محمد یزدی: اهداف دیگری پشت پرده ثبت‌نام‌های مجلس خبرگان وجود دارد

محمد یزدی، رئیس مجلس خبرگان رهبری ایران از نحوه ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان انتقاد کرده و با اشاره به ثبت‌نام نزدیک به ۸۰۰ نفر برای این انتخابات گفته است اهداف دیگری پشت‌پرده این ثبت‌نام‌ها وجود دارد.
 
مجلس خبرگان ۸۸ کرسی دارد و بر اساس قانون اساسی ایران وظیفه انتخاب رهبر، نظارت بر عملکرد و حتی عزل او را دارد.
 
آقای یزدی گفته است "متاسفانه، در قانون انتخابات خبرگان، نام‌نویسی آزاد است و خانمی با وضعیت بد حجاب و پوششی نامناسب برای ورود به این مجلس نام‌نویسی کرده که مضحک است."
 
انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۷ اسفند سال جاری برگزار می‌شود.
 
آقای یزدی که رئیس جامعه مدرسین حوزه علیه قم و عضو شورای نگهبان قانون اساسی هم هست، گفته است اهداف دیگری پشت‌پرده این ثبت‌نام‌ها وجود دارد که باید مراقب بود.
 
او گفته است ایرانیان باید "توجه داشته باشند که چه اشخاصی را برای این مجلس انتخاب می‌کنند، چرا که وضعیت حساسی بر این مجلس حاکم است."
 
احمد خاتمی، از اعضای هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری، هفته پیش درباره "تلاش عده‌ای برای برهم زدن ترکیب فعلی مجلس خبرگان" و "تشکیل یک اقلیت قوی در این مجلس" هشدار داده بود.
 
حسن خمینی، نوه آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران و اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کرده‌اند.
+1
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  مترلینگ - منچستر، انگلستان
  اینا ترس از این دارن که مجلس خبرگان با اعضای از یکدست بودن و هم جناح بودن خارج بشه تازه در صدد ان هستن که جندتا نخودی مثل رفسنجانی رو از میدون بدر کنند مجلس خودی و بی ریا بشه با زیر شلواریشون برن مجلس ودور هم بخوابن
  0
  12
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  omidvar4 - استکهلم، سوئد
  خودتونو مسخره کردید با این مجاستون که یکی از دیگری غیر دموکرات ترند همگی در باطن انتصابی اند و در ظاهر انتخابی. انقدر شما اخوندها کثیف هستید که خدا هم از شما متنفرست و نمی خواهد دیگر ملکوتش را به لجن بکشید برای همین عزراییل هم از شما فرار میکند چون عین شیطانید .
  1
  5
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Dara20 - تهران، ایران
  این مرتیکه زنده است یا مومیایی شده ا‌ش را به تصویر می‌‌کشند؟
  0
  7
  جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.