشعور حتی خمینی ملعون هم گفت میزان رای مردم است. این مردم هستند که اینده خود را انتخاب میکنند نه شما فسیلهای کوته فکر.
  2
  50
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  روانشناس مشاور - تهران، ایران

  کفتارپیر! دهان نجست راببند! از کدام انتخابات حرف می زنی؟ کدام رای؟! کدام نظر؟! وقاحت هم حدی دارد! سال88 مردم رابه خاک وخون کشیدید وبه جوانان این مملکت درزندانها تجاوز کردید! انهم به جرم ابراز عقیده!! فکر می کنید مردم فراموش می کنند؟؟!! پس خفه شو وپوزه کثیفت را ببند لاشخورپیر!............بی غیرت ووطن فروش است هرکسی که پای صندوقهای رای رود وبه این زامبی ها رای دهد!
  1
  40
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  فقط کسانی که هشتاد سال به بالا هستند در مجلس خفتگان شرکت کنند،مرسی.
  1
  30
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  نازک بین - شفیلد، انگلستان

  بله درست است .شرکت در انتخابات برای ملت آزاد است . ولی انتخاب شدن چه عرض کنم خودتان قضاوت کنید.!!!؟؟؟
  0
  25
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Cocoo - تورنتو، کانادا

  حالا زیاد خودتو سر این موضوع ناراحت نکن خدای نکرده مریضی چیزی بشی‌ از ناراحتی‌
  1
  21
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان

  احمد جنتی در نماز جمعه امروز تهران گفت برخی از کسانی که برای خبرگان ثبت نام کرده‌اند حتی عبارات عربی را هم نمی‌توانند بخوانند و با ثبت نام برای شورای نگهبان "زحمت" درست کرده‌اند. تو که یه جمله میگی صدتا تپق میزنی کسی نمیفهمه چی گفتی تو حرف هم بلد نیستی از رو نوشته هم میخونی ددمنشیا ددمناشه پت پت یه فکری فکر بکرتپ تپ
  1
  26
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  مگر جهت ورود به طویله ثبت نام هم لازم است زباله فسیل شده؟
  1
  11
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  *بی همتا* - برلین، آلمان
  روح بزرگ حماسه سرای ایرانی ابوالقاسم فردوسی باسخنان اخوند جنتی بلرزه درامد. فردوسی - بسی رنج بردم دراین سال سی /عجم زنده کردم بدین پارسی ..
  5
  8
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران مظلوم - سوست، هلند
  آخه پیر سگ شما هر کثافتی که خواستید می برید تو طویله اتون.پس براتون فرقی نمی کنه آمار ثبت نام زیاد باشد یا نباشد!
  0
  3
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.